Storczyki Marty

Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Marty

Post »

Marto, no i udało się ;:138 Masz ;:138 Potwierdzam Twoje poprzednie słowa, mój imieninowy-kwiaciarniany, właśnie zasuszył dwa pędy.
Pozdrawiam - Justyna
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marty

Post »

Sandersk mam nadzieję, że nam się uda i będziemy długo cieszyły się kwieciem :) Ja miałam taki ułamek myśli żeby kupić innego, wybór był naprawdę ciekawy i tamte były takie "nabite" pączkami, ale wiem, że żałowałabym jakbym nie kupiła Wild Peach :D
duju wydaje mi się, że po prostu te storczyki które trafiają do kwiaciarni są tak napasione wszystkim czym się da żeby tylko wyglądały na swoją cenę, jeszcze do niedawna wydawało mi się, że jak nie kupie w kwiaciarni wymarzonego egzemplarza to nie dostane go nigdzie...tymczasem mój Magic Art za prawie 60 złotych z kwiaciarni śpi, a zaledwie 3 tygodnie po mnie sąsiadka kupiła Magica w biedronie...no nie pytajcie w ogóle co się u niej dzieje- przedłuża pędy, odbija z oczek i puszcza nowy pęd :?
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczyki Marty

Post »

Marto_N, nigdy nie zapomnę hybrydy Phal z Biedronki, z dostawy z okazji Dnia Matki. Ciekawy, miedziano-czerwony, jednolity kolor kwiatów, taka mocno rozkrzewiona multiflora napakowana pączkami, małe drzewko, pomimo tylko dwóch pędów. Woskowe kwiaty, przypominające do złudzenia krzyżówki Tying Shin. No i ta wątpliwość, którą wszyscy znamy- "brać, nie brać, brać! Ale nie starczy mi na zakupy". W końcu ktoś mnie wyprzedził, a po roślinie zostało mi tylko zdjęcie. Do dzisiaj przy każdej wizycie w markecie czy kwiaciarni szukam tej samej, bezskutecznie ;:223
Najlepsza nauczka, jeśli coś wpada w oko, a jest deficytowe- brać i się nie zastanawiać.
marta_N pisze:jeszcze do niedawna wydawało mi się, że jak nie kupie w kwiaciarni wymarzonego egzemplarza to nie dostane go nigdzie
Kwiaciarnia kwiaciarni nie równa, wiadomo. Jednak ani w swoim malutkim mieście, ani np. w Koszalinie nie udało mi się znaleźć nic poza ekstremalnie popularnymi Phalaenopsisami: białe. różowe albo harlekiny. Oferty marketów nie dość, że są tańsze, to miewają niesamowity wybór. Czytam i słyszę, że rośliny od naszego rodzimego JMP charakteryzują się dobrą jakością, zakwitają ponownie w przeciwieństwie do tych przywożonych np. z Holandii. Nie wiem, czy to reguła i szczerze mówiąc- bardzo w to wątpię. Jednak póki co moja Bellinzona z JMP wciąż kwitnie, od marca. Przedłuża pędy, nie zrzuca kwiatów...ale to multiflora, która ma zupełnie różny 'wzór' kwitnienia, z natury krzewi się i długo utrzymuje kwiaty, za to jest nieco mniejsza, kompaktowa. Ale przeglądając ofertę JMP widzimy zdjęcia od Holenderskiego producenta: Anthura.nl, przypadek? :wink:
Dostępne w sprzedaży hybrydy na pewno są dokarmiane dopalaczami, ale nie sądzę, że jesteśmy w stanie odróżnić ich od innych.
Kasia73
100p
100p
Posty: 113
Od: 8 cze 2013, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marty

Post »

Dzień dobry. Czytam, że piszesz coś o storczykach w Koszalinie. Tam nic ciekawego nie ma. Pojedź do Kołobrzegu do największego centrum ogrodniczego ( nazwy nie podam, bo nie mogę robić reklamy) . Tam można trafić cuda i gwarancja zdrowia i braku szkodników. Ale najpierw radzę zadzownić kiedy będzie dostawa storczyków z Holandii. Bo jak przyjeżdża dostawa z Polski to zawsze są zwykle ćmówki. Ale fakt - kolorów mnóstwo. Holandia to cuda storczykowe. Polecam.
agnieszka250
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 lip 2016, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marty

Post »

Pięknie storczyki Marto ,jestem nimi zauroczona.Też cierpię na tą zdrową chorobę - storczykomanie (niuleczalną) :D Dziewczyny mam jednak problem z moimi storczykami. Przeprowadziłam się niedawno do nowego mieszkania ,jednocześnie kupując 2 egzemplarze , przepiękne wszystkie w dobrej kondycji obecnie kwitnące. Mam problem z jedną sztuką ,gdyż uschły i zmarszczyły się dwa pąki. Kwiaty stoją na północno-wschodnim oknie. Co może być tego przyczyną? Na pewno nie z małej wilgotności bo przez dwa dni padało (przez ten czas miałam uchylone okno),a przez jeden było bardzo gorąco, a potem była burza. Myślicie że mogło by Ci zawiać ? ;:306
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Storczyki Marty

Post »

Intensywne kolorki, to lubię ;:215 Ale kusisz by zakupić coś nowego :wink:
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marty

Post »

:wit Dziękuję za odwiedzinki i miłe komentarze ;:3
Doczekałam się :D Golden Beauty otworzył pierwszego kwiatuszka
Obrazek

Wild Peach po przyniesieniu do domu zrzucił mi 3 pączki, teraz wszystkie kwiatki rozkwitły i prezentuje się tak... nieustannie się na niego gapie ;:167
Obrazek

A teraz przecenowa nowość, wydaje mi się że to jakieś Oncidium, ale jak będzie to się okaże, kolejna niespodzianka :D

Obrazek

Teraz niespodzianka odkryta podczas podlewania pewnie dlatego, że stoi na karnym parapecie, widać bardzo chce trafić na okno salonowe, wyobraźcie sobie że jakoś przegapiłam taki szczegół...pędzik już po podpięciu :wink:

Obrazek


agnieszka250 wydaje mi się, że tak jak w moim przypadku storczyki mogły zasuszyć i zrzucić pąki po zmianie otoczenia po przyniesieniu ich do domu ze sklepu, nie wiem jak u innych ale u mnie często się takie coś zdarza, opadają mi najczęściej najmniejsze czyli te najmłodsze pąki.
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczyki Marty

Post »

Ale rumieńce ma Twój Golden Beauty, świetnie, że jednak zdecydował się zakwitnąć.

Kasia73, bardzo dziękuję za informację! Za Twoją radą skontaktuję się z nimi i może wybiorę się tam w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam!

agnieszka250, Marta_N ma rację, w moim przypadku prawie każdy storczyk po przyniesieniu do domu zasuszył przynajmniej jeden pąk i to nie koniecznie najmłodszy. To normalna reakcja rośliny na stres. Czynniki, które zwiększają ryzyko zgubienia paków, a nawet kwiatów to przede wszystkim transport oraz towarzyszące mu różnice temperatur i wilgotności. Zdarza się, że w miejscu, gdzie kupujemy rośliny (kwiaciarnie, markety) nie są one eksponowane na odpowiednią ilość światła, a to także sprzyja suszeniu pąków. Wystarczy pomyśleć, jaką drogę od producenta muszą pokonać storczyki, by zrozumieć, że mają prawo odreagować :D
Gdy kiedyś, któraś z Twoich roślin zostanie owiana chłodnym powietrzem, czego oczywiście nikomu nie życzę, to na pewno rozpoznasz tego objawy- kwiaty, pąki, a czasem także liście marnieją, ale stają się przede wszystkim mocno 'szkliste'.
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczyki Marty

Post »

Długo podglądam, więc w końcu się ujawnię i napiszę, że masz przepiękne storczyki! Szczególnie mocno zazdroszczę tych Twoich parapetów, ten 4-metrowy to po prostu marzenie, co ja bym dała za taki... A już te parapety w połączeniu z Twoimi kwitnieniami- cudo.

W temacie stresu przeprowadzkowego storczyków to przyznam, że nigdy żaden pąk mi nie usechł, choć może dlatego, że nie mam ich tylu co Wy :) Wydaje mi się, że większym szokiem dla kwiatów jest przeprowadzka ze szklarni do marketu niż z marketu do domu, w tym drugim przypadku wilgotność i temperatura się praktycznie nie zmieniają, a światło się zmienia tylko na korzyść.
Świeże, letnie powietrze storczyki teoretycznie powinny lubić, takie przecież mają w swoim naturalnym środowisku. Ja to się bardziej stresuję, jak nie ma mnie w domu cały dzień, okna pozamykane i wyobrażam sobie, że storczyki biedne się duszą ;) Jak jestem w domu to otwieram wszystkie okna, wszak wszędzie piszą, że storczyki lubią ruch powietrza.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Marty

Post »

Ciekawe jakie będzie to oncidium. Czekamy więc ;:108
Mój Ravello tez zrzucił dwa pączki po przyniesieniu do domu, ale teraz nie mogę się napatrzeć na niego.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Storczyki Marty

Post »

Marta, dlaczego ja do ciebie jeszcze nie trafiłam :roll: W wolnej chwili cofnę się na początek twojego wątku, a tym czasem pochwalę ostatnie kwitnienia. ;:215
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marty

Post »

Witaj Kubasia w moim wątku, witam również moich stałych gości ;:196

Na początek pędziki :heja

Magic Art
Obrazek

Różowy z ciemnoróżową warżką
Obrazek

Prążkowany (prążki różowe)

Obrazek

Jednocześnie te 3 sztuki puszczają odbicia z oczek ;:138

Mój ukochany Golden Beauty coraz bogaciej się prezentuje ;:167

Obrazek

Obrazek

No i niespodzianka z Casto za 5 zeta, tak jak myślałam w bieli :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Marta
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Marty

Post »

Mam pytanie, a raczej problem z niektórymi storczykami...podejrzewam, że to jakiś wirus. Otóż kwiatki od brzegów płatków zaczynają wysychać i w końcu opadają, po drugie najmłodsze listki są trochę zdeformowane jakby pomarszczone i strasznie się kleją, czy może ktoś coś takiego miał kiedyś ???
Pozdrawiam Marta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”