Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wanda, przypomnij mi proszę jak duży jest twój ogród. Masz taki fantastyczny busz, jest tak zielono i zacisznie, a do tego wiem że i róż i cebulowych, i hortensji u ciebie dostatek.. Ciekawa jestem na jakim metrażu zdołałaś to zmieścić ;:218
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Coraz piękniej :) Trawnik podkreślił urodę zakątka z drzewem. A to z żeliwnym ptaszkiem przy róży to podpora? Jeśli tak, to urocza. Od niedawna (wiem, głupiec ze mnie - kupować piwonię po zakończeniu sezonu na kwitnienie, ale nie mogłam się powstrzymać) też mam Duchesse de Nemours.

U nas niestety okropny upał...
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu Wszystkiego Najlepszego, życzę żeby słoneczko całe życie Tobie przyświecało, radości i zdrowotności dawało. ;:196
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandeczko miałam zacytować zdjęcia z zakątkami szczególnie mnie ujmującymi. Niestety nie ma to sensu, bo musiałabym cytować wszystkie Twe zdjęcia. ;:224 Wandziu prawdziwe dzieło sztuki stworzyłaś. Najbardziej ujmuje mnie ta tajemniczość Twojego ogrodu. No cudnie!
Sypnęłam ziaren kilka dni temu na nowy trawniczek. Teraz idę przysypać ziemią. Dziękuję. ;:168
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu, melduję się i ja, z lekką zadyszką :wink:
Cudownie otwarłaś wątek ;:215 Kręta ścieżka pod różaną pergolą zaprasza do odkrywania tajemnic dębowego zakątka i obiecuje niezapomniane wrażenia. Cieszę się, ze Twój nowy trawnik dzielnie naśladuje murawę Wimbledonu :D Dzięki niemu pokazujesz też więcej słynnego dębowego okapu, który bardzo lubię.
A tutaj jest kanadyjka Himmelsauge. Gdy zaczęła kwitnąć, nie wiedziałam, co o niej sądzić. Różne są na jej temat opinie i niektóre forumowiczki uznają ją za brzydką.

Aluzju poniał :;230 Może to sposób na nią, żeby rosła w towarzystwie, tak jak u Ciebie? Solo wygląda nędznie, a im dłużej kwitnie, tym bardziej się upewniam, że to nie moja bajka ;:185 Chcesz może drugi egzemplarz?
Fritz Nobis jak co roku powalający ;:180
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

:wit Witaj Wandziu wprost nie do wiary jak zmienił się Twój ogród jak dojrzał. Zawsze mnie zachwycał swoją subtelnością ale teraz to bajka.
To prawda festiwal róż się zaczął szkoda że nie wszystkie powtarzają kwitnienia.
pozdrawiam
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wando piękna piwonia Duchesse de Nemours ;:138 Cudowny jest ogród o tej porze. Mam zatrzęsienie mszyc i mrówek, nawet wydaje mi się, że nic nie dają te środki na mrówki, bo sypię, a one nadal są.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Cyma, ja bukszpany strzygę na raty, codziennie dwie sztuki. Teraz trochę się wstrzymałam ze względu na upały, ale to nic nie szkodzi, bo jeszcze jest dużo czasu na postrzyżyny. Młode przyrosty zdążą porządnie zdrewnieć. Tak czy owak jest to jedna z moich ulubionych prac ogrodowych. :D
Pulpa, tak to prawda, że są odmiany róż, może i nie pierwszego sortu, o które nie trzeba się co roku martwić, czy przetrzymają zimę. Rosną sobie spokojnie i nic im nie przeszkadza. Bardzo lubię pnące róże, gdyż zapewniają drugie piętro w ogrodzie, no i najczęściej kwitną obficie, choć czasem tylko raz w sezonie.
pela11, czerwiec to wspaniały okres kwitnienia. Ale żeby nie było tak dobrze, to nawiedziły nas okropne upały. I to właśnie teraz, gdy kwiatów jest najwięcej.
DTJ, dziękuję za życzenia ;:196 Uff, nie wiem, jak ja zniosę te upały. Siedzę wyłącznie pod dębem. Nic n ie robię w ogrodzie. Czytam.
JLG, też martwię się, czy mój nowiutki trawnik nie wyschnie w czasie tych upałów. Podlewam co prawda, ale z góry żar się leje. Asiu, szkoda że nie przyjechałaś do mnie w czasie kwitnienia Fritz Nobis. Zobaczyłabyś tę róże z bliska. Teraz to już tylko ostatki kwitną i wybijają kolejne grube pędziska. Już nie ogarniam tej róży. Powinna rosnąć przy pergoli. Podpórki zaczynają jej nie wystarczać.
Ilonko, te zacytowane fragmenty dopiero w tym roku zrobiły się efektowne, a to dzięki dwóm pnącym: Lagunie i New Dawn. Liczę na to, że i z drugiej strony pergoli rozwiną się Himmelsauge i John Davis. Tam jest taki półcień i chyba różom to służy. Róży Alnwick Rose właściwie nie polecam, bo szybko traci kwiat.
Nifredil, mój ogród ma powierzchnię tylko 680 m2. Na tym jest oczywiście dom i podjazdy oraz wielkie dęby, a więc na rabaty pozostaje około 400 m2. Dlatego staram się wykorzystać każdy centymetr. Trawnika mam tylko namiastkę. Z tego względu mam na rabatach tak gęsto, choć chciałabym mieć więcej luzu.
silvarerum, no tak, trawnik zawsze daje ładne tło dla roślin, byleby sam był ładny. Nie wiem, jak m i się go uda utrzymać pod dębem. Kiepsko to widzę, zwłaszcza z perspektywy owych tropików, które nas nawiedzają w ostatnim czasie. To z żeliwnym ptaszkiem to podpora. Taka dość solidna. Z podporami zawsze jest kłopot, zwłaszcza teraz gdy kwitną róże, floksy i inne wysokie byliny. A podpory są raczej drogie, niestety. Czasem musi wystarczyć tyczka.
Aneczka, jesteś naprawdę kochana i bardzo łaskawa dla mojego ogródka. Lata płyną i nasze ogrody pięknieją. I stale jest coś, co warto by zmienić.
Elwi, kochana nie chcę drugiej Himmelsauge, bo wyobraź sobie, że moja zakupiona Russeliana to alter ego mojej Himmelsauge. Tak więc mam dwie. No ale u mnie właśnie nie rosną solo, więc patrzę na nie przychylnym okiem.
Lora, no nie da się zaprzeczyć, że nastąpiły zmiany. Jak u każdego z nas. Lata płyną i ciągle coś doskonalimy. A usiedzieć na miejscu i odpocząć się nie da. Chyba że są takie upały jak dzisiaj... Wtedy mus siedzieć w cieniu.
duju, Justynko u mnie mszyce jakoś się skończyły. Popsikałam Mospilanem, bo Decis to już dawno przestał działać. A mrówki niestety ryją wszędzie. Ciągle odkrywam nowe wysypisko, nawet między kostkami granitowymi. Na ogół środki działają. Na krótki czas.
Patiann
200p
200p
Posty: 359
Od: 6 maja 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Essen

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu,
tak dopytuje sie o ta Nataszke, gdyz bardzo odpowiada mi uklad platkow no i ten kolorek ;:167 ;:167 Pamietam, ze ktos na forum bardzo skarzyl sie na nia. Podobno szybko przekwita, kwiaty utrzymuje zaledwie jeden dzien. Jakie warunki ma u Ciebie?
Pozdrawiam Patrycja- Ania
Zgoda na brak polskiej czcionki
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Patiann, sorry, że nie odpowiedziałam od razu. No niestety, Natasha trzyma kwiat dwa-trzy dni. A u mnie przecież rośnie pod lilakiem w półcieniu i słońce ma dopiero po południu. Więc można sobie wyobrazić, co by było na pełnym słońcu. No ale są odmiany jeszcze gorsze, które tylko jeden dzień mają kwiaty, np. Alnwick Rose. Ledwie rozkwitnie, a już pod wieczór smętnie zwisa.

Trochę zdjęć nieco już przeterminowanych. Ale teraz wszystko wokół tak szybko rozkwita i przekwita, że nie nadążam z wklejaniem :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Crown Princess M. niestety nie zakwitła obficie. Pąki zostały zeżarte przez bruzdownicę. Chyba ucierpiała najbardziej ze wszystkich. Widocznie najsmaczniejsza.
Obrazek

Obrazek

Popularna Rosarium U. Rosła trzy lata, za każdym razem miała po trzy-cztery kwiatki. No i w końcu przyszła na nią pora. Wreszcie ruszyła. U mnie już tak jest, że muszę być baaardzo cierpliwa i czekać niemal na każdą róże całymi latami.
Obrazek

Obrazek

A tutaj mam posadzoną żółtą Lichtkonig Lucia i obok młodziuteńką Souvenir dr Jamain. Doktorek na razie buduje krzaczek, toteż kwiatuszków miał tylko kilka. I bardzo ciemne. Robiłam podchody kilka razy, żeby zrobić zdjęcie, ale moim aparatem i tak nie da się oddać rzeczywistej barwy. To najciemniejsza z moich różyczek.
Obrazek

Na pierwszym planie nowiutki gruby pęd z ziemi. ;:167
Obrazek

Louis Odier - czekam już wystarczająco długo, żeby stał się porządnym krzaczkiem. Za rok chyba będzie OK.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Patiann
200p
200p
Posty: 359
Od: 6 maja 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Essen

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Szkoda, jest taka...doslownie delikatna. Pieknie masz przyciete bukszpany. Wiesz u mnie Rosarium trzy lata siedzi w ziemi. W zeszlym roku wypuscila 2 dlugie pedy, w tym roku ciachnelam ja po pierwszym kwitnieniu ostro( to co bylo krzaczaste ponizej metra) i licze na regeneracje :wit Dzięki Wanudzi,milego weekendu ;:3
Pozdrawiam Patrycja- Ania
Zgoda na brak polskiej czcionki
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Patrycjo, rzeczywiście ta róża jest niezwykle subtelna i delikatna, a jej róż wpada jakby w odcień lawendowy. Kwiat też taki kruchy i zwiewny. Może spróbuj u siebie? U mnie róże mają jednak niełatwo; piaszczysta i mało urodzajna gleba.
Dla Ciebie jeszcze raz Natasha Richardson. :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Pięknie u Ciebie Wandziu. Masz tak samo jak ja - też muszę czekać na każdą różę, żeby się ogarnęła i zaczęła porządnie kwitnąć.
A Natasza ładna, taka delikatna.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”