Susza w ogrodzie

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Susza

Post »

U mnie tym roku zdziwiłem się, że pietruszka wzeszła. Jakoś w tym roku korzeniowe sobie radzą. Pekińska też ładnie rośnie jak na pierwszy raz w gruncie ;:224 Dzisiaj był u Ciebie deszcz ? Widziałem na radarze ;:224 Mnie ominął ;:145 Dzisiaj podlałem trochę trawnik. Może to pomoże bo wysechł :(
jagusia111

Re: Susza

Post »

Dzisiaj w zasadzie deszczu nie było. Troszkę pokropiło około 6 nad ranem ale tyle co nic, a potem do wieczora gorąco i dość silny wysuszający wiatr. Przed południem pogrzmiało za Wisłą więc do mnie nie doszło. Zaczyna się robić sucho. Pada mi winogron i kolejna porcja malin. Mam wrażenie, ze to przez zimne noce. Rośliny chyba mają problem z pobieraniem skladnikow z gleby.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Susza

Post »

Jest problem z pobieraniem podstawowych składników mineralnych przez rośliny/ lub też trwa to dłużej. Ja zrezygnowałem w tym sezonie z nawozów długo rozkładających się / idzie oprysk dolistny/ oczywiście dotyczy to roślin niejadalnych. Jest szybkie parowanie wody i nawet jeżeli spadnie deszcz to najcześciej duży potok od razu z silnym wiatrem, połamie , zniszczy , utopi i zaraz idzie słońce i pali.
Zimnie noce, dzisiaj postraszyło nawet gradem połamało mi lilie i róże.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Susza

Post »

Witam
Mamy pytanie odnośnie podlewania, drzewek i krzewów owocowych. Jak często i mniej więcej jaką ilością je podlewacie? Ja staram się podlewać często ale niedawno słyszałem, że to nie jest dobre, bo rośliny mają przez to płytki system korzeniowy.
jagusia111

Re: Susza

Post »

Ta akurat prawda. Drzewa wystarczy podlewać od czasu do czasu w momentach naprawdę dużych niedoborów wody. Co innego ze świeżymi nasadzeniami. Te potrzebują więcej wilgoci, ale też bez przesady.
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Susza

Post »

Tylko właśnie tu pojawia się problem. Mieszkam w centralnej Polsce i sytuacja z wodą nie jest tu najlepsza. Niektórzy twierdzą nawet, że od 2 lat jest susza. Nie wiem teraz kiedy podlewać. Na ogół podlewałem co 3 dni 10l wody każde drzewko. Może za często?
jagusia111

Re: Susza

Post »

Jeśli temperatura jest wysoka i ziemia bardzo wysycha to ok. Jeśli jest chłodniejszy okres, ziemia tak nie wysycha i transpiracja jest mniejsza nie ma potrzeby podlewania. Drzewa to wytrzymałe stworzonka :D .
Awatar użytkownika
zfieszak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 29 sty 2015, o 08:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czernikowo

Re: Susza

Post »

W naszej cześci kuj.-pom. jest po prostu tragedia... Postawiliśmy na warzywniku deszczomierz i czasami ciężko uwierzyć w podsumowanie miesiąca... przez cały kwiecień dla przykładu spadło 12 litrów wody.. a powinno koło 50...
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Susza

Post »

U nas w nocy trochę popadało - akurat tyle, żeby grzyby mogły dobrze się rozwijać w cieple, na wilgotnych liściach.
Susza straszliwa. Róże kupione w donicach czekają w cieniu, aż wreszcie przyjdzie zmiana pogody, żebym mogła je posadzić.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Susza

Post »

W czwartek wreszcie spadło trochę deszczu. Od ponad tygodnia w dzień wyłączają wodę. Jak nie spadnie więcej deszczu to będzie nie za ciekawie ;:219
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Susza

Post »

Od trzech tygodni utrzymuje się ten sam scenariusz - przez sześć dni tygodnia żar i spiekota leją się z nieba, wszystko więdnie od upałów i schnie z niedoboru wody, potem siódmego dnia przychodzi burza z silnym wiatrem tudzież gradem i tłucze wszystko co zdołało przetrwać suszę. I potem znowu żar i spiekota...
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
jagusia111

Re: Susza

Post »

U mnie od 8 rano pada równy, spokojny deszcz. Podobno ma padać do wieczora ;:138 .
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Susza

Post »

Ten rok jest zdecydowanie lepszy w moich okolicach od zeszłego, jeśli chodzi o opady. Zobaczymy co bedzie przez następne 6-8 tygodni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”