Storczyki Marty

ODPOWIEDZ
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Patrycja ten bordowy na moim parapecie stoi głównie za sprawą mojego syna...był ze mną w sklepie i jak mu pokazałam 3 storczyki i zobaczył tego to stwierdził, że ten przypomina mu spidermana :shock: No i jak mogłam się oprzeć tak uroczym słowom pierworodnego...

-- 16 maja 2016, o 21:38 --

Sandersk...postanowienie to ja może i miałam...dziś ponownie popełniłam zakup, ale jak Wam jutro fotkę wrzucę to na pewno dojdziecie do takich samych wniosków jak ja...że bez niego będzie mi smutno ;:306
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

No no, czekamy na zdjęcia!
Pomyśl tylko co stanie się, gdy rzeczywiście większość zacznie przekwitać. A takiego widoku bezkresnej sałaty nie będzie można przełamać jednym czy dwoma nowymi nabytkami :P
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Kobieto jakoś dam radę 8-)
i proszę oto foto :D
Trudno to ująć na zdjęciu ale jest bardziej limonkowy niż moja Candela
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Marta
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Pan Golden ciężko pracuje :D
Obrazek

Obrazek


i storczyk który już prawie był w piecu, ale postanowiłam dać mu szanse ;:3
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Marta
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

I dodam jeszcze taki wpisik...po raz kolejny zachwalę pałeczki...wyraźnie po nich się dzieje w moich doniczkach :heja listki, korzonki, pędziki się przedłużają, nawet midi o które się trochę martwiłam po tym przesadzaniu podczas kwitnienia mają się super, żółta puszcza listek, arbuzowa przedłuża pędzik :heja
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

marta_N pisze:po raz kolejny zachwalę pałeczki
Dobrze, że mi przypomniałaś.
W swojej mieścince mam tylko jeden ogrodniczy, wczoraj okazało się, że żadnych produktów Bayer nie prowadzą. Jedynymi pałeczkami dostępnymi były te z Zielonego Domu, a w charakteryzacji producent nie wspomniał, na co tak w ogóle działają... chyba czeka mnie spacer po lokalnych kwiaciarniach w nadziei, że znajdę tam Provado. Jakoś wywindowane ceny poczty polskiej skutecznie odstraszają mnie w ostatnich miesiącach od korzystania z wysyłek.

Mam słabość do żółtych Phalaenopsisów (jakoś u innych mnie ta barwa tak mocno nie zachwyca). Jak duże ma kwaity Twój nowy nabytek? Wyglądają na pokaźne.
Gratuluję dobrego wyboru! :)
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Storczusie Marty

Post »

Śliczny ten nowy nabytek. Kolor nieźle daje po ślepiach ;:oj Też kocham żółte... i ciapkowane.

Co do nawozów miałam już dość smrodu guano i też kupiłam pałeczki (Zielony Dom). Zobaczymy czy się sprawdzą.
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Och gratuluję nakłonienia Goldena do pracy! Niezwykle wziął się do roboty, uwielbiam oglądać taki wybuch wzrostu, także informuj nas jak sobie poczyna! A limonkowy przepiękny! ;:138
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Hej dziewczyny :wit
Byłam dziś u mojej mamy i zrobiłam obowiązkowy objazd marketów i kwiaciarni :D W Tesco nowa dostawa 2-pędowce za 3 dyszki, ale nic co by mi się aż tak bardzo spodobało, no i poszłam do kwiaciarni bo z wystawy zerkało na mnie Dendrobium , ale cena 65... więc odpuściłam sobie, ale coś mi mówiło zapytaj o przekwitnięte, zapytałam, pani poszła na zaplecze, szperała i szperała no i przyniosła przekwitniętego dwupędowca, ale z przedłużającymi się pędami i odbiciami z oczek na każdym pędzie ;:138 co prawda zauważyłam wełnowce, ale skoro i tak jestem na etapie walki z nimi...więc co mi tam powalczę jeszcze i o tego. Tym bardziej, że kosztował mnie 1 grosz-symboliczny żeby rósł bo pani po prostu stwierdziła, że odda mi go za darmo, bo i tak miała go wyrzucić.

Zdjęcia są sprzed zabiegów, storczuś już przemyty magicznym drinkiem, przesadzony do nowego podłoża, pałeczka zaaplikowana i się moczy :D
na doniczce jest napisane Miss, ale niczego mi to nie wyjaśnia, więc kolor niespodzianka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzymajcie kciuki żeby udało mi się go uratować.
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczusie Marty

Post »

Życzę aby Ci się udało. Miałaś super pomysł, żeby spytać w kwiaciarni. :)
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Storczusie Marty

Post »

A Ty spryciulo ;:oj :;230 Będziesz miała niespodziankę jak Ci zakwitnie :)
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczusie Marty

Post »

Oczywiście, że trzymamy! Powodzenia.
Czyli rozumiem, że czeka Cię niespodzianka z kwitnieniem :)
Samo "Miss" nie daje wiele odpowiedzi, tutaj dwa warianty, które mają podobną nazwę handlową:

Phalaenopsis Miss Saigon

Phalaenopsis Miss Cuba (film): https://www.youtube.com/watch?v=NFMlznDp46E
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczusie Marty

Post »

Osz, ale z Ciebie rekin biznesu! Super, że coś Cię podkusiło, żeby zapytać, sama muszę kiedyś tego spróbować! A reanimek śliczny, będą z niego ludzie na pewno! ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”