Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku koleusy mają wyjątkowo ładnie wysycone kolory.
Odpowiednie dawki słońca z ich liśćmi czynią cuda :D
Przyroda jest pełna tajemnic bo na tej samej ziemi jedne rośliny mają zielone liście, inne żółte a jeszcze inne purpurowe, brązowe lub krwisto czerwone.
Do tego kształt liści bardzo zróżnicowany ... życia nie starczy aby zgłębić ten temat.
W koleusach zakochałam się kilka lat temu, swoim bogactwem kolorów zawojowały mnie na całego.
Uprawa bambusa w hydroponice czy tylko w wodzie bez wskaźnika ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Basiu - Ewo - Żanett-ko - Wiero - Dalisbeo - Krysiu

Witam Was Wszystkie bardzo serdecznie :wit dziękując równocześnie za bardzo miłe odwiedziny i pozostawienie śladów po Waszej wizycie w postaci bardzo miłych i sympatycznych postów ;:180 ;:180 ;:180
Zapraszam ponownie do odwiedzin w moim wątku.Pozdrawiam równie serdecznie i Was i Forumowiczów i Gości :wit

Jakby wakacyjnych wojaży było mało zrobiliśmy jeszcze parę wypadów w Polskę w poszukiwaniu ciekawych i interesujących nas miejsc ;:108 Wracając z wakacji po drodze natknęliśmy się na przydrożną tablicę informującą o mieszczącym się w pobliżu arboretum i postanowiliśmy je odwiedzić po powrocie do domu i dwutygodniowym wypoczynku.

Około 3 km na południe od Niemodlina na Opolszczyźnie,tuż przed wsią Lipno usytuowany jest około 200-hektarowy kompleks leśny,który kryje jeden z najcenniejszych w Polsce ogrodów dendrologicznych z gatunkami drzew i krzewów pochodzących z Chin,Kaukazu,Europy Południowej i Ameryki Północnej.
Cały ten obszar toi niezwykle przyjemne miejsce na spacery,z czego chętnie korzystają okoliczni mieszkańcy,turyści oraz przyrodnicy.Będąc w okolicy nie zapomnij tu zajrzeć:)Źródło tekst:Polskie Szlaki.pl

Arboretum w Lipnie.Jego wielkość a zwłaszcza gęste zalesienie nie ułatwia zbytnio wykonywanie dokładnych i ukazujących detale poszczególnych pomników przyrody zdjęć.Ponieważ nie do wszystkich z osobna można dotrzeć z kamerą postanowiłem pokazać na zdjęciach tablice z numeracją i nazwami poszczególnych drzew i krzewów.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Bluszcz płożący i pnący się.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Owoce cisa pospolitego.


Obrazek


Obrazek


Jeden z wielu gatunków tuj.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Jeden z kilku zielonych drewnianych mostków nad rowem z wodą.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Aralia japońska-kwitnąca.


Obrazek


Obrazek


Aralia japońska po przekwitnięciu.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Kalmia szerokolistna.


Obrazek


Huba.


Obrazek


Obrazek


Samotnie rosnąca funkja.


Obrazek


Różanecznik.


Obrazek


Paprotki.


Obrazek


Obrazek


...i nieznana mi roślina?


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Ależ nam wycieczkę zafundowałeś ;:oj . Zawsze intrygowały mnie stare drzewa i ich spękana kora, pięknie pokazałeś ich urodę.
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne zdjęcia z wycieczki:) paprocie zawsze mi się podobały, bardzo ładnie je uchwyciles. Ten zielony mostek jaki klimatyczny ;:63 a owoce cisu pięknie się komponują z tą ciemna zielenią. :tan
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Przyjemność oglądanie nie tylko Twoich roślin ale i relacji z wycieczek. ;:63
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wycieczka piękna. W mojej okolicy nie ma żadnego tulipanowca, a ja bardzo chciałabym zobaczyć to drzewo w naturze - zwłaszcza gdy kwitnie, ale samego widoku tego okazu, jak i innych, zazdroszczę bardzo. Wspaniałe - drzewa mają niesamowitą moc, dają spokój i przy ich majestacie człowiek sobie uświadamia, jaki jest malutki... Cudowna wycieczka, dziękuję!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Arku :wit :wit I ja Cię odnalazłam i Twój nowy piękny watek .
Tak myslałam że całe wakacje na wyjeździe jesteś :D Wspaniałe wycieczki ;:215 cudowne zdjęcia i sprawozdania ;:63
Podziwiam Cię bardzo za wożenie swoich kwiatuszków ze sobą ;:180 ja też jestem zielono zakręcona ale na wycieczkę nigdy nie zabierałam kwiatów :D co najwyżej przewoziłam w jedną stronę ;:306
Piękne koleusy ;:333 też mam ich parę ale moje jeszcze na działce rosną .
Dobrze że Cię odnalazłam i poczytałam o dracenie i ykach - wyrosły i muszę je odmłodzić - dzięki za wskazówki .
Obraz mnie też się spodobał ;:333
Pozdrawiam cieplutko bo zimno za oknem :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękna wycieczka ;:63 część roślin zupełnie egzotyczna, ale niektóre widuję na co dzień, często są sadzone w miastach, tylko nie wiadomo jak się nazywają ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku każda wyprawa jest dla przyjemności, zdrowia ale też i uczy jeśli ktoś chce nabywać wiedzę :D
Zdjęcie >>> zielonego dywanu z bluszczu bardzo tajemnicze i takie romantyczne.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej!
Rewelacyjne noliny i kolor koleusów śliczny ;:138
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Basiu - Dalisbeo - Grażynko - Żanett-ko - Tereniu - Natalko - Krysiu - Anetko

Za odwiedziny w moim wątku,miłe posty bardzo a bardzo Wszystkim Wam dziękuję i zapraszam do kolejnych odwiedzin i serdecznie Wszystkie Was pozdrawiam :wit

Powakacyjny bilans moich roślin jest tematem wiodącym dzisiejszego postu.
Jak co roku nie obyło się bez poniesionych przeze mnie strat wśród hodowanych przeze mnie roślin.
Na szczęście nie były one jednak tak duże jak w latach poprzednich i niekoniecznie przyczynili się do tego ich Opiekunowie.
Zalanych było kilka zaledwie roślin,które mam nadzieję dzięki moim rychłym zabiegom odzyskają swoją pierwotną kondycję,czego
efekty już są widoczne.
Parę innych stało się ofiarą nieugiętego,zawziętego wroga roślin-przędziorka,które również na czas udało się uratować i wzrastają na nowo.
Jeszcze inne,a konkretnie dwie roślinki doznały poparzeń słonecznych z czego jednej nie udało się niestety uratować ;:145
Część II-ga bilansu roślin niebawem ;:108


Liczi,to roślinka wyhodowana z pestki śliwki chińskiej.Bardzo ładnie wykiełkowało pięć pestek z których wyrosły cztery zdrowe ładnie ulistnione pędy.Niestety w czasie wakacji liście,na szczęście nie wszystkie uległy poparzeniu.Nie doszło by do tego gdyby roślinka była na bieżąco podlewana ale trudno tego wymagać od Opiekuna dochodzącego.Aktualnie liczi jest już w lepszej kondycji i wypuszcza nowe,młode listki.
Na zdjęciach roślinka przed i po poparzeniu.


Obrazek


Obrazek


Pozostawione celowo dwa poparzone liści.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Cibory.Ich widok po powrocie z wakacji zrobił na nas szokujące wrażenie.Ze zdrowych żywo zielonych parasoli i łodyg pozostały zżółłk-nięte i zeschnięte badyle pokryte po raz wtóry pajęczyną-pierwszą usunęła Pani Opiekunka.Przyczyna prosta,przędziorek lubi suche powietrze i zaatakował cibory ponieważ nie były one regularnie,codziennie zraszane a ich doniczki nie stały w wodzie.
Pośpieszyłem im jak najszybciej na ratunek bo to po drzewkach bonsai moje kolejne oczka w głowie.Po dokładnym wypłukaniu ich korzeni z ziemi posadziłem na nowo do doniczek nie zapominając o włożeniu do doniczki pastylki węgla medycznego-to w zastępstwie węgla drzewnego,którego nie miałem pod ręką a zapobiegającemu gniciu korzeni.
Cibory na trzeci dzień zaczęły wypuszczać nowe pędy,jedna z nich jest od początku rośliną o słabszej kondycji.
Na zdjęciach cibory przed wakacjami i po wakacjach.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Próba ukorzenienia uratowanych kilku pędów porażonej cibory.


Obrazek


Lucky Bamboo.Nie zraszane i przenawożone.Miały gnijące korzenie i żółknące listki młodych pędów.Po wyczyszczeniu doniczek, usunięciu z nich pokrytych zgnilizną płytek styropianu,zgniłych części korzeni i zżółkniętych listków,jedne wsadziłem z powrotem do doniczki/czerwona/,drugie do doniczki z ziemią i czekam czy zaczną wypuszczać młode pędy.
Na zdjęciach roślinki przed i po wakacjach i wykonanych zabiegach.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Peperomia kluzjolistna.Kolejna ofiara przędziorka.Zastosowany zabieg w celu usunięcia pajęczaka identyczny jak w przypadku cibor.
Skutki działalności przędziorka-pojawiające się kędzierzawe młode liście.
Na zdjęciach peperomia przed i po wakacjach.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Wawrzyn szlachetny.Poparzony promieniami słonecznymi-zeschnięty na wiór nie był niestety do uratowania ;:145
Zdjęcie z przed wakacji.

Obrazek


Obrazek


Dracena wonna urosła bardzo wybujała,nie tkniętą przez słońce,pajęczaka czy zgniliznę postanowiłem pociąć i ukorzenić.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Lucky Bamboo-wyhodowane ze szczepek doniczkowego w wodzie również bardzo wybujałe w doniczce w ziemią postanowiłem pociąć i ukorzenić w wodzie.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Storczyk cytrynowy dwupędowy.Przeżył przelewanie a nawet wypuścił kolejne listki,o kwitnieniu w takich warunkach nie mogło być mowy.Zdjęcia przed i po wakacjach.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Storczyk pyloric pasiasty,przeżył przelewanie ale korzenie były już na etapie gnicia.Rośnie nadal po usunięciu części korzeni,dokładnym umyciu i zmianie podłoża,aktualnie wypuszcza młode listki.
Zdjęcia w okresie kwitnienia i po wakacjach.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Storczyk dendrobium nobile-yamamoto.Po przekwitnieniu pozostały gołe pędy.W czasie wakacji zazielenił się bo wypuścił nowe młode liście i młode pędy.Zdjęcia w czasie kwitnienia i po wakacjach.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Storczyk dendrobium nobile,również odmiana yamamoto/ciemniejsze kwiaty/,też dobrze przeżył wakacje,zazielenił się wypuszczając młode liście i pędy.Zdjęcia w czasie kwitnienia i po wakacjach.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Grubosze doskonale rosną w każdych warunkach czego przykładem mogą być moje dwa.


Obrazek


Obrazek


Grubosz numer dwa.


Obrazek


Obrazek


Anturium miniaturowe.Przeżyło przelewanie i doskonale się rozwija kwitnąc przez cały niemalże rok.
Bardzo się rozrosło i trzeba będzie je rozsadzić uzyskując co najmniej trzy sadzonki.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Araucarii przybyło kolejne siódme pięterko co znaczy,że doskonale zniosła wakacyjne warunki i doskonale się czuje w chłodnym pokoju a łatwa w hodowli wcale nie jest ;:185


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Diffenabchia urosła jak na drożdżach i przybyły jej kolejne duże liście.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Kalatea,odmiana maranta znosiła przelewanie ale przypłaciła je suchymi koniuszkami na kilku liściach.Mimo to wypuściła nowe młode liście.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Kwitła przed i przez całe wakacje i kwitnie do tej pory.


Obrazek


Skrzydłokwiat miniaturowy.Niby lubi stale mokre podłoże ale to tylko część prawdy bo w takich warunkach żółkną mu końcówki liści.
Był przelewany ale było duże nasłonecznienie parapetu i wyszło mu to na dobre-na szczęście.ładnie rośnie i kwitnie non stop.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Sansewieria po podziale na trzy/jedna poszła w świat/ i usytuowaniu ich na parapecie jest w b.dobrej kondycji i wydała potomstwo w postaci kilku młodych sadzonek.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich życząc samych sukcesów w hodowli roślin :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Dozowałeś emocje :D , od złych wieści, przez średnio dobre , doszliśmy do bardzo dobrych. Kolejność jak najbardziej odpowiednia :D . Zawsze są jakieś straty po wakacjach, szybko uporałeś się z porządkowaniem, a teraz będzie już tylko lepiej ;:333 .
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Z ogromną przyjemnością Arku za każdym razem ogląda się tak wspaniale wykonane zdjęcia roślin.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”