Susza w ogrodzie

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Susza

Post »

Ja zrobiłem zbiornik z plandeki w sierpniu ubiegłego roku. Do niego spada deszczówka z kurnika. W tym roku wody z wodociągu do podlewania rozsad jeszcze nie używałem :D Zbiornik napełniony jest do połowy :roll: Przydałby się deszcz aby go napełnił ;:3
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Susza

Post »

U mnie susza. Ale kwiecień był mokry i ciepły, więc walczyć też muszę z chorobami grzybowymi. Część działki leżąca na glinie (głównie sad) jeszcze jakoś trzyma wilgoć. Tym bardziej, że większość roślin jest wyściółkowana. Słabiej mają się te na piaszczystej glebie. Póki co podlewam tylko kwiaty i kiełkujące nasiona. I liczę na deszcz. Wczoraj w okolicach chodziły burze, w mieście lało jak z cebra, w sąsiedniej miejscowości spadł grad. U mnie zaledwie pokropiło :(
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Susza

Post »

U mnie kwiecień też był mokry. Wczoraj jak wracałem ze szkoły to w sąsiedniej miejscowości była ulewa a w mojej tylko pokropiło :( Zapowiadają upały a deszczu nie widać :|
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Susza

Post »

U mnie w końcu spadł deszcz. I jeszcze takie coś spadło http://old.tygodniksiedlecki.com/img/ga ... _06_31.jpg
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Susza

Post »

corazonbianco widzę, że masz różne rodzaje deszczów ;:306 Pilotowi nic się nie stało ? U mnie suszy ciąg dalszy ;:145 W rzece znacząco obniżył się poziom lustra wody. Trawnik trochę podlałem ale nie widzę sensu dalej tego robić ... Przypominam : rok miał być mokry...
jagusia111

Re: Susza

Post »

Seba i u mnie jest mokry, a niby to samo województwo. W piątek spadło u mnie tyle deszczu, że musiałam kopać rowki żeby ratować rośliny bo stały w wodzie.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Susza

Post »

Zazdroszczę Ci deszczu ;:145 Ten tydzień nie zapowiada się deszczowo :( Czekam na oberwanie chmury ;:224
jagusia111

Re: Susza

Post »

Seba nie zazdrość bo możesz dostać w nadmiarze ;:oj . Ja już mam deszczu od początku kwietnia po kokardkę. Dni bez deszczu mogę policzyć na palcach. Truskawki zjada pleśń. Czereśnie gniją na potęgę. Na jabloniach, morelach okropny parch bo trzeba by pryskać co drugi dzień żeby coś utrzymać. Nawet bezparchowe jabłonki nie dały rady i na jabłkach jest potężny grzyb. Za to chwast rośnie ze zdwojoną siłą. Jak kończę plewić to za chwilę znów muszę zaczynać ;:223 .
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Susza

Post »

U mnie susza taka, że bez podlewania przetrwałyby tylko rozchodniki. Wczoraj pieliłam młody żywopłot z pęcherznic, pazurkami wzbijałam takie tumany pyłu, jak motocykliści na rajdzie Dakar. Jak dalej tak pójdzie, będę musiała zacząć uprawiać opuncje.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Susza

Post »

jagusia111 hmmm to u mnie drzewa gubią owoce :? Myślałem, że ten rok będzie udany a tu klapa. Wszystko podrożeje. Jedynie truskawki się udały :D

Rubia Ja to wszystko muszę podlać. Jeszcze dzisiaj były tylko 3*C :shock: Kilkuletnia brzoza wygląda jakby był wrzesień ;:145

Zapowiadają letni monsun ;:224 http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 8,1,0.html
jagusia111

Re: Susza

Post »

Seba drzewa owocowe w tym roku gubią owoce na potęgę i to nie tylko tam gdzie jest sucho. U mnie deszczu dużo, a na jabłonkach zostają tylko jabłka z kwiatu centralnego, a reszta oblatuje. A opad świętojański dopiero przed nami. Jest to efekt ubiegłorocznej suszy i przesilenia drzew, albo kiepskiej pogody w kwitnienie i słabego zapylenia. Pod dostatkiem będzie prawdopodobnie tylko wiśni. U mnie niestety już prawie po truskawkach. Po ostatnich ulewach prawie wszystko zgniło. Nie zdążyłam nawet zrobić kompotów.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Susza

Post »

Dosyć, że nieurodzaj to jeszcze intensywne desze zapowiadają :( U mnie jest kilka gruszek i sporo jabłek. Wiśnie, czereśnie i większość gruszek mimo sporych owoców opadły. Mam już dosyć tej pogody ;:219 A warzywa dobrze rosną ? czy też kiepsko ?
jagusia111

Re: Susza

Post »

W tym roku to raczej kiepsko. Kapusta pekińska nie zawiązała główek ( nie wiem dlaczego), buraczki siane dwa razy nie wzeszły, marchewka i inne korzeniowe też takie jakieś mikre. Na czosnek mimo oprysków zaczyna wchodzić mączniak, padly też maliny wieloletnie. Zaczęły po prostu żółknąć i usychać. Ogórki i pomidory w tunelu trzeba regularnie opryskiwać przeciwgrzybowymi bo inaczej już dawno by bylo po nich. Dzwoniła dzisiaj znajoma, która mieszka kilka km dalej i u niej to samo. Za to krzaki ziemniaków mam ponadprzeciętnie wielkie. Ciekawe czy bulwy tez będą duże czy cała para pójdzie w krzak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”