Maliny jakie odmiany polecacie ?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Aniu u mnie było tak samo przymrozki dwa dni pod rząd, ale malinom nic nie zaszkodziło.
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Moje też wyglądają normalnie mam nadzieje że tak pozostanie.
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

baxiowa pisze:Nie ma co bić piany to nie o to tu chodzi każdy ma swoje poglądy i niech tak pozostanie. U mnie dwie noce pod rząd były przymrozki myślicie że to nie zaszkodzi młodym pędom wychodzącym z ziemi???
No właśnie, popieram :D
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Oj coś zamilkliście. :D Pryskacie czymś na chwasty?
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Ja niczym nie pryskałem. Nie mam strasznie dużo malin więc zostały jakieś 3-3 tygodnie temu zgracowane i jeszcze w międzyrzędziach przejechałem glebogryzarką. Na razie jeszcze dość czysto.
Pozdrawiam Paweł
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

ja niczym nie pryskałam opieliłam ręcznie :D i widzę, że po deszczach oprócz malin bardzo chwasty się znów bujnęły. Moje malinki mają już pąki :heja
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Poczekam jeszcze trochę żeby podrosły wypiele i podsypie znów trocinami dość fajnie wzeszły myślę że będzie sporo owoców. W którym roku po posadzeniu maliny dają największe plony???
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Gdy sadziłam jesienią 2010 maliny powtarzające, to jesienią następnego roku 2011 miały po jednym owocującym pędzie i dużo wyrosłych zbyt późno. Po sezonie wycięłam przy ziemi i jesienią 2012 było pełne maksymalne owocowanie i takie samo miałam w 2013 i będzie w 2014 :wink: . Większe owocowanie może być tylko wtedy jeśli zamiast utrzymanego szerokości 60 cm rzędu pozwolę rosnąć wszystkim odrostom - więcej pędów to więcej owoców ale na większym areale.

W przypadki posadzenia w 2010 malin owocujących na pędach dwuletnich, to częściowe owocowanie było w 2012, a pełne owocowanie było w 2013 r. Rok straty w stosunku do powtarzających.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Moje maliny teraz wyglądają właśnie tak. Obrazek
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

No ładne, ładne 8-)
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Chciałabym zrobić kilka sadzonek w doniczki możecie mi podpowiedzieć jak i kiedy tego dokonać???
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
markus383
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 7 maja 2011, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Odmiana malin n ziemię kl. IV lub VI

Post »

Witam.
W tym roku chciałbym spróbować z uprawą malin u mnie na działce. Tata kilka lat temu posadził krzaczki przy ogrodzeniu płytowym sąsiada i przez kilka lat dawały plony, ale przez zeszłoroczne upały wysuszyły się. Planuję posadzić ze 30-50 krzaczków, ale na środku działki, żeby nie były narażone na odbijające się ciepło, i zastosować jakieś podlewanie. Chciałbym posadzić je w 3-4 rzędach i pomiędzy nimi rozłożyć węże z nakłuciami, tak aby woda lała się na boki i do góry. Jeden wąż doprowadzałby wodę z kranu, a następnie zamontowałbym rozgałęzienie na dwa-cztery węże, tak, żeby woda leciała lekkim strumieniem. Myślicie, że takie rozwiązanie może sprawdzić się w praktyce? Pytanie jeszcze jaki gatunek malin? Mam IV lub VI klasę ziemi(nie pamiętam dokładnie i muszę sprawdzić w domu). Chciałbym odmianę słodką, z dużą ilością soku na przetwory(soki, nalewki). Niezła byłaby chyba odmiana "Polesie". Co myślicie?

Co do malin to nie upieram się przy nich bardzo mocno, ponieważ smakują mi też inne owoce ;)

Pozdrawiam,
Mateusz :)
Agrosiolo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 wrz 2016, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 3

Post »

Witam mam pytanie mam w planach na jesień posadzić maliny do tej pory było tam zborze w tym roku mieszanka pszenicy z jęczmieniem w tej chwili zostało zaorane to pole i nic tam nie ma. pH gleby na wczoraj 6-6,5 klasa ziemi 3.

Interesują mnie odmiany malin które będą owocowały już na drugi rok jakie posadzić?



Pola na ten czas mam około 20 arów wiec nie za dużo na drugi rok chciałbym dosadzić około 27 arów.



Dziękuję za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”