Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Dzięki za derenia ;:196
To ostatnio moje marzenie.
Widziałam w ogrodzie pokazowym chyba u Kurowskich derenia Venus
Bajka
A Ty odpoczywaj czasami
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

No - może teraz będzie więcej czasu na Forum i odwiedziny w Waszych cudnych ogrodach ;:138 .
Czas wakacji już dobiega końca , a przyznam , że jak nigdy - tak tegoroczne minęły zbyt szybko . Wróciłam z pięknych okolic nadmorskich , a konkretnie z Mielna , gdzie wylądowaliśmy po wyjeździe Córci z Oliwką .

Cieszyłam się na wyjazd , ale pogoda nie sprzyjała wypadom na plażę . Żałowałam , że nie wzięłam ze sobą materiałów do robienia kartek , bo miałabym chociaż zajęcie . Jednak spacery mnie męczyły - podobnie jak i bezczynne leżenie na plaży , gdy pogoda się poprawiła i na termometrze pokazało się 25 C . Za to brodzenie w wodzie morskiej to czysta przyjemność . Wróciłam opalona i ze względu na nic nie robienie - z 1,5 kg nadwagi ;:oj .

Ogród zastałam w dobrej kondycji - podobnie jak i parapetowe i tarasowe rośliny . Jedynie pomidory kończą żywot :( ... dopadła je zaraza przez niemożebny upał - gotowały się , bo w nowo zakupionym tunelu nie ma drugich drzwi . Muszę pomyśleć jak z tyłu rozciąć i wszyć zamek , albo na rzepy zakładać wejście .

Gosiu - nie mogłam się doczekać kiedy zobaczę kwiaty derenia - w końcu zakwitnął . W Pisarzowicach jest ich sporo w ogrodzie pokazowym , ale w sprzedaży nie mieli .
Piszesz bym czasem odpoczywała ... robienie kartek jest dla mnie relaksem i odskocznią od problemów dnia codziennego , a jednocześnie świetną zabawą . 11 dni nad morzem z jednej strony był odpoczynkiem - zaś z drugiej - męczarnią ... brakowało mi zajęcia . Nie lubię nic nie robić ... owszem - bywa , że mam lenia i nic mi się nie chce , ale już tyle czasu spędzić na byczeniu się - to dla mnie strata czasu .

Dla Ciebie ...

Obrazek

Obrazek


Iwonko - dziękuję ... obiecałaś kiedyś mnie odwiedzić i ...?

To na zachętę ...

Obrazek

Obrazek


Jadzieńko - to pierwsze - to Geranium Summer Skies , a to drugie - to miecznica kalifornijska . I jedno i drugie już u Ciebie ;:196 .
Gipsy Boy - pomimo , że tylko raz kwitnie - to jest piękną różą - wartą zachodu , by mieć ją u siebie .
Wróciłam z nicnierobienia ...wątpliwe , czy takie spędzenie czasu jest dla mnie . Raczej jakieś warsztaty , uczenie się nowych rzeczy , czy też zwiedzanie miejsc z duszą i historią w tle - to jak najbardziej .
Prawdę mówiąc - morze bardziej odpowiada Małżowi - chciał wygrzać 'kości ' ...a ja wolę góry . Niestety - sam beze mnie by nie pojechał - byłam za pilota , kierowcę ( czasami - na krótkich odcinkach , by jego nogi wypoczęły ) - no i za kuchcika rano i wieczór ;:oj .

Z myślą o Tobie i dla Ciebie ...

Obrazek

Obrazek

I kilka takich tam ujęć ... moich roślinek zamkniętych w kadrze .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

U mnie w tym roku brak motyli sa tylko bielinki nawet Pawików zabrakło ;:174 Oczywiście Iguś roslinki dostały swoje lokum oczywiście nie wszystkie, bo parę dałam do doniczek ,żeby się lepiej ukorzeniły w mojej ziemi.Powiem ci ,że nawet maszyna musi kiedyś odpocząć a co dopiero człek .Czas jest wtedy na rozmyślania ,analizy co zmienić w domu ,ogródku wtedy umysł pracuje a ręce i nogi odpoczywają :;230 Fajnie ,że już jesteś ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
magdalek11
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 6 lis 2013, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: swietokrzyskie

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Śliczne kwiaty a hortensje i róże cudowne ;:138
Magda
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Czyli Ty musisz odpoczywać aktywnie :D
Ale ja chyba też tak mam
Chociaż po tym sezonie byłam tak zmęczona, że ostatnie 2 weekendy praktycznie przeleżałam.
Chociaż w ten już coś porobiłam
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Witajcie - na ten czas nie mam ani głowy , ani myśli nie sposób zebrać . Obiecałam , że będę bardziej aktywna - niestety - los jest przewrotny i nieprzewidywalny .

Jadzieńko - dobrze , ze już znalazły lokum , to się zdążą zaaklimatyzować na nowym miejscu .
W rzeczy samej - trzeba odpocząć , ale nie bezczynnie , bo po prostu nie potrafię . Wszędzie coś widzę do zrobienia - jak nie w ogrodzie , to w domu ...i tak w kółko ;:oj .
Mam zaległe lektury , ale kiedy je wezmę w ręce - tego nie wiem ;:185 .
Serdeczności ;:168

Madziu - witaj w moim " Królestwie ... " - miło mi , że wpadłaś w odwiedziny ;:168 i cieszę się , że Ci przypadły do gustu moje rośliny .
Pozdrawiam :wit

Gosieńko - oj , tak - jedynie aktywnie muszę odpoczywać - ale nie na siłowni , ani zdobywając górskie szczyty ;:306 . Wobec tego ... zamykam lato w słoikach ( aktualnie ) , dłubię w cardmakingu i kolejny projekt szala na tapecie ( kiedy ja go skończę - nie wiem ;:219 ) .
Zmęczenie jest satysfakcjonujące , gdy odwalimy kawał dobrej roboty . Chyba wszyscy tak mamy pomimo tego , że rąk i nóg nie czujemy , a serce wali młotem - to nie do przecenienia jest radość z efektów naszej pracy .
Dbaj o siebie i nie przemęczaj się zanadto , bo jeszcze masz zawodową pracę , a trzeba być dysponowanym i na zawołanie . A w dzisiejszych czasach , gdy nic nie jest pewne - trzeba się spinać , by podołać obowiązkom ;:168 .
Buziaki ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Mnie też ten wpis zaniepokoił.
Mam nadzieję, że nic strasznego się nie dzieje
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Witajcie Kochani !
OMG...jak dawno mnie nie było...
Czasem z doskoku..by szukać moich roślin, bo znikły z kompa, a w archiwum na FO ..dalej są .
No, cóż- ogród - dalej jest lekiem i balsamem ...Ale-wpadłam w nowe pasje...oprócz filcowania, scrapbookingu- zaczęłam pisać wiersze...
Zdążyłam wydać pierwszy tomik poezji "Niewinne Preludium". Tam są zamknięte moje myśli...zadedykowałam go moim dzieciom.

Pozdrawiam serdecznie ...
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Jagódko oczywiście szybciutko musiałam wyszukać ten Twój tomik wierszy i powiem że ujął mnie za serce tymi paroma strofami ;:180 Wreszcie dopięłaś swego ;:303
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Dziękuję Jadzieńko ;:196 .
Tak, dopięłam swego i dalej piszę. Działam na FB w grupie poezji, to moja odskocznia, ale ogród i tak pozostanie moją miłością.
Dzięki temu wiem, że marzenia mogą się spełniać, trzeba tylko małymi kroczkami dążyć do ich realizacji.

Pozdrawiam serdecznie ;:196.
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Trochę obrazów ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam ...
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

JAGÓDKO :wit tak dawno Cię nie oglądałam ;:196 , co nowego z WIOSNĄ w ogrodzie.Czy zakwitły cudne magnolie czy trzeba trochę poczekać :D
Pozdrawiam Ewula
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje Królestwo - uczta dla oczu i balsam na ...wszelkie zło

Post »

Gratuluję tomiku
Dlaczego tak małe zdjęcia
Widzę, że są ładne, a tak słabo pokazane
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”