Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Nie mam skalniaka, ale miejsce z rojnikami rosnącymi w kamyczkach tak nazywam. I jak mam tam odchwaszczać, to dostaję ;:223 . Nie ma tego sporo, ale jest to żmudna i wkurzająca robota. Dlatego Ciebie Anka podziwiam, bo Ty to masz dopiero miejsce. Ale warto, bo masz pięknie. A kwitnące lilie w takich kępach ;:333 Coś z tymi drzewiastymi jest, bo i ja sadziłam, ale już nie mam ;:185 I więcej nie posadzę.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Madziagos skalniak już obskubany z chwastów...zostały tylko bolące palce :;230 Część kępek z rojnikami zostało zmniejszonych, mech powrastał pomiędzy rozetki...były trudności z wyrwaniem paskudztwa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miriam wiem co znaczy perz na skalniaki, pierwszy skalniak musiałam zlikwidować przez ten chwast. Pod obecnym rozłożona jest agrotkanina, na wierzchu zrobione są kieszenie na rośliny. Perzu nie widać...pokazują się tylko chwasty przyniesione w doniczkach z roślinami...typu koniczynka, mech. Miejsce pod rabatę skalną było wcześniej odchwaszczone z chwastów trwałych...ziemia była wczesną wiosną przekopana widłami amerykańskimi...chwasty zostały wybrane. Teraz jest w miarę spokój.

Jolka ;:167 popadało ;:224 kochana przeszła nawałnica...wszystko było po wodą. Rośliny są teraz nawodnione na maxa. Nazbierałam też dwie beczki wody, będzie zapas na podlewanie w suche dni. Wiesz floksy na razie nie kwitną, zaczynają dwie jeżówki...tyle ich tylko jest. Liliowce też kwitną, liliowiec przywieziony od Was... po raz pierwszy ma pączki, będzie kwitł ;:333 Kwitną głównie lilie i ubiorki...wysiane z,, garści''. W sumie jest bardzo kolorowo.

Blueberry ;:3 Dziękuję...lilie jeszcze nie wszystkie kwitną...zostały trzy odmiany, czekam kiedy zakwitnie Lilia 'Casablanca'...jest najpiękniejsza.

DTJ_1 pomidor kończy dojrzewać na parapecie, jaki będzie w smaku zobaczymy...dwie osoby stoi nad nim z nożem :;230 Kwiatu lilii wodnej gratuluję ;:138

Pomidor Blue Beauty
Obrazek

Obrazek

PEPSI ;:3 znalazły się dwie sadzonki lilii drzewiastych...urosły na niecały metr...z pomiędzy innych roślin, nie było ich widać. Jak zakwitną będzie widać czy to faktycznie to te ;:108

Zaczynają kwitnąć pnącza...
Mazury
Obrazek

NN kupiony w markecie, miał być biały ;:145
Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, wspaniały ogród nie tylko kwiatowy, ale również warzywny. Ależ masz pomidory ;:oj Moje mają owoce jak koktailowe, mimo, że nimi nie są :;230
Piękne kępy lilii, u mnie tylko różowe rosną stadnie, inne chyba smakują nornicom, bo ile ich nie wsadzę, to i tak zostaje góra jedna-dwie sztuki. Liliowce też tworzą już niezłe kępy :!:
A ze skalniakiem to ja też spasowałam. Perz wszystko mi przerasta, tym bardziej, ze mój skalniak znajduje się w najbardziej zaperzonym
miejscu. Myślę o całkowitym jego usunięciu, ale to masa pracy, a teraz zajęłam się czym innym :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu ależ masz wypielęgnowany ogród, kipiący od roślin i róznorakiego kwiecia ;:138 , a warzywniak :shock: u mnie w tym roku prawie nic nie rośnie muszę zmienić miejsce bo to tylko głupiego robota plewienie a i tak warzywa maleńkie urosną i niewiele z nich będzie.
Aniu zajrzyj proszę do mnie i powiedz mi czy na moim nowym skalniaku dadzą radę pierwiosnki omszone, bo widzę że Twoje rosną właśnie na skalniaku i masz piękne duże kępy a moje to tak nie bardzo przyrastają. Tylko u mnie to byłyby cały czas na słońcu. :(
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Mariolko ;:167 już po kwiatach lilii, wczoraj przeszła burza z gradem...na kwitach wiszą tylko strzępy płatków. Zostało jeszcze kilka nie odmian później kwitnących , tylko czy kwiaty rozkwitną :| Warzywnik też ucierpiał, cukinia, dynia, ogórki mają posiekane liście...nie mam pojęcia co zrobić...opryskać od grzyba, liście na sto procent zaczną usychać, to chyba był przed ostatni zbiór ogórków.
Jeśli zlikwidujesz skalniak, powstanie na pewno nowy zakątek kwiatowy...miejsce się nie zmarnuje ;:108

Iwonko ;:3 odpowiedziałam u Ciebie, kibicuję powstającemu nowemu zakątkowi...w nowym sezonie będzie już co podziwiać ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród przy domu

Post »

Jak pięknie ;:167 śliczne masz liliowce, te z ciemnym oczkiem ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Lilie zniszczył grad :( , ale jakie piękne kępy liliowców u Ciebie ;:oj

Masz rację- miejsce po skalniaku się nie zmarnuje, powstanie tam rabata kwiatowa z bardziej wyrazistymi, większymi roślinami...

Tak przy okazji, jak chronisz bulwy lilii przed nornicami?
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Blueberry :D liliowiec nazywa się EL DESPERADO , wszystkie kupione były jako niewielkie kłącza.

Obrazek

Obrazek



LILIOWIEC STRAWBERRY CANDY

Obrazek

Karłowy dorastający do 50 cm..
Obrazek

Obrazek

Mariolko ;:167 część lilii posadzona jest w ażurowych koszyczkach-cebulki rosną w mixsie ziemi ,,jedna część ziemi ogrodowej, druga cześć kupiona ziemia kwiatowa"...w ziemi z ogrodu słabo rosły. Korzenie zawsze przerastają doniczkę od dołu... rosną w głąb ziemi, nornice ryły tunele...pod spodem doniczki często nie było ziemi tylko dziura...skutek był taki że lilia miała ok 20 cm.
Te duże kępy rosną bezpośrednio w ziemi... wiosną dookoła cebul powtykane były ząbki czosnku...jako ochrona cebulek...gryzonie nie lubią tego zapachu...sposób się sprawdził, część cebul ocalała...kilka odmian nie widzę, wypadły. Całkowitej ochrony nie ma na te paskudy.
Od Ciebie osoki...jest ich sześć sztuk...rozmnażają się ;:215
Obrazek

Zaczynają kwitnąć lilie posadzone w ubiegłym roku...
LILIUM OT-hybrid Lavon
Obrazek

Obrazek

LILIUM OT- hybrid Honeymoon
Obrazek

Obrazek
Czosnek
Obrazek
Clematis Mazury

Obrazek

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Piękne te liliowce ;:333 Kiedyś myślałam, że są tylko pomarańczowe i żółte, a teraz odkrywam ich urodę coraz bardziej i nawet wiem, gdzie nowe odmiany będę sadziła ;:173
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród przy domu

Post »

Cudowne kępy liliowców ;:oj ten czosnek też fajny, taki oryginalny ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, faktycznie, Twoje liliowce mają mega kępy. U mnie zależy od odmiany, najlepiej radzą sobie te zwyczajne "smolinosy". Na nornice juz brak mi słów. Cały skalniak wisiał w powietrzu poprzecinany korytarzami- nawet się nie zaplątały w kłącza perzu :;230 Ale tulipany zniknęły, niektóre skrzynki czy donice były zupełnie puste. Już nie wiem jak sadzić te wiosenne cebulki. Może spróbuję jeszcze Twojego sposobu z czosnkiem naokoło cebuli???
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

PEPSI :D fakt są piękne, tylko gdzie je wszystkie pomieścić...przez trzy cztery lata kępy są ogromne. Ostatnio przeglądałam w necie niektóre odmiany są cudowne, żeby je posadzić trzeba zrobić przeróbki na rabatach. W przyszłości jeden kawałek pójdzie pod młotek...rabata zostanie wyłożony agrotkaniną, wysypana korą. Liliowce na tym zakątku by pasowały. Trzeba wprawdzie wykopać kilka roślin, lilii, jeżówek...przekopać całość, zasilić obornikiem...takie prace trzeba wykonać przed zimą. Obornik przez zimę ładnie się rozłoży. Liliowce lubią takie podłoże. To na razie tylko plany. Po prosty już nie daję rady odchwaszczać...z jednego końca kończę z drugiego trzeba zaczynać.

Blueberry :wit czosnek faktycznie fikuśny, dosyć długo kwitnie. Dostałam go jako gratis, był nie podpisany...posadzony na skalniaku, jak przekwitnie zostanie nisko przycięty...niech w spokoju czeka na nowy sezon ;:108

Kropelko ;:167 czosnek całkowicie nie rozwiąże problemu z gryzoniami, chroni cebulki w niewielkim stopniu. Cebule też są wyjadane, niektóre odmiany zostają...niektóre są zjedzone...plaga jest widać wybredna, albo coś jej smakuje albo nie. Mariolko, w tym roku pozbywałam się kretów za pomocą karbidu, w każdy nowy tunel wsypywany był karbid...pozbyłam się kretów...tuneli po gryzoniach nie widać...może wytruł się i myszy. Spróbuj jeszcze tego sposobu, wiem że to walka z wiatrakami...plaga wcześniej czy później wróci.
Tylko chwilowo jest spokój.

Kwitnie Budleja, Hortensje.... nieuchronnie zbliża się jesień...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kłącza dalii kupione w markecie, zgadzają się z napisem na opakowaniu...tak kwitną....
DAHLIA CRAZY LOVE
Obrazek

DAHLIA AVIGON
Obrazek

DALHIA COLLARETTE LA GIOCONDA
Obrazek

Obrazek

GLADIOLUS VIOLETTA
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród przy domu

Post »

Kiedyś walczyłam z nornicami trutką na gryzonie.
Wpychałam najgłębiej, jak się dało w korytarze.
Sposób był skuteczny, ale pracochłonny.
W końcu machnęłam ręką - jeżeli nornice coś wyjadają, to ja tego po prostu nie sadzę.
Lilie, o dziwo, trzymają się bardzo ładnie - czasem jakąś cebulę nornice zeżrą, ale cóż, takie jest życie.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”