Ogród Julki cz. II

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Julka-11
100p
100p
Posty: 199
Od: 24 sie 2010, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Ogród Julki cz. II

Post »

Z Nowym Rokiem, postanowiłam zamknąć ( jeszcze nie wiem jak to zrobić technicznie :wink: ) wątek pt. " To będzie kiedyś ogród..." bo uznałam, że po trzech latach prac, mój ogród zasłużył na mino "To jest ogród ..." Dla chętnych link do historii znajdziecie w podpisie.
Zatem, witam w ogrodzie Julki i zapraszam do śledzenie moich poczynań. Jak wiadomo, styczeń jest miesiącem wielbicieli jednorocznych: balkonowych, tarasowych, doniczkowych (zwał jak zwał :D ) i ja się do nich zaliczam. Jak co roku, odpaliłam forum aby upewnić się czy ktoś oprócz mnie zamierza lub już posiał jednoroczne, licząc, że tak jest ( że ja nie zwariowałam). I się nie myliłam! Zakręconych siewkami domowymi jest więcej i to cieszy. Na początek tego wątku zaczniemy zatem od domowych upraw, zanim pokarzę Wam jak wygląda mój ogród. Na to musimy jeszcze poczekać.
Może jednak zobaczcie jak wygląda u mnie teren w sezonie.


Obrazek
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród Julki cz. II

Post »

Bo to jest ogród ;:63 Witaj w nowym wątku ;:167
Awatar użytkownika
Julka-11
100p
100p
Posty: 199
Od: 24 sie 2010, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Julki cz. II

Post »

Własnie się zorientowałam, że minęło pół roku jak postanowiłam założyć ten wątek, no i go prowadzić - a w nim nic :(Dzisiejsze postanowienie to nadrobić zaległości.
Na przywitanie, kwitnący jeszcze Rh co mnie bardzo cieszy ale i dziwi, bo wszystkie pozostałe już przekwitły.


Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Julki cz. II

Post »

Witam. ;:128 Ładnie zaczęłaś wątek, pięknym RH...myślę że jest więcej do pokazania i powspominania. Spragnione wręcz jesteśmy kolorków. ;:oj Pozdrawiam. ;:167
Awatar użytkownika
MaKi
50p
50p
Posty: 72
Od: 16 kwie 2013, o 01:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/Zamojszczyzna

Re: Ogród Julki cz. II

Post »

Jula,jeszcze raz pochwalę petunie i nie tylko ,inne też pięknie rosną.Masz rękę do kwiatów.Ogród coraz ładniejszy.Zazdroszczę Wam w Wielkopolsce klimatu.U nas zima długa i mroźna,jedynie lato gorące.Życzę pięknych kwiatów w tym sezonie.
Mirka
Pozdrawiamy Mirka i Krzysiek

Ogród pod sosnami-zapraszam
Awatar użytkownika
Julka-11
100p
100p
Posty: 199
Od: 24 sie 2010, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Julki cz. II

Post »

Bardzo Ci dziękuję Mirko ale jak widać zapuściłam ten wątek. Nadrobię w tym roku obiecuję ;:108 U nas cieplej niż u Was ale ja mieszkam na obrzeżach miasta i widzę różnicę jak jestem w pracy w mieście. Co najmniej 3-4 stopnie różnicy. To czasami wiele :-)
Pozdrawiam
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Ogród Julki cz. II

Post »

Witaj Julko , piszesz , że Twój ogród awansował po 3 latach do miana ogrodu, gratulacje wielkie bo widać efekty, ja dopiero po 10 latach przekształciłam działkę w ogród.
Awatar użytkownika
Julka-11
100p
100p
Posty: 199
Od: 24 sie 2010, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Julki cz. II

Post »

Kasiu, właśnie wróciłam od Ciebie. Ty masz takie hektary, że tylko podziwiać. Mój ogródek to do twojej działki Pikuś. Pięknie jest u Ciebie. Dzięki że mnie odwiedzilaś, choć zapuściłam swój wątek. W tym roku nadrobię :-)
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Julki cz. II

Post »

:wit
Hej, Julcia ;:196
Jakież Ty masz pole do popisu ;:oj Możesz sadzić do woli ;:333 Jaki jest metraż działki?
ps.ładniusi domek ;:333
Awatar użytkownika
Julka-11
100p
100p
Posty: 199
Od: 24 sie 2010, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Julki cz. II

Post »

Co prawda, to prawda - nie jestem konsekwentna bynajmniej w prowadzeniu własnego wątku. ;:108
Postaram się co nieco nadrobić. Całą majówkę oczywiście spędziłam na ogrodzie i ogródku warzywnym. To u mnie nowość bo powstał w ubiegłym roku na sąsiedniej działce, która choć nasza, dotychczas leżała odłogiem.
Tak wyglądał pod koniec zeszłego sezonu.

Obrazek
Choć pracy przy nim było wiele było warto. Super jest jeść warzywa z własnych zbiorów. :D oczywiście bez żadnej chemii i nawozów.
Awatar użytkownika
Julka-11
100p
100p
Posty: 199
Od: 24 sie 2010, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Julki cz. II

Post »

Początek roku to oczywiście u mnie wysiew jednorocznych.
Zaczęło się jak zwykle niewinnie:

Obrazek
Kilka palet, miała być wersja oszczędnościowa ale jak co roku nie wyszło.
Jeszcze w domu już kilka odmian zakwitło.

Obrazek

Obrazek
W tym roku doczekałem się wymarzonej szklarni A raczej foliaka- zwał jak zwał - mam go :tan Dzisiaj wyprowadziłam, ku uciesze mojego M, cały arsenał z sypialni.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Teraz jestem przeszczęśliwa :tan
Jutro postaram się pokazać co nowego na ogrodzie.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród Julki cz. II

Post »

Julitko masz piękny dom , działkę, warzywnik :D
Zazdroszczę tak pięknych petunii, widać, że w domu im lepiej niż w tunelu.
Moje są krępe, ale za to nie kwitną jeszcze.
Warzywnik masz dość duży, pochwal się co tam w nim uprawiałaś :D
Proszę o częste zaglądanie do swojego wątku :wit
Awatar użytkownika
Julka-11
100p
100p
Posty: 199
Od: 24 sie 2010, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Julki cz. II

Post »

Seba bardzo dziękuję za miłe słowa i za odwiedziny. Zmotywowałeś mnie i na porannym obchodzie zrobiłam kilka zdjęć.
I tak, pod folią wszystko wygląda ok. Petunki rosną i zakwitła kolejna odmiana, biała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomidory, papryka i kolorowe sałaty też mają się dobrze. Widzę już pączki kwiatowe na papryce i pomidorach ;:113


Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 6 maja 2017, o 11:01 --

Idąc dalej mijamy warzywnik. Grządki przygotowane do wysiewów. W tej chwili mamy jesienny, zeszłoroczny szpinak, truskawki, kilka młodych drzewek owocowych i posadzone selery i pory.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tutaj też znajduje się baza młodszego syna ;:215

Obrazek

-- 6 maja 2017, o 11:03 --

Przez furtkę w ogrodzeniu wracamy na działkę "właściwą" czyli część ogrodową z domem. Zdjęcie zeszłoroczne bo akurat było takie ujęcie ?

Obrazek

A tutaj w tym roku: kwitną starsze owocowe, tawuła i jeszcze cebulowe, których zazwyczaj o tej porze już nie było. To świadczy jak mało ciepła mamy w tym roku.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 6 maja 2017, o 11:04 --

Sasanki w pełnej okazałości i mała rabatka po metamorfozie tegorocznej z białymi liliowcami, irysami syberyjskimi białym i niebieskim oraz ostróżkami. Bardzo jestem jej ciekawa ale jeszcze trzeba poczekać.

Obrazek

Obrazek

-- 6 maja 2017, o 11:04 --

A na koniec kolejna baza, :heja tym razem dla owadów. Wiadomo, że trzeba o nie dbać w naszym interesie ;:108


Obrazek
Zapraszam do odwiedzin, obiecuję na bieżąco dzielić się tym co się u mnie zmienia. Pozdrawiam w ten pochmurny weekend :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”