Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu, ja dojeżdżam do pracy po 30 km codziennie, fakt, że czasami bywa to męczące, ale naprawdę teraz bardzo wiele osób przemieszcza i migruje codziennie do pracy. Idzie się przyzwyczaić...
A jak cudownie wziąć rano kubek z kawą i wypić go na tarasie, patrząc jak ranek się budzi ;:167

Zdjęcia nim je wrzucisz na forum (a wcześniej na fotosika) musisz je sobie obrobić na kompie (wystarczy prosty program np. Microsoft Office Picture Manager) i ustawić odpowiednio... bo faktycznie źle się ogląda jak są poodwracane :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Oj, będę podglądać, bo zawsze ciekawią mnie zmiany : i domu i ogrodu. Tym bardziej, że kilka lat temu mogłam kupić za psie pieniądze 0,5 ha ze strumykiem na końcu działki, z kurpiowską chałupą i przecudnej urody obórką...Niestety 90 km to była za duża odległość . Do tej pory to siedlisko mi się śni ;:145

Pokazuj na zdjęciach, co tam masz, żeby można choćby za rok porównać ;:138
Jeśli chcesz zacienić fragment ogrodu, posadź drzewa szybko rosnące ;:108
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Witam się o poranku :wit Zapowiada się ciekawie, zatem zapisuję wątek i będę podglądać. Bardzo lubię takie przemiany. Cierpliwie ;:65 na rozwój wątku :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Maska, apus, , bardzo dziękuję za słowa otuchy w kwestii dojeżdżania do pracy wielu kilometrów. Do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić:)s[/b] do właściwego wrzucania zdjęć także:)

Emilia,wierzę że pojawi się jeszcze jedna okazja kupienia takiego siedliska po okazyjnej cenie. Sadzę wiele, wiele drzew. Może za jakieś trzy lata będzie już jakiś efekt

kropelka, bardzo dziękuję za doping :wink: Przyznaję że będzie on potrzebny a Wy takie tempo wpisywania postów macie. Jak Wy to wszystko ogarniacie?





Obrazek
Zimą zeszłego roku na końcu działki odkryliśmy taki oto strumyk :heja


Obrazek
Tak wygląda budynek gospodarczy który pokazał nam w środku wiele zastosowań i pomieszczeń ;:oj

Obrazek
Teraz na stodole jest dach ale gdy wymienimy azbest na blachę marzy mi się wiata zadaszona. Zobaczymy co z tego wyniknie ;:65

Obrazek
tak się prezentuje całość zabudowań. Potrzeba dużo pracy ale zapał jest duży :uszy

Obrazek
Tak wyglądał początek pierwszej rabaty w marcu gdy zaczęłam zwozić rośliny z ogródka działkowego.

Obrazek
Moje ukochane floksy :D

Obrazek
...i rudbekie....

Obrazek
...i budleja....




Obrazek
Mieczyk abisyński ( o ile dobrze pamiętam nazwę) pięknie pachnie. Niestety już jest wykopany i czeka na maj :cry:

Obrazek
w tym roku odkryłam Perovskie. Szkoda że się nie wysiała ;:14

Obrazek
posadziłam glediczję....

Obrazek
..i karaganę....

Obrazek
tak wyglądała pierwsza rabata późnym latem

Obrazek
niedaleko mamy mały lasek gdzie w pół godziny można uzbierać kilka grzybów. Uwielbiam chodzić do lasu :uszy :uszy
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Zaciekawi mnie tytuł, bo lubię stare domy z duszą, więc zajrzałam i życzę powodzenia w tworzeniu nowego ogrodu :D ;:4
Czekam również na nowe zdjęcia, bo zapowiada się interesująco ;:333
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Ogromna stodoła w dobrym stanie ma potencjał ;:215 a najważniejsze powstaje ogród kwiatowy.
Strumyk to własna darmowa woda do podlewania. Bardzo ładnie u Ciebie ;:63
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Alania, bardzo mi miło że mnie odwiedziłaś. U mnie jeszcze wszystko w powijakach bo to dopiero początki moich poczynań na tej działce. Szkoda że na początku rośliny tak wolno rosną:)

Marysiu,dla mnie strumyk to magiczne miejsce. Wodę na szczęście mam ze studni (hydrofor to mega bajer) :tan . Z drugiej strony ziemia piaskowa potrzebuje hektolitrów wody. Wiele lat będę ją chyba przerabiać:)
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Wiem, Asiu, sama miałam ten problem - roślin ciągle było mi mało, ogród ciągle wydawał się "płaski" i myślałam, że nie doczekam się innego jego wyglądu ;:218 Z każdym rokiem jednak ogród wygląda lepiej i z czasem zaczyna naprawdę cieszyć ;:333
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu nie wiem ale chyba nie pytałam się z której strony Krakowa masz działkę ( a może pytałam SKS), bo możesz do mnie podjechać wiosną na wykopki ;:306
No to masz fajnie ze studnią i strumykiem ;:224
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Alania,no wlasnie mam nadzieję że wiosną wszystko ruszy i szybko wszystko urośnie:)

Marysiu ,działkę mam w okolicach Dąbrowy Tarnowskiej ale bardzo lubię wycieczki:)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu to bardzo mnie to cieszy i możemy połączyć z jakimś spotkaniem forumowym albo nie jak wolisz. Jesteśmy umówione na wiosnę, bo wtedy najlepiej rośliny dzielić i sadzić ;:333 Zapraszam!
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Marysiubardzo się cieszę że będę mogła się spotkać z doświadczonymi zielono ludźmi. A co do wiosny to już się nie mogę doczekać. Wasze wszystkie ogrody na zdjęciach wyglądają cudnie a jak one w takim razie muszą wyglądać w rzeczywistości? Wszystko tak poukładane i przemyślane a u mnie? Wsadzałam gdzie był kawałek miejsca ;:14 chętnie poszukam inspiracji:)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ryzykowna inwestycja- kupno starego domu na wsi

Post »

Asiu, Asiu! są i takie ogrody jak piszesz, ale w każdym ogrodzie są miejsca ładne i ...mniej ładne. A każdy ogród jest inny i dlatego warto w nich bywać. Rzadko, który powstaje z planem i ołówkiem w ręku większość tak jak Twój :D Potem przychodzi nieustający czas przesadzania ;:306
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”