Balkonowe Rosarium / 2.

Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Będzie kolejna redukcja i już nie będzie "balkonowego rosarium" tylko balkon z kilkoma różami...
Alexia redukcja no to rozumiem ,ale żeby zaraz balkonowe rosarium zamykać ;:202 o nie nie ja protestuję ;:185 Uwielbiam oglądać twoje ukwiecone niebieskie donice ;:167 Koniec upalnego lata niesie za sobą doła nie tylko u ciebie tak jak napisała Daysy sporo z nas ma mieszane uczucia patrząc na nasze podopieczne,one są zmęczone i my też ,przyjdzie jesień ,odpoczną i my też ,a wiosną....będziemy się cieszyć pierwszymi listkami i przyrostami,a później kwiatami i będzie znowu cudnie ;:108
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Obrazek
Obrazek

Dzisiaj tylko fotki Escimo F.C.
Pozdrawiam Was dziewczyny :!:
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-al-ia

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Alexio, ta róża jest cudowna! ;:167 Patrząc na nią, znów dopadł mnie poryw namiętności żeby ją mieć. Od jakiegoś czasu, myślę o białej róży...
Zawsze zadziwia mnie Twoja kolekcja, bo u Ciebie nieustannie pojawiają się tylko najpiękniejsze różane okazy. ;:97
Kolejna rzecz, która mnie zawsze intryguje, to wypielęgnowanie róż. Ciągle pozostaje dla mnie zagadką, jak udaje Ci się o nie tak zadbać. ;:24 Zdaje się, że Escimo F.C. to nowa, tegoroczna sadzonka, a jak ona wygląda... Gęsty pokrój, mnóstwo kwiatów i jeszcze sporo bukiecików z pąkami... :!:

Takie róże uwiecznione na fotkach jak obecna Escimo F.C., podziwiam jak najpiękniejsze dzieła sztuki.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Koleżanko dalej w dołku jesteś ;:196
Proszę i Escimo Flower Circus zasługuje na laury. ;:180
Alexia a, jak się spisuje Olivia w doniczce?
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Escimo Flower Circus robi wrażenie. Nie tylko ilością kwiatów, ale i zdrowotnością ;:138

W różanym dołku nie jesteś sama ;:196 Tak na większość z nas wpływa końcówka sezonu. Lato powoli odchodzi, dni są coraz krótsze, w ogrodzie widać nadchodzącą jesień i nawet kwitnienie róż jakoś mniej cieszy. A przecież nie tak dawno była wiosna...
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Obrazek

;:7 , po przerwie, parę zdjęć, później odpowiem...
Powyżej ogólny widoczek, ta różowa różyczka to prezent od Daysy, a ta z czerwoną etykietą to od Majki. Czeka na przesadzenie do docelowej donicy.

Obrazek
A tu jej portrecik, jest dzielna, tak wygląda po 2 tygodniach podróży ;:224 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Portrecik H. Christiana.

Alegorio, jak zwykle bardzo miły wpis ;:108 .
Jak pielęgnuje moje róże... ;:131 , podlewam, przycinam, nawożę, pryskam, czasami przesadzam, czyli normalna pielęgnacja, tylko trochę częściej niż na rabatach.

Majka, Olivia całkiem dobrze sprawowała się w donicy..., teraz już rośnie na rabacie u Ani :heja .

Daysy, Dorotko, Tolinko, dół opanowany, Rosarium zostaje..., mimo, że kilka ubyło, to kilka przybyło. To jak zwykle czekamy na kolejny, lepszy sezon ;:65 .

Dla wszystkich odwiedzających wielkie ;:cm
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Alexia, mam Olivię w koszyku i się waham. ;:223 Tak samo z The Ancient Mariner.
Podjęłam decyzję by nie kupować więcej angielek. I co mam teraz zrobić ;:145
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Witaj. :wit
I jaki padł werdykt ostateczny co do Lavender Flover Circus ?
Też kupiłam i zapowiada się że będzie taki jak u innych czyli wysoki, o wiele za wysoki niż norma przewiduje. :;230
No cóż, zobaczymy co powie w następnym sezonie.
Jak nazywa się różyczka od Daysy, śliczne maleństwo. ;:333
Nie wpadaj w dołek, zimę musimy przetrwać przy twoich cudnych różach. :D
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Alexia ;:7

Jak ja się cieszę, że Rosarium zostaje ;:138 ;:167

Uczę się od Ciebie, odgapiłam nawet żłobek różany ;:131 Idąc zgodnie z wskazówkami dorobiłam się (tfu tu) czterech sadzonek- ukorzenione czekają na wiosnę :)
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Nena, dobrze trafiłaś do mnie, ja się nie znam na Angielkach i ich nie uprawiam... ;:108 .
Olivię kupiłam w lecie na prezent, była u mnie 2 miesiące i całkiem dobrze dawała sobie radę.
Kwiaty ma dużo jaśniejsze niż na fotkach, ale za to mocno pachną.
O tej drugiej nawet nie słyszałam. Zapytaj "angielskich potentatek".

Grażynko, mój LFC nigdy nie był na "czarnej liście", u mnie trzyma wymiary. Teraz jest nowy wyższy pęd, ale nie przekracza 50 cm. Jedynie co pozostawia do życzenia, to wielkość i wybarwienie kwiatów. AnaAn ma 2 krzaczki w gruncie i też trzymają wymiar. Ta różyczka od Daysy, to "Daysy" vel Princess of Infiniti.

Obrazek

Marto, witam Cię ;:167 wśród różanych doniczkowców :wit .
Cieszę się, że moje doświadczenia są Ci pomocne ;:108 .
Szkoda tylko, że żadna ż Was nie ma wątku... :D
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Alexia, ja mam aż 10 róż :;230 Z czym mi do Was...
x-al-ia

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Alexio, czy u Ciebie sezon różany kiedyś się kończy...(?) Patrząc na ilość zieleni i obfitość kwiatów, mam wrażenie, że nieustannie trwa lato. :) Październik, a Twoje róże zupełnie zapomniały jak się wygląda o tej porze roku. ;:306
Garden of Roses to już w ogóle nie myśli "się przebrać". Widziałam jak ta róża wygląda wcześniej i jak wygląda teraz, naczytałam się mnóstwo pochlebnych opinii i teraz nieco inaczej kierowałabym się kryteriami przy wyborze róż. Chciałabym taką jak ona, a właściwie dokładnie tę - różę, która jest gwarancją sukcesu, i której kwiatami można się zawsze cieszyć. Jak widzę, to jedna z bardzo nielicznych róż, które tak świetnie dają sobie radę w uprawie doniczkowej.
Princess of Infinity - prezent od Daysy, musiał zostać ofiarowany z wielką szczerością, bo inaczej ta różyczka w takiej urokliwej formie, nie przetrwałaby dwutygodniowej podróży. ;:oj Uwielbiam tę różyczkę i bardzo chciałabym widzieć, jak w przyszłym sezonie będzie sobie radzić w donicy. ;:65

;:167
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Alexia, już pytałam. Niestety, mało kto ją ma.
Nie przepadam jak róże się przewieszają i nie mogę się o to dopytać.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”