Ściółkowanie rabat

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ściółkowanie rabat czym?Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Ja jak teraz posadziłem 130 thuj szmaragdów, to wszystko obsypałem trawą. Na to idą jeszcze wióry ze ściętych przy drodze drzew. Efekt jest naprawdę fajny. z czasem dosypię tam korę zwożoną z lasu. Potrzebyję 80 metrów, więc jadąc na spacer, zawsze się przywiezie trochę towaru. A słyszałem też, że ludzie pod korę/trawę kładą kartony, które też skutecznie walczą z chwastami.
:)
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ściółkowanie rabat czym?Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Ostatnio oprócz skoszonej trawy rozkładam to co zostaję po podcięciu tuji i cyprysików.
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ściółkowanie rabat czym?Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

zastanawiam się czy to dobry pomysł. Też kiedyś tak chciałem ale gdzieś mi się obiło o uszy lub oczy, że wszystkie potencjalne patogeny, grzyby i inne choroby zostają. Dlatego jak na razie ograniczam się do trawy.

Za jakiś czas jednak problem tego co zostanie po przycinanie thui zacznie rosnąć i do tego czasu chciałbym poznać jakieś opinie na ten temat.

Nie ukrywam, że najwygodniej byłoby to co zetnę po prostu zostawić pod iglakami ale czy to bardziej nie zaszkodzi?
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ściółkowanie rabat czym?Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

W moim przypadku to wygląda tak że juz po ok 1-2 tyg ścięte gałązki są brązowe wiec tak jakby sama thuja zrzucała suche igiełki. Co do trawy ja posypuję już od trzech lat smaragdy i nawet jeden nie zachorował a mam ziemię bardzo gliniastą. Moja mama też się bała i dopiero od dwóch lat wysypuje trawę i żałuję że tego wcześniej nie robiła.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ściółkowanie rabat czym?Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Heja. Też mam gliniastą ziemię. Minusem takiego ściółkowania jest w moim przypadku nornica :(((
:)
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ściółkowanie rabat czym?Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Ja też mam pełno nornic które pod ściółką czują się swietnie. Pod nowe nasadzenia stosuję już siatkę od kretów, przynajmniej to ogranicza ich występowanie. Również chce rozłożyć siatkę obok starych nasadzeń ale na razie brak na to czasu.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ściółkowanie rabat czym?Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

W jaki sposób rozłożysz tę siatkę obok starych nasadzeń?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ściółkowanie rabat czym?Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Wiem, będzie to bardzo trudne zadanie ale muszę przy pniach ponacinać siatkę i później szpilkami dokładnie w koło przymocować. Na to chce przysypać warstwą ziemi żeby nornice jej nie podnosiły. Chociaż już doświadczenia mogę stwierdzić że nie zawsze siatka chroni przed nornicami bo znalazłem kilka dziur w siatce przegryzionych przez nornice lub inne szkodniki. U mnie w 90% pomogło. Pod jednym trawnikiem 100m2 mam od 3 lat i ani jednej dziury lub kopca. W tym roku założyłem siatkę na 400m2 pod nowym trawnikiem i też na razie jest spokój. Kreta i nornice widać tylko tam gdzie nie ma siatki.
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściółkowanie rabat czym?Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Ja też nie mogę ściółkować. Wszystkiemu winna nornica, która potrafi zrobić niezły bałagan.
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Ściółkowanie rabat czym?Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Trzeba uważać żeby przy samym pniu zostawić parę cm wolnej przestrzeni dla oblotu powietrza.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Ściółkowanie rabat czym?Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Ja ściółkuje skoszona trawa. Nie narzekam na to. Chwastów nie ma, a iglaki mają też nawóz.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Ściółkowanie rabat czym?Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Ja również ściółkuje trawą, i choć wkoło pola, a więc nornic nie brakuje, jak i kretów, to jednak jedyny sposób bym choć trochę pomogła sobie przy plewieniu.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Ściółkowanie rabat czym?Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Trawę po koszeniu wysypuję pod jabłonie,wiśnie,jeżyny,maliny i winorośla. Doby pomysł?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”