Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Piękne wyszły ci rabaty z hostami a moja szałwia srebrna ma trochę inne kwiaty . Chciała bym aby się rozsiała bo wzeszło mi tylko kilka sadzonek ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu śliczna ta srebrna szałwia tylko ona też potrzebuje suchego i słonecznego stanowiska i u mnie zaraz padła, a ma takie grubaśne liście i jest przysmakiem ślimaków.Fajne odmiany funkii takie biało zielone lub zielono białe .Ludzik na drzewie wciąż przyciąga wzrok
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witaj Krysiu :wit , świetnie wygląda ten facet na drzewie, doniczkowy facet, jaki on duży?, szałwia śliczna, no i te Twoje hosty pod drzewem świetne ;:215
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Dopiero jak pokazałaś całego czyśćca zobaczyłam różnicę'
Jets wyższy
Hosty masz cudne
Podoba mi się kompozycja pod drzewem
Co to za roslinka z baldaszkowatym kwiatostanem?
Ostatnio bardzo mi się podobają.
Nawet pozwoliłam wyrosnąć jakiemuś chwastowi z takim kwiatem
Jak zakwitnie, może Ty rozpoznasz
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witaj Krysiu szałwia zginęła mi hosty zakwitają po zimie strat sporo jak u każdego .Niby była łagodna ale mało śniegu aa wiosenne przymrozki dopomogły.Cóż kolejny sezon kwitnienie roślin i radość z barw wiosny i lata.Piękne spacerki pokazujesz Kochana ;:138
beatab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1525
Od: 13 kwie 2009, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu- ja też poluję na tą "Ogień i Lód" - a co dziwniejsze jak byłam na urlopie to kupowali do posadzenia na mieście 30szt. ze szkółki Dobre pole - bardzo ładne egzemplarze po 6,40 a ja je przegapiłam ;:145
Lubię też Gipsy Rose - ma taki wyraźny rysunek.
Muszę Tobie donieść, że sadziec jednak nie odbił- ale trawa za to rośnie pięknie ;:196
Awatar użytkownika
mirekjm
200p
200p
Posty: 217
Od: 20 gru 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie SZCZYTNO

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witam Krysiu ,pięknie tu u Ciebie .
pozdrawiam:Mirek
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Dorota71 pisze:Świetnie wygląda ta okrągła rabata pod drzewem. ;:138
A co to za doniczkowy stwór mieszka na drzewie?
Dorotko lubię owalne kształty i takie ... zamknięte w całość.
Na początku miała kształt serca ale dosadzając to i tamto... lekko poszerzałam i wyszła okrągła.
Doniczkowy stwór to ludzik doniczkowy. Zrobiony pożną jesienią 2014 - porządki po sezonie i .... góra doniczek stąd pomysł.
Drugi sezon pracuje w roli głównego strażnika na działce i prowadzi obserwacje siedząc na starej jabłoni.

Obrazek
Obrazek

jabłoń na której siedzi to pierwsze drzewo w prawo od altany.
Przy okazji widać pas po prawej z drzewami i krzewami. Rośnie tam grusza, wiśnia, śliwa, a także 6 dużych krzewów porzeczek ( czarne, czerwone i złote)
Trawnik spory i ciągnie się do samego ogrodzenia przy rzece - jak widać ... świeżo po skoszeniu

Obrazek

Wchodzące w trawnik małe zakole przeznaczone na kilka krzewów ozdobnych z pęcherznicą kalinolistną Diabolo w centrum koła prowadzoną na pniu .
Na tle bordowo-czerwonych liści (czasami wpadających w brąz) kuliste baldachogrona w pełni kwitnienia sa przepiękną ozdobą.
Obrazek

U jej stóp krzewy dziurawca ( barwierski i Hidcote), a dla zróżnicowania kolorystyki posadziłam krzew ozdobny cały sezon czyli Kolcoslił Siebolda Variegatus z ciekawym ubarwieniem liści .
Obrazek
Obrazek

Kolejne zakole wchodzące w trawnik to Tawlina jarzębolistna SEM, Wierzba smocza i hortensja Limelight
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Warto mieć ten krzew bo wiosną gdy większość krzewów śpi ona już wygląda ładnie - młode liście w zależności od dawki słońca mają odcień brązu, pomarańczowego nawet różowego.
Kwiatostany w kształcie wiech - kwitnie w lipcu.
Wygląd z dnia 14.04.2016
Obrazek

Kasiula17 pisze:U mnie Krysiu też ulewy ale na szczęście bez ostrych wiatrów i gradobić
Też mam hortensje które tylko rosną ale chyba mają spore zacienienie, poszukam miejsc i je przesadzę,
Śliczny kącik szkoda kwiatów choć one to odbiją aby zdrowie i dom cało stał bo burzach to jest ok. ;:196
Kasiu to prawda, że straty w ogrodach sa niewielką szkodą w porównaniu z tym co słyszymy w wiadomościach ... dachy zerwane, uprawy zniszczone gradem itd

Co do hortensji to tylko ogrodowe potrzebują sporo cienia - ostatnie lata sa słoneczne i duże liście więdną, potem, brzegi podsychają i ogólnie wygląda to brzydko . Płatki kwiatów tez brązowieją ... Piłkowane w miarę dobrze sobie radzą i pięknie jesienią wybarwiają liście od słoneczka.
Bukietowe i drzewkowate rosną u mnie na pełnym słońcu i pięknie kwitną każdego roku.

W tej chwili obsypana kwiatami Dolprim PRIM WHITE cięta tej wiosny dużo wyżej niż zawsze pokazała na co ją stać i rozłożyła się na całą szerokość rabaty. szkoda,że nie rośnie solo bo powinna byc bardziej wyeksponowana z racji ciekawej budowy kwiatów i tak wczesnego terminu kwitnienia.
Kwiaty w kolorze kremowo-białym określanym także jako limonkowy.
Atrakcyjności dodają podbarwione na czerwono ogonki liściowe i młode pędy.
Obrazek
Obrazek

Kolejna wyrywna to h. ogrodówka Endless Summer
raz tylko udało mi się podbarwic kwiaty na niebiesko ale dla mnie te różowe tez mają swój urok
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejna do zakwitnięcia szykuje się Forget Me Not H-piłkowana bardzo wymęczona i nawet chloroza ja dopadła ale juz działam :D
Wiosną wykopałam duży krzew i podzieliłam na kilka małych kęp. Dla siebie zostawię jedna i będzie uprawiana w doniczce jako przenośny element dekoracyjny.
U mnie mimo okrycia góra przemarza więc jest niska czyli pojemnikowa uprawa będzie pasować.
Obrazek

W pełni kwitnienia tak wygląda
Obrazek

alicjad31 pisze:Krysiu dziękuję za odpowiedź ;:196
A czytałam jeszcze ,że jej liście można smażyć jak kotlety schabowe :D
Rabatka pod drzewkiem śliczna ;:333
Zdrówka Krysiu Ci życzę by ból nie dokuczał ;:168
Alicjo nie próbowałam jej liści to nie wiem ale nie wyobrażam sobie kotleta z takiego " futrzaka " :;230
Przecież jej liście po obu stronach są pokryte gęstymi, jedwabistymi włosami. To właśnie one są najbardziej ozdobną częścią rośliny.
Z oczami dużo lepiej więc zaraz komfort życia o niebo lepszy....

Za dobre słowa kwiaty w kolorze ulubionym przez moja wnusię
Krwawniki i ... zaplątany w nich Pięciornik wyprostowany
Obrazek
Obrazek
Obrazek

maniusika pisze:Piękne wyszły ci rabaty z hostami a moja szałwia srebrna ma trochę inne kwiaty . Chciała bym aby się rozsiała bo wzeszło mi tylko kilka sadzonek ..
Janko dziękuję. Właśnie ostatnio wozimy worki z korą mieloną aby skończyć prace przy hostach.
W jednym miejscu marzą mi się szyszki ale ... ile tego trzeba by nazbierać ;:oj
Może Ty masz szałwię białą a nie srebrzystą ?


JAKUCH pisze:Krysiu śliczna ta srebrna szałwia tylko ona też potrzebuje suchego i słonecznego stanowiska i u mnie zaraz padła, a ma takie grubaśne liście i jest przysmakiem ślimaków.Fajne odmiany funkii takie biało zielone lub zielono białe .Ludzik na drzewie wciąż przyciąga wzrok
Jadziu szkoda, że cześć roślin ma specjalne wymagania i ... na ogólnej rabacie trudno czasami spełnić je.
Ludzik doniczkowy miał mieć towarzystwo ale zima zeszła mi na wiklinie papierowej i ... czasu zabrakło.
Ja tez lubię funkie z kontrastowymi liśćmi ale podobają mi się tez inne i to ... sporo :)


Mniejszy kontrast ale tez piękne złoto żółte liście z zielono niebieskim (z sinawym nalotem) marginesem .... pierwsza zakwitła ta z największymi liśćmi pod jabłonią czyli Hosta George Smith
Obrazek
Obrazek
Obrazek

iwona0042 pisze:Witaj Krysiu :wit , świetnie wygląda ten facet na drzewie, doniczkowy facet, jaki on duży?, szałwia śliczna, no i te Twoje hosty pod drzewem świetne ;:215
Iwonko cieszę się,że mamy podobny gust ;:196
Doniczkowy ludzik jest zrobiony z doniczek o średnicy ok 8 -10 cm bo takich sporo się nazbierało. Głowa z większej , a potem płaska na górną cześć jako zakończenie.
Jaki wysoki ... ponad 60 cm .
Masz sporo różnych gadżetów w swym ogrodzie kupionych - ja wolę własnoręcznie zrobione bo jest przy tym sporo zabawy.

Tak się prezentował świeżo po zrobieniu zanim wyniosłam na działkę
Obrazek

Margo2 pisze:Dopiero jak pokazałaś całego czyśćca zobaczyłam różnicę'. Jets wyższy.
Hosty masz cudne. Podoba mi się kompozycja pod drzewem
Co to za roslinka z baldaszkowatym kwiatostanem? Ostatnio bardzo mi się podobają.
Nawet pozwoliłam wyrosnąć jakiemuś chwastowi z takim kwiatem.
Jak zakwitnie, może Ty rozpoznasz
Gosiu różnica ogromna ale dopiero jak widzi się całą roślinę.
To miejsce wygląda teraz całkiem inaczej bo hortensje szykują się do kwitnienia, przekwitające parzydełko koreańskie ma bardzo ciekawą kolorystykę i przymiotno ogrodowe zdążyło rozkwitnąć w ostatnim momencie bo czyściec wielkokwiatowy powoli kończy kwitnienie. Lubi Lubię jak kolejno zakwitające byliny są przedłużeniem gamy kolorystycznej w określonym polu widzenia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogólne ujęcie tego miejsca z oddali
Obrazek
szalone wiatry tak potarmosiły wysokie pędy ostróżek,że musiałąm wszystkie powiązać a szkoda... naturalny p[okrój i kołysanie kwiatostanów na wietrze ma swój niepowtarzalny urok.

Kwitnący na biało baldachokształtny lub parasolowaty "obiekt" , który Cię zainteresował to
Valeriana officinalis czyli po naszemu Kozłek lekarski cudnie i silnie pachnąca roślina lecznicza ... na niespokojność duszy i ciała.
Obrazek
Miałąm ja w kilku miejscach bo tak lubie jej zapach ale dałam koleżance i znów muszę go posiać. Dla mnie to kłopot bo ma wysokie nawet do 150 cm i więcej pędy kwiatostanowe więc dla wygody zaraz przekwitnięciu ścinam. Teraz mus poczekać aby nasiona dojrzały.

becia123 pisze:Witaj Krysiu szałwia zginęła mi hosty zakwitają po zimie strat sporo jak u każdego .Niby była łagodna ale mało śniegu aa wiosenne przymrozki dopomogły.Cóż kolejny sezon kwitnienie roślin i radość z barw wiosny i lata.Piękne spacerki pokazujesz Kochana ;:138
Beciu nic na szkody nie poradzi ... naturalna selekcja. Wobec natury trzeba nauczyć się pokory bo inaczej stres nas zamęczy.
Zrobiło się miejsce na coś nowego tyle,że każda roślina to koszt.
Dziękuję za miłe słowa i zapraszam na kolejne spacery.

beatab pisze:Krysiu- ja też poluję na tą "Ogień i Lód" - a co dziwniejsze jak byłam na urlopie to kupowali do posadzenia na mieście 30szt. ze szkółki Dobre pole - bardzo ładne egzemplarze po 6,40 a ja je przegapiłam ;:145
Lubię też Gipsy Rose - ma taki wyraźny rysunek.
Muszę Tobie donieść, że sadziec jednak nie odbił- ale trawa za to rośnie pięknie ;:196
Beatko powoli ? przyjdzie czas to sama wpadnie Ci w ręce. Tym bardziej, że często robicie zakupy więc nadarzy się okazja. Warto kupić ładny egzemplarz bo ona z tych co wolno przyrasta... a tym bardziej za tak niską cenę.
Nic dziwnego, że marzysz o odmianie Gypsy Rose :D
Jest prześliczna , u mnie rośnie jej mama i to po niej ma nitkę białą dzielącą centrum od marginesu.
Liść rosnacej u mnie Hosty Striptease ale z cienia więc mniej wybarwione kolory.
Obrazek

W tej grupie kolorystycznej jak "Ogień i Lód" jest kilka odmian dość podobnych i można się pogubić. Tym bardziej, że często cechy charakterystyczne dla danej odmiany sa widoczne dopiero na starszych liściach lub po 3 - 4 latach uprawy gdy bylina w pełni się zadomowi i rozrośnie.Pewnie dlatego m.i. jest tyle pomyłek w szkółkach.
U mnie rośnie Hosta Dancing in the Rain,  która na pierwszy rzut oka podobna jest tych, o których wcześniej pisałyśmy.
Białe centrum, zielono/niebieski margines , który nie jest w jednolitym kolorze. To jakby smugi z zieleni, ciemnej zieleni az do niebieskawego.
Obrazek
Obrazek

Podobny zestaw kolorystyczny ma Hosta Eternal Flame
Ciemno zielone liście z kremowo białym, nieregularnym centrum.
Prawie każdy liść na białej powierzchni centrum jest "ochrzczony" zielonymi kropkami, które na pierwszy rzut oka bierzemy za tzw "skazy"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Niektóre zakupione hosty obserwuję i zapisuje sobie szczegóły aby upewnić się, czy dana odmiana jest nią rzeczywiście :D

Co do sadźca to jestem zdziwiona,że nie przeżył zimy ale nie masz co się stresować bo ja go mam. U mnie dobra ziemia więc mus przerzedzać sadzonki aby nie był zbytnio zagęszczony.
Ostatnia zima pokazała nam, że nie ma pewniaków bo wykosiła wiele "żelaznych" roślin, o których nawet nikt nie pomyślał, że może sie im coś stać.

mirekjm pisze:Witam Krysiu ,pięknie tu u Ciebie .

Mireczku bardzo dziękuje i zapraszam na kolejne spacery
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witaj. Ludzik bardzo ciekawy i na pewno było przy nim sporo zabawy ;:138. Hortensje masz wyrywne ;:108 jeszcze chwila a będzie ich czas. Ogród masz śliczny i zazdroszczę Ci tych pokaznych drzew i krzewów bo ja muszę czekać kilka dobrych lat na swoje. Mam pytanie czy ta Tawlina Sem jest ekspansywna ? Z tego co kiedyś czytałam to podstawowa chyba daje miliony odrostów od korzenia a jak jest z tą? Kusi mnie bo jest piękna ale boję się wprowadzać ekspansywne rośliny. Napisz mi coś na ten temat bardzo proszę ;:196. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Ludzik świetny! Bardzo podoba mi się ten pomysł.

A jak trzymasz w ryzach tawlinę? Ja nie daję sobie rady. ;:223
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

A dziękuję za życzenia. :-D

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu masz rację selekcja naturalna .staram się już sadzić to co u mnie wytrzyma bo szkoda roślin,by wypadały.Co do podlewania .odlewam co zdążę .Pompa mi od hydroforu wysiadła więc zostały konewki i 100 metrów węża podłączonego do wodociągu :D i deszczyk choć raz w tygodniu oby wichur nie było byłby wskazany.
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

A umie hortensje marzną chyba je przesadzę bo i za mało słoneczka mają. ;:222
Bardzo piękne Krysiu kolory a ludzik bardzo i to bardzo mi się podoba, jest genialny ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”