Dławisz okrągłolistny Celastrus orbiculatus

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dławisz okrągłolistny Celastrus orbiculatus

Post »

Jako posiadacz od kilku lat ów cuda odpowiadam ci na pytania.

1. Jest to silne pnącze i z czasem może zapanować nad całym słupem i wlezie na linie energetyczne. Moim zdaniem to zły pomysł.

2. Jest pnączem, które z czasem daje rozłogi korzeniowe, a jeżeli gdzieś go utniesz to robi to kilka razy szybciej. Mając dwie sadzonki o różnej płci będzie miała owocki, ptaki to żeżrą lub wiatr rozwieje i będziesz go miał wszędzie.

3. Na ,, takie konstrukcje '' jak słup czy duże drzewo wystarczy jedna sadzonka.

z wczesnej wiosny


Obrazek


Obrazek

trochę je połamało w tym roku, ale bujają jak szalone.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
PiotrK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 21 maja 2016, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dławisz okrągłolistny Celastrus orbiculatus

Post »

Dzięki za odpowiedź. Nie pomyślałem, że będzie się sam rozsiewał. Owoce jednak są bardzo dekoracyjne, szkoda z nich rezygnować. Czytałem, że dławisz rozmnażany z nasion jest gorszy (należy kupować taki rozmnażany wegetatywnie). Może jednak nie rozsiewa się tak łatwo? Jak ludzie sobie z tym radzą?

Co do włażenia na przewody,to miałem zamiar przycinać. Bardziej bałem się tego, że jakoś "zadusi" skrzynkę albo ten gruby przewód idący po nodze w dół. Na zdjęciach widziałem, że może mieć bardzo grube łodygi.

Po tym co napisałeś chyba jednak poszukam czegoś innego (winbluszcz albo winorośl japońska ?)

PS. Jestem mężczyzną ;)
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dławisz okrągłolistny Celastrus orbiculatus

Post »

Piotrze K to wszystko jest piękne dopóki dajesz radę nad tym zapanować i nie jesteś schorowanym dziadkiem, który liczy na pomoc rozwydrzonych wnuczków :lol:

Wiciokrzew zaostrzony

Obrazek

winobluszcz

Obrazek


Obrazek

winorośli nie pokazuje, bo wlazła na leszczyne i zaczyna się do chałupy dopierać. No, ale nie przesadzaj z nawozami i miej w pogotowiu sekator to da radę praktycznie każde pnącze.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Dławisz okrągłolistny Celastrus orbiculatus

Post »

Czy dławisz da sobie radę od północnej strony budynku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”