Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

Głupota była by gdybyś zastosował ludwik do Mospilanu czy Runner-u , ale jeszcze większa jak na opryskiwacz 5l kupił byś 1l np. Superomix Bo w jakim celu . Ja zwilżacze zużywam( kilkanaście litrów ) Superomix Slippa Silwet wszystko w zależności od preparatu . Ale jak chcesz płacić 40PLN za 0.25l Silwet-a do herbicydów to życzę powodzenia bo efekt będzie ten sam co przy Ludwiku .
perek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 14 kwie 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Nowy trawnik na starym - roundup

Post »

Witam,
Chciałbym odświeżyć swój trawnik ,wręcz założyć go od nowa wyrównując przy okazji ziemię.Obecny jest bardzo nierówny oraz bardzo zachwaszczony.
Myślałem o potraktowaniu całego trawnika Roundupem by wszystko wypalić i przekopania go, chciałbym by ominęło mnie plewienie prawie 300m2.
Czy ktoś może próbował coś podobnego?
Po jakim czasie mogę zacząć przekopywanie działki?
Po jakim czasie mogę zacząć siać trawę?

pozdrawiam i czekam na wasze opinie :)
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nowy trawnik na starym - roundup

Post »

Chory pomysł, jakie masz powody do takiego działania?
Konsytor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 11 paź 2014, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roundup - Jak wykryć ? - konflikt sąsiedzki

Post »

Temat stary, a problem wciąż ten sam.

Mieszkam w nowym bloku. Kilka lat temu, zanim zawiązała się wspólnota, posadziłem wierzbę na części wspólnej.
Wokół naszego osiedla - pustynia. Tylko beton i parkujące wszędzie auta. Pomyślałem, że takie małe schronienie przed upałem wszystkim się przyda. Wierzbę miałem zamiar ogłowić, żeby nie urosła byt wysoko.
W międzyczasie powstał mały plac zabaw - wszyscy patrzyliśmy na drzewko jako przyszłe schronienie przed słońcem dla dzieci.
Komuś to się nie spodobało - wiem komu. Dorodna i silna roślina uschła w jeden dzień - ewidentnie Roundap. Wiem, kto to zrobił, ale nie mam dowodów. Cztery lata zabiegów, żeby na betonowej pustyni wyrosło drzewo - na nic.

Ludziska jednak prymitywni są...
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Roundup tylko do użytku profesjonalnego

Post »

Komisja Europejska podjęła decyzję o przedłużeniu zgody na stosowanie glifosatu. W kwietniu Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie herbicydu, w której wnioskował o przedłużenie zgody na siedem lat i pod warunkiem, że substancja przeznaczona zostanie jedynie do profesjonalnego użytku.
Wniosek - już niedługo nie kupi się w markecie ogrodniczym preparatów zawierający ten składnik.
Znikną z półek dziesiątki preparatów na chwasty o tym samym składzie a różnych nazwach Agrostar Roundup Gallup Tajfun Sumin ATUT Klinik Duo Trustee Orkan. Nie wymieniłem nawet 1/10 nazw. Nie mam zdania czy słusznie że tylko dla profesjonalistów, bo ja go nie stosuję.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

Słusznie czy nie, nie nam maluczkim o tym sądzić. Jedno jest pewne, że glifosat nie rozkłada się tak, jak o tym informowano. Słyszałem o przypadku utraty kilku tysiecy pomidorów w szklarni nawiezionej obornikiem ze słomy, w której były jego pozostałości.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup - Jak wykryć ? - konflikt sąsiedzki

Post »

Wiercą dziury pod darnią wlewają nierozcieńczony glifosat / bo nie tylko o roundapie tu mowa i przykrywają jak kotek niespodziankę pod dywanikiem. Dorosłe drzewo pójdzie w ...... no wiadomo gdzie. Jak poznać , łatwo bez analizy jeżeli się unosi w powietrzu przy dość dużej temperaturze łatwiej, ma charakterystyczny zapach. Ludzie są w stanie wszystko zniszczyć w imię ,, swojego ja '' .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Konsytor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 11 paź 2014, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roundup - Jak wykryć ? - konflikt sąsiedzki

Post »

kizior pisze:I co ci dało odkopywanie tematu z kilku lat (7).
Roundup nie powali drzewa w jeden dzień.
To było jeszcze stosunkowo małe drzewko wysokości jakieś 180 cm, taki chudziak jeszcze. Nie znam naturalnego szkodnika, który zrobiłby to w tak krótkim czasie. Był upał, więc jak Raundup uśmiercił korzenie, to i reszta uschła w jeden dzień.
Wąchałem na początku glebę - nic nie było czuć (brałem pod uwagę mocz zwierząt - ale to nie to)
Zostawiłem drzewko - niech straszy. Może kogoś ruszy sumienie, choć nie liczę na to zbytnio.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Roundup - Jak wykryć ? - konflikt sąsiedzki

Post »

A trawa czy coś jeśli było to spaliło w okół drzewa? Morze sól ?
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

Ciekawy artykuł, ale nie można wkleić linka, kto ciekawy, niech w nazwie gazety zmieni literę z g na b.
pozdrawiam Ewa
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

Do wszystkich, którzy tak chętnie stosują roundup https://youtu.be/69NlCIYaN-g
Jak dla mnie przerażające.
Viola
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

Dołączę się do dyskusji, bo jestem przekonana, że zastosowanie roundupu zniszczyło mi część żywopłotu z ligustru. Otóż w zeszłym roku, umęczona walką z chmielem, który oplatał wszystko co się dało i rozsiewał się wszędzie, postanowiłam wykopać każdą kępę, do której uda mi się dostać. Największa była przy bramie. Odkopywanie zajęło mi baaaaardzo dużo czasu. Dotarłam do korzenia grubości ramienia, cieńsze korzenie odcięłam i wykopałam, ale tego grubasa pociapałam siekierą i ...posmarowałam zakupionym na tę okoliczność tytułowym środkiem. W tym roku najbliżej rosnący, ok. 80-100 cm , ligustr wydał takie liście i nie ma żadnych przyrostów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

Pewnie zasugerowałaś się zastosowaniem glifosatu, ale te liście wyglądają jak zżarte przez wciornastki.

http://majawogrodzie.tvn.pl/1,12783,wyj ... forum.html
Jak zwykle sporo konkretnych konkretnych informacji jak i totalnych bzdur.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”