Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko u Ciebie kwieciak, a u mnie mączniak i nie pomagają żadne opryski ani te ECO i Substralowe. ;:174 Jednak chyba trzeba stosować go zgodnie z zapisem, bo w ubiegłym roku nie miałam tego problemu.W tym liczyłam na to ,że wystarczy 1 profilaktyczny oprysk niestety myliłam się .Remonty jak ja je kocham :evil: lecz potem efekt będzie zadowalający .U mnie wczoraj trochę podlało z nieba i roślinki są uradowane, bo jest tez trochę chłodniej .Moja Tereska dopiero otwiera pąki to samo LO czy Alpenfee lecz za chwilkę zacznie się festiwal różany ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Zgłaszam się i ja, dając tym dowód, że jeszcze się błąkam po tym ziemskim padole. Róże od Ciebie pięknie rosną, szczególnie ta ogromniasta - będzie potwór, ale ja lubię potwory ;:108 .
Wybacz, że milczałam, ale to inna bajka ;:196 .
Hehehe..., a myślałam, że tylko ja męczyłam się z przebudową łazienki - totalny koszmar, chociaż teraz nie mogę się przyzwyczaić do nowych "luksusów" ;:218 . Tylko, że ja nie miałam drugiej łazienki, a remont trwał równo miesiąc; fajnie, co?.
Współczuję Ci kwieciaka, ale mam nadzieję, że pozostałe będą już zdrowe. Ja zadbałam tylko o to, co było od ub. roku - żadnych zakupów ;:223 .
Będę podziwiać nowości i nie tylko u Ciebie ;:63 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko witam i ja w nowym wątku. Z wypiekami na twarzy będę oglądać Twoje róże w nowym sezonie. :D
Pączusie zapowiadają już to co niebawem nastąpi.
Współczuję problemów z kwieciakiem. Szkoda Tereski, ale dzielna z niej róża, bo obroniła się choć kilkoma kwiatami. Pięknymi zresztą :D
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko i ja jestem :wit Melduję się ! Kłopoty z rózami, to przykra rzecz, ale wierzę, że sobie poradzisz.
U mnie róże za przeproszeniem szlag trafił, wypadło mi po zimie z 6 -7, reszta powolutku rośnie. Są i takie, co zaczynają z korzenia puszczać, ale zorientowałam się dopiero jak wykopałam korzeń ;:202 ;:202 ;:202 . Na powierzchnii wyglądały ewidętnie do wyrzucenia. Wsadziłam na nowo i czekam.
Zdjęcia Twoje zawsze poprawiają mi humor ;:80
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko witam się pięknie w nowym wąteczku ;:196 i czekam z niecierpliwościom na twoje królewny ;:167
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, czyli wszystko dobre przed nami ;:196 Sezon różany został rozpoczęty. Piękny czas.
Książe wygląda obiecująco, sama zacieram łapki z ciekawości ;:108
Moje róże wyglądają dobrze, ale zmartwiła mnie wieloletnia Rosarium Utersen. Po prostu zaczęła zanikać :evil: Po zimie wygladała dobrze, nic nie zapowiadało nieszczęścia. Aż tu nagle zaniemogła....Na szczęście został jeden zdrowy kikut i może da radę ;:131 Będę chuchała i dmuchała, bo to piękna róża i bardzo ją lubiłam.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko u Ciebie już, już , lada moment buchnie kwieciem, ja muszę jeszcze trochę zaczekać, moja Francois Juranville niestety mocno zmarzla tej zimy, nie było dobrym pomysłem danie jej do stelaża, po kwitnieniu zdejmę go, i dam stelaż składany, żebym na zimę mogła ja przygiac do ziemi i okryć gałązkami swierkowymi. Współczuję kwieciaka, wyobrażam sobie Twoją złość, człowiek czeka na to kwitnienie, a tu przychodzi taki zbój i strach, trach. :evil:
A i remoncik :D , ja kocham remonty :D
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Żal każdego pączka, który straciłaś. Za chwilę jednak będzie ich tyle, że szybko zapomnisz o niepowodzeniu. A może dzięki temu ominą Cię szerokim łukiem wszelkie inne zmory różane? Twoje pąki już tłuściutkie, już zachęcają kolorem. Wypadło mi kilka krzaczków i na jesieni będę chciała to uzupełnić, dlatego cieszy mnie, że podpisujesz zdjęcia ;:196 Tworzę listę i dzięki temu będę miała z czego wybierać.
Moje różyczki jeszcze malutkie, ale dzielnie dają sobie radę. Większość ma już pączki. Jest ich oczywiście niewiele, ale każdy mnie cieszy :heja Na szczęście nie zaatakowały ich jak na razie żadne szkodniki. Raz spotkałam maleńkie gąsieniczki na pączkach kilku z nich, część zebrałam ręcznie (fuj ;:219 ) i na wszelki wypadek spryskałam chemią. I teraz ślicznie rosną. Chyba najładniejsza jest Jalitah, ładnie rozłożyła się na boki. Będzie z niej babka jak się patrzy. Bardzo mnie to cieszy, bo to moja miłość od samego początku. Mam kilka ulubienic, ale Jalitah jest numerem jeden ;:215
Życzę Ci ciepłego deszczyku i pogodniejszego spojrzenia ;:196 Zobaczysz, że będzie dobrze :wit
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, nowym wątkiem zmotywowałaś mnie do wpisu. Podczytuję z doskoku, ale to nie to samo - lubię się zanurzyć w wątku, rozsmakować w klimacie ogrodu i wczytać w bieżące wydarzenia, a nie pospiesznie podglądać.
Mam nadzieję, że zostawiłaś za sobą ogrodowe kłopoty, szkodniki i grzyby, a teraz czas na podziwianie Twoich cudnych róż.
Współczuję suszy. Wciąż mnie zaskakuje brak opadów w innych regionach, bo u nas jest klasyczna ciepła wiosna z popołudniowymi burzami. Kwieciak i u mnie trochę nabroił - trzeba będzie pilnować wiosennych oprysków. Co dziwne, nie mam mszyc. Do tego stopnia, że kiedy usunęłam kilka z pączka róży, pomyślałam, że zabieram jedzenie biedronkom! Moje róże poparzyło trochę słońce (burze w upalne dni) to jedyny mankamentem obecnej aury.
Różaneczniki masz piękne. ;:303
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Pięknie się robi i będę dalej zaglądać róże podglądać ;:138
Awatar użytkownika
Klara154
100p
100p
Posty: 148
Od: 14 sie 2012, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Cześć. Po słonecznym weekendzie spodziewam się nowych zdjęć z kwitnienia.
Uwielbiam Twój wątek ;:oj
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Powiem Ci Dorotko, że pierwszego kwieciaka już u siebie zauważyłam, jak zwykle siedział na Arthurze, musi być bardzo smakowity.
Awatar użytkownika
jolcia1212
500p
500p
Posty: 930
Od: 8 gru 2009, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

:wit
Dorotko melduję się w jednym z moich ulubionych wątków. Widzę ze za chwilkę będzie kolorowo. mam zamiar Cie odwiedzać i podglądać Twoje rabatki ;:180
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”