Madagaskar i reszta świata - cz. 5

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Żanetko :wit i tym oto sposobem, zmusiłaś mnie, skrytoczytacza do ujawnienia ;:306
Twoja kolekcja to zupełny kosmos, za każdym razem, gdy paszczacka pożądliwość we mnie przygasa, przestaję przeglądać wątki, zdjęcia, fora, portale aukcyjne ;:224 zaglądam do Ciebie.. I szczęka mi opada ;:306 Szczerze podziwiam!
Udanych plonów.
Magda
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Witaj, Magda! Bardzo się cieszę, że się ujawniłaś ;:138 I dziękuję za miłe słowa! Mam nadzieję, że spodoba Ci się to, co jest u mnie...bo ja się spodoba, to notuj i wiesz co :-)))
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

piasek pustyni pisze:
Poprzednia część zaczynała się tu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=62&t=86513

Jak wiadomo, mam sobie taki mały zbiorek roślinek, który właściwie najbardziej ukierunkowany jest na roślinność Madagaskaru.

Nie będę się w tym kierunku rozwijać na pewno, niemniej kilka orchidei, z których słynie Madagaskar, mieć muszę i basta ;:138 A dalej już będzie... "normalnie" ;:306 Zapraszam i dziękuję z góry!
Żaneta - dobrze, że mały zbiorek... :;230 , bo co to by było gdyby był duży... :wink:
Co do storczyków,( miałam przyjemność je mieć) muszę napisać, że to strzał w 10! Są piękne i życzę Ci, żeby szybko zakwitły!
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Asiu - bardzo dziękuję! Wiedziałam, że je miałaś, bo kiedyś Cię nawet pytałam, ale to było dawno ;:306
Tylko właśnie, i też kiedyś rozmawiałyśmy - ja spotykam ciągle różnice pomiędzy słowem "orchidea" a "storczyk". Te "moje" określane są jako orchidee, a czy w ogóle jest jakaś różnica? Wiesz/ wie ktoś? ;:131
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

U mnie storczyki były dawno, w przerwie kaktusowej. :D Przypominam sobie, że poszukiwałaś! Super, że masz.
Storczyk bo rodzina - storczykowate, orchidea - nazwa potoczna wyjęta z łacińskiego słowa Orchidaceae. Dla mnie bez różnicy, co niektórzy przypisują nazwę orchidea storczykom o wielkich kwiatach - Vanda, Phalaenopsis, Cattleya lub :wink: jak chcą się wykazać, że znają nazwę łacińską... :;230
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Meldunek w piątej części obowiązkowy ;:170 fajnie, że Twoja pasja jest tak egzotyczna, z pewnością bardzo rzadko spotykana, można zobaczyć różne twory natury o których pojęcia się nie miało :) Życzę wytrwałości i sukcesów w hodowli :) Choć nasza chyba też jest dość egzotyczna ? ;:209
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Asiu - ja łacinę pamiętam tak pi razy drzwi, ale wszędzie po prostu opisuje się je jako orchidee, to stąd i ja tak je nazywam :;230 Ale tak prawdę mówiąc, rzeczywiście brzmi dostojniej: orchidea Phalaenopsis niż storczyk Phalaenopsis :;230 I ja sobie przypominam, że obiecałam sobie wtedy sprawdzić, jak się to ma, ale widzisz jak czas goni i człowiek najpierw ma rośliny, a potem wiedzę o nich ;:oj
Filip - no jasne, że jest! Kiedyś szłam do biedry z dziećmi i mężem. Patrzę na te chwasty przy chodnikach i mówię: - Popatrzcie. Takie coś podobne rośnie na Madagaskarze, a ja po świecie szukam, by ktoś mi kawałek takiego chwasta przysłał. A ktoś z Madagaskaru może chciałby, żebym ja mu takiego oto chwasta przysłała... - i tak doszliśmy do wniosku, że egzotyka to pojęcie względne. Dla nas pokrzywa to chwast, ale na Wyspie ktoś trzymałby ją w doniczkach... ;:oj
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Jak ty pędzisz, już kolejna część, szybko się wpisuję, żeby się nie zgubić.
Cóż powiedzieć - poszalałaś! Nie tylko z gatunkami, ale i rozmiarami. Nie wiem, gdzie zamierzasz w przyszłości pomieścić potwora o metrowych liściach, ale znając ciebie na pewno dasz radę ;:306
Ja zupełnie nie storczykowa, więc każdą nazwę musiałam sprawdzić w google (choć myślę, że to tak oryginalne gatunki, że mało kto zna je wszystkie). Trzymam kciuki, żeby i ta grupa roślin się u ciebie sprawdziła i ładnie przyrastała ;:333
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

piasek pustyni pisze: Ale tak prawdę mówiąc, rzeczywiście brzmi dostojniej: orchidea Phalaenopsis niż storczyk Phalaenopsis :;23
Fakt - brzmi dostojniej, melodyjniej i bogato :wink:(kiedyś to dopiero kosztowały kupe kasy)
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Dorotko - a niech rosną nawet i metr! A gdzie pomieszczę? A pamiętam, jak kiedyś Asia właśnie pokazała swoje orchidarium. Pamiętam, że wtedy właśnie zakiełkowała mi myśl o takiej gablocie. Nawilżacze już mam, lampę oświetleniową też, z gablotą gorzej ale i to da się załatwić. Ale najpierw niech rosną! I oczywiście dzięki, że jesteś!

A właśnie, Asiu, może pokażesz, masz jeszcze zdjęcie tej swojej gabloty? Tak dla zachęty ;:196 A co do cen, to nie mów...Nadal są straszne, ale przynajmniej takie maluchy jeszcze można rozsądnie wyrwać ;:202
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

I ja się melduję, bo też uważam, że to wątek obowiązkowy. Absolutnie nie czuję się zaskoczona nowymi roślinami :D , jak tutaj zaglądam , to jestem na wszystko przygotowana.
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

Basiu - bo padnę :;230 Dziękuję za wizytę i mam nadzieję, że będziesz i tutaj częstym gościem, za co z góry serdecznie dziękuję ;:180
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Madagaskar i reszta świata - cz. 5

Post »

piasek pustyni pisze:Kochani! Jakże mi miło zaprosić Was do piątej części, w której mam nadzieję będziecie ze mną tak, jak byliście do tej pory!
- będziemy, bo tak interesującego i bogatego w rośliny wątku i ciekawie przedstawianych - opisywanych ;:180 , niezbyt często można spotkać na Forach.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”