W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Piękna kompozycja tillandsii :wit
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Patrycja :wit widzę, że jesteś jedyną wierną odwiedzającą mój wątek. :) Dziękuję.
Tillandsii jest więcej.

Dla Ciebie trochę z zimowego ogrodu. Dużo roślin wyniosłam już na zewnątrz.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
alicja46
200p
200p
Posty: 437
Od: 31 sty 2009, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Czy na czwartym zdjęciu to kwiaty brunfelsii?
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6341
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Maryniu cudaki z innej bajki urocze ;:215 piwonia anemonifolia cudna ;:138
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Alicjo, tak to brunfelsia. Miałam już różne, ale ta jest niezawodna i trwa ze mną.

Marysiu, dziękuję. :) Lubię piwonie, ale trochę mało trwałe mają kwiaty. Tym bardziej, że u nas sucho i gorąco.
Cudaków różnych zebrałam trochę przez te wszystkie lata. Jedne mam, inne odeszły, a kolejne przychodzą. ;:306

Jeszcze kilka piwonii.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to pani kosowa w kąpieli i oczekujące w kolejce wróble. :)
Obrazek

Obrazek
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Staram się do wielu osób zaglądać kochana regularnie, ale czasem czasu brakuje, by u każdego wpis pozostawić. Wkrótce wstawię zdjęcia ze szklarni z tillandsiami we Wrocławiu :wit
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Witaj Marysiu.
Z opóźnieniem ale chcieliśmy Wam serdecznie podziękować za miłe przyjęcie nas w swojej posiadłości. Szczerze mówiąc jadąc do Was czułem się jak uczeń pierwszy raz w szkole. Znając Wasz ogród tylko z forum wiedziałem,że będę zupełnie zielony wobec Twojej wiedzy i zupełnie bezradny w znajomości roślin , które rosną w Waszym ogrodzie. Nie myliłem się. Zgromadziłaś piękną kolekcje o której można tylko pomarzyć. Szczerze gratuluję ogrodu, pomysłowości.
Będę tu zaglądał w wolnych chwilach może jeszcze się czegoś nauczę :wink:

Pozdrawiamy Was serdecznie i jeszcze raz dziękujemy za gościnę.
Krystyna i Janusz
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Marysiu ja też zaglądam, ale cóż mogę tylko pisać cudowne, wspaniałe bo większość to pierwszy raz widzę :wink: Podziwiam ilości i znajomość zgromadzonych roślin ;:333
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Wychodzi na to, że ja też spóźniłam się z podziękowaniem za przyjęcie nas w Twoim domu i ogrodzie ;:196 . Miło nam było poznać Państwa Drozdów, o których słyszałam wiele dobrego, co mogę z całą mocą potwierdzić: wspaniali i serdeczni ludzie ;:180 ;:180 ;:180 .

Twój ogród po drobnej przebudowie - mówię o obrzeżach, zyskał kolorowe odcięcie od trawnika i rabaty pokazały się w całej okazałości. Dodatkowy atut to nieosypywanie się ziemi i nie trzeba walczyć z trawą, która bezceremonialnie wpycha się w rabaty :uszy .
Roślinek znowu naściągałaś mnóstwo, a ile do sadzenia, to próbowałam policzyć i ... dałam sobie spokój ;:oj .
Jedyne, co mnie nie dotyczyło, to skalniaki, które niegrzecznie omijałam. Któż by się bawił w takie 'malizny' ;:224 . Odmówiłam również biegania po schodach, w celu obejrzenia doniczkowych cudeniek :;230 . Wiedziałam przecież, że jest ich ponad 400 doniczek, więc zdecydowałam się na oglądanie na FO tego, co chcesz pokazać ;:199 . Może kiedyś ;:168 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Patrycja, nie da się zaglądać do każdego wątku. Szczególnie w sezonie jest mało czasu. Ja też mam tylko kilka wybranych wątków, do których zaglądam, często zaniedbując swój. ;:306
Zdjęcia w Twoim wątku obejrzałam i bardzo za nie dziękuję.

Kwitną jeszcze jakieś piwonie NN.
Obrazek

Obrazek

Aniu, Janusz :wit , ja również bardzo dziękuję za miłe spotkanie. Dawno nie spędziłam niedzieli tak sympatycznie. :)

Janusz, każdy ogród jest inny, tak jak my jesteśmy różni. Ważne, żeby dla nas nasz był najpiękniejszy i żebyśmy w nim dobrze się czuli. A uczymy się od siebie nawzajem, bo każdy ma coś fajnego do zaproponowania, co można podejrzeć. ;:108
Dziękuję za te wszystkie skarby, które z Krystyną mi przywieźliście. Żałuję tylko, że kategorycznie odmówiliście rewanżu z mojej strony. Ukłony dla Krysi. :)

Obrazek

Obrazek

Aniu, wymiana obrzeży była koniecznością, sama wiesz. Bez nich też mój ogród nie mógłby funkcjonować, bo zwierzęta, dzieci, walka z trawą w rabatach... Tak trzeba. Coraz częściej wybieram to co ułatwia mi życie, a nie to co bardziej mi się podoba. ;:306 Dziękuję za piękną roślinę. ;:196 Wiem, ze rośliny skalne nie są dla Ciebie. Doniczkowe to też nie Twoja bajka, chociaż do ogrodu zimowego podobno zaglądałaś. :wink: To co Ci się rzuciło w oczy przygotuję i przywiozę na kolejne spotkanie. Być może w innym ogrodzie? :wink:

Zaczyna kwitnąć Styrax.
Obrazek
Obrazek

Marysiu(Maska), miło mi, że zaglądasz. Ja też nie zawsze u Ciebie się wpisuję, chociaż to mobilizuje nas do działania.
Brak wpisów, to tak jakby nikt do wątku nie zaglądał.
Jesteś zbyt skromna. Masz wiele ciekawych roślin, które z ochotą zabrałabym do swojego ogrodu. ;:108 Niestety, nie można mieć wszystkiego, bo nie starczy ani miejsca, ani siły żeby o to zadbać.

Ogród widziany inaczej. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Dzień dobry, chyba jeszcze tu jesteś, to pamiętaj o róży z ostatniego zdjęcia, bo tej nie odpuszczę :heja .
A styrak nie mógł zacząć kwitnąć w niedzielę? ;:134 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Maryniu ja też zaglądam. Masz racje nie da się być we wszystkich wątkach i jeszcze zawsze coś skrobnąć. :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W zimowym i letnim ogrodzie cz.2

Post »

Marysiu a czy Styrax zawiązuje u Ciebie owoce? Masz ogromny ogród :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”