Deszczówka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
lucas070707
100p
100p
Posty: 187
Od: 10 wrz 2012, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie

Re: Deszczówka

Post »

Bardzo rzetelna publikacja :wink: Od razu rzuca się w oczy, że w przypadku miedzi i kadmu ilość tych pierwiastków w próbkach "spływowych" jest niższa niż w próbce kontrolnej (deszczówka zebrana bezpośrednio). Wygląda to jakby niektóre materiały (w szczególności wychwalana w artykule blachodachówka) pochłaniały szkodliwe substancje. Albo badanie zostało wykonane byle jak, albo ktoś zamieszał próbki, wdał się jakiś błąd pomiarowy, albo znaczący wpływ na badanie miały inne czynniki jak choćby sąsiedztwo komina z którego wydobywają się spaliny po węglu i wiele wiele innych...
kooba73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 lip 2016, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Deszczówka

Post »

Witam, odświeżam temat, zamontowałem wczoraj zbornik plastikowy do rynny. Dach mam pokryty dachówką firmy braas z tego co się orientuje jest to dachówka betonowa. I tu pytanie czy zebrana woda z takiej dachówki jest bezpieczna dla roślin przeznaczonych do spożycia?
kooba73
Michalkos75
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 2 sie 2016, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Kontakt:

Re: Deszczówka

Post »

Według mojej wiedzy - tak. Osobiście, mam dachówkę betonową i z deszczówki korzystam.

Pozdrawiam
Polecam moją stronę tabex
mario_79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 26 lip 2016, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Deszczówka

Post »

Ok a czy poza oczywistymi ekonomicznymi plusami, są jakieś za podczas hodowli roślin?
andrzej2910
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 3 cze 2015, o 11:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Deszczówka

Post »

Deszczówka nie zasala podłoża tak jak np woda z kranu.
Awatar użytkownika
zfieszak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 29 sty 2015, o 08:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czernikowo

Re: Deszczówka

Post »

mario_79 pisze:Ok a czy poza oczywistymi ekonomicznymi plusami, są jakieś za podczas hodowli roślin?
No i woda w takim zbiorniku ma w miarę zbliżoną temperaturę do otoczenia - a nieraz podlewa się przecież rośliny taką prosto z kranu - czego nie lubią, bo jest znacznie chłodniejsza.
Mario_79, jak duży ten zbiornik kupiłeś, jeśli można wiedzieć? Plastik solidny czy taki sobie?
Masele
200p
200p
Posty: 231
Od: 4 lis 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 100 km na wschód od Wawy

Re: Deszczówka

Post »

Mam pytanie w kwestii zamarzania wody w wkopanym baniaku.
Są takie zbiorniki plastikowe kwadratowe 1000 litrów
Chce to wkopać w ziemię do tego szła był rura drenarska

Myślicie, że w zimie by ta woda zamarzała ? jeśli tak to istnieje prawdopodobieństwo, że rozsadziło by ten baniak ?

Dzięki za odp
midas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 sie 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Deszczówka

Post »

a jak głęboko jest wkopany? jeżeli woda będzie miała drogę ujścia to nie rozsadzi baniaka nawet przy długich mrozach
w posiadaniu własnego ogródka najbardziej przeraża mnie jego sprzątanie Wrocław pozdrawia!
kooba73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 lip 2016, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Deszczówka

Post »

jak duży ten zbiornik kupiłeś, jeśli można wiedzieć? Plastik solidny czy taki sobie?[/quote]

Ja mam 265 litrów, kupiony na znanym portalu aukcyjnym. Plastik jak plastik, wygląda ok. Mam imitacje beczki, więc jest dość estetyczny. Pierwsze dwa podlewania zaliczone :-)
kooba73
trysil
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 paź 2019, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Deszczówka

Post »

Tomek_Os pisze:
pEtr pisze:Polecam ten artykuł. Według badań autora deszczówka z dachu pokrytego papą zawiera kadm i ołów.
Oba silnie toksyczne i absorbowane przez rośliny.

http://olbiol.ug.edu.pl/prace/2008/AN_BU.pdf
Rzeczywiście ciekawe. Posłucham głosu nauki i nie będę pobierał deszczówki z dachu pokrytego papą.
Zbadałem deszczówkę z dachu pokrytego w 2009 roku papą (czyli 10 lat temu). Oto wyniki:
- ołów: <0,002 mg/l
- kadm: <0,0003 mg/l

Wyniki nie są nawet blisko norm dla ołowiu (0,01 mg/l) i kadmu (0,005 mg/l).
Może są papy mniej lub bardziej nafaszerowane metalami - ale z powyższego wynika, że spokojnie można używać deszczówki z dachu pokrytego papą.
Daniel_M
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 kwie 2020, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Deszczówka

Post »

Hej,

wracam do tematu papy i deszczówki.

Dla mnie kwestia zbierania deszczówki pokrytej papą na zew jest jasna, lepiej nie ryzykować. A myślicie, że coś się zmienia jeśli papa jest pod warstwą drewnianych dachówek? Czy ten sam shit? Zobaczycie frag dachu na zdjęciu.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.



Obrazek
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Deszczówka

Post »

Witam.
Mam pytanie. Czy ktoś budował "wieżę ciśnień" z beczką 1000l, Jaką konstrukcję trzeba zrobić, by wytrzymała obciążenie. Czy kątownik 50 x 50 mm na 4 słupki wytrzyma to obciążenie przy wysokości 2 m?
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Deszczówka

Post »

Wytrzyma, jeśli zrobisz jeszcze przekątne, a słupy z kątownika, np. o grubości 5 mm. Podejrzyj jak wygląda słup wysokiego napięcia, gdzie działają także duże siły przegięcia i wytrzymuje działanie wiatru.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”