Kocham zielone!

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Buka85
50p
50p
Posty: 73
Od: 6 lis 2015, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maaseik, Belgia

Re: Kocham zielone!

Post »

Dzisiaj troszkę zielonych z mojego salonu :)
Najmniejsze okno w salonie zastawione jest samą zieleniną, nawet anturium ma zielone kwiaty :)
Obrazek
A teraz w przybliżeniu - Epipremnum marble queen

Obrazek

Scindapsus pictus trebie- ma duże liście i rośnie błyskawicznie

Obrazek

Wspomniane miniaturowe anturium, kwitnie non stop ale kwiaty nawet dojrzałe są zielone

Obrazek

Nolina

Obrazek

Obok ona stoi kolejny scindapsus pictus, odmiana argyraeus, ma dużo mniejsze liście, ale rośnie równie szybko, pędy mają już po kilka metrów długości i już nie bardzo mam je jak owijać na kratce :)

Obrazek

Obrazek

Philodendron, nie znam odmiany, ma ogromne liście

Obrazek

A te dwa philodendrony doprowadzają mnie do szału bo muszę im co chwila zmieniać podpórki, ten po lewej czeka na nową podpórkę i może go przytnę i rozmnożę

Obrazek

W małym oknie wisi jeszcze peperomia prostata, ale zdjęcie łatwiej było zrobić w łazience po kąpieli :)

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinaaa
1000p
1000p
Posty: 1134
Od: 9 sty 2013, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kocham zielone!

Post »

Witaj :wit
Bardzo ładne i zadbane masz roślinki.
Mi szczególnie do gustu przypadły philodendrony ;:173
Philodendron z ogromnymi liśćmi to według mnie imperial green :)
Olbrzymy jak najbardziej przytnij i dosadź do doniczki, będzie super wyglądało ;:173, a i podpórek nie będziesz musiała wymieniać :wink:
Buka85
50p
50p
Posty: 73
Od: 6 lis 2015, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maaseik, Belgia

Re: Kocham zielone!

Post »

Paulinaaa dziękuję za pochwały i za identyfikację, faktycznie to imperial green :) co do scandensa i tego drugiego (nie jestem pewna odmiany) to już dawno chciałam przyciąć, ale tyle się naczytałam na forum, że philodendrony się ciężko ukorzeniają... Niestety w Belgii ani w Holandii ukorzeniacza nie da się kupić nigdzie, boję się, że zmarnuję sadzonki :(
Awatar użytkownika
Paulinaaa
1000p
1000p
Posty: 1134
Od: 9 sty 2013, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kocham zielone!

Post »

Ten drugi według mnie to red emerald - nie jestem pewna aż tak ich jeszcze nie poznałam ale na niego mi wygląda :D
Eee ich ukorzenianie (tych zadomowionych) to łatwizna - utnij włóż do wody i na pewno wypuści korzenie :wink:
Problem jest z tymi sprawdzanymi z zagranicy bo muszą się zaaklimatyzować, Twój zadomowiony nie sprawi Ci problemu ;:108 .
Buka85
50p
50p
Posty: 73
Od: 6 lis 2015, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maaseik, Belgia

Re: Kocham zielone!

Post »

Ciąg dalszy roślin z salonu.
Dracena Janet Lind, ma 150cm razem z doniczką, kupiona 4 lata temu miała jakieś 50 cm :)

Obrazek

Monstera- nie jestem pewna odmiany- chyba adansonii

Obrazek

Epipremnum n'joy, był już strasznie wyrośnięty więc przystrzygłam zostawiając po kilkanaście cm pędów i rośnie sobie "od nowa" :)

Obrazek

Philodendron atom przeżył atak przędziorka, ma mnóstwo nowych odrostów, trzeba tylko zaczekać aż liście podrosną

Obrazek

Calathea

Obrazek

Maranta

Obrazek

Anturium z przeceny, kwitnie non stop

Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinaaa
1000p
1000p
Posty: 1134
Od: 9 sty 2013, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kocham zielone!

Post »

Monika wszystkie śliczne! ;:oj
Zdecydowanie to moje klimaty ;:173
Czy Anturium potrzebuje dużo światła?
Buka85
50p
50p
Posty: 73
Od: 6 lis 2015, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maaseik, Belgia

Re: Kocham zielone!

Post »

Paulinaaa dziękuję bardzo :)
zdecydowanie anturium lubi światło, stoi w dość ciemnym miejscu i obraca się do światła, wszystkie liście i kwiaty skierowane w stronę okna. Mniejsze, które stoi na oknie rośnie sobie na wszystkie strony :) u mnie niestety światła jak na lekarstwo, bo nie dość, że dom dość ciemny (dość ciasna zabudowa i domy z naprzeciwka zasłaniają dużo światła) to jeszcze pogoda w Belgii słoneczna raczej nie jest...
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kocham zielone!

Post »

Monstera ładnie podziurkowana, urzekła mnie, piękna jest ;:167
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Calamburka
100p
100p
Posty: 103
Od: 7 lip 2016, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lwówek Sląski

Re: Kocham zielone!

Post »

Dzień dobry! Masz piękne i bardzo zadbane rośliny. Wszystko Ci pięknie rośnie.
Pozdrawiam ciepło
Ewa

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=96856" onclick="window.open(this.href);return false;
Buka85
50p
50p
Posty: 73
Od: 6 lis 2015, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maaseik, Belgia

Re: Kocham zielone!

Post »

Wisnia897 Ta mostera sprawa mi troszkę problemów, nie mogę trafić w jej wymagania, stąd lekko pożółkłe na brzegach niektóre liście, na szczęście ukorzenia się bardzo łatwo, więc jak tylko coś złego zaczyna się dziać to tnę pęd i ukorzeniałam zdrowe części :)

Calamburka dziękuję za miłe słowa :)

Dziś pokażę Wam, co wczoraj wreszcie kupiłam, spełniłam swoje roślinne "muszę to mieć" :) jeśli ktoś z Was również posiada,,bardzo proszę o porady odnośnie wymagań i pielęgnacji, internet mówi o tej roślinie niewiele, a kosztowała sporo i nie chcę zmarnować :( dischidia pectinoides

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kocham zielone!

Post »

Gratuluję zakupu ;:333 A jej nie jest tam za ciasno? Kwiatki się zmieszczą, jak się rozwiną?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kocham zielone!

Post »

Monika, ale u Ciebie jest pięknie :wit
Wszystkie kwiaty zadbane, zdrowiutkie i do tego mają piękne doniczki :) Wszystko z gustem, po prostu super ;:173
Niektórych kwiatków bardzoo zazdroszczę, ale mamy tez kilka wspólnych :)
Sucholuby dorodne, bardzo podoba mi się opuncja.
Pokaźna kolekcja sansevierii :)
Dracena - olbrzym :) Bardzo gęsta.
Pictus śliczniutki, poluję na takiego, chociaż malutkiego :)
A nolinka super... zakupiłaś ją z tą doniczką?
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Buka85
50p
50p
Posty: 73
Od: 6 lis 2015, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maaseik, Belgia

Re: Kocham zielone!

Post »

Onetica tak wyszło na zdjęciu, ale w rzeczywistości póki co kwiatuszki miejsce mają, nie wiem jak duże się rozwiną, ale powinno być ok :) jeśli nie, to mam wolne takie szklane wazony tylko większe, to w razie czego przełożę do większego.

Nieulozona-tak bardzo dziękuję za miłe słowa :) mój sposób na kwiaty to podlać, co jakiś czas do wanny na kąpiel aby zmyć kurz, i tyle- zostawiam je same sobie i chyba to lubią :) sansevierii mam kilka, ale jest jeszcze tyle odmian... Niestety nie mam już miejsca na parapetach :(
Gdybym mieszkała w Polsce to przesłałabym Ci kilkanaście nawet sadzonek pictusa bo on rośnie jak szalony, mój rok temu był maleństwem a teraz pędy mają po kilka metrów...
Doniczkę do noliny kupowałam osobno, spodobał mi się jej kształt-- pomyslałam, że pasuje do takiej słoniowej nogi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”