Róże u Doroty - mój mały różany raj

Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Ale jestem ;:124 , Dorotko ;:196 bardzo dziękuję za fotkę Grace, chyba to faktycznie ona ;:63
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Dorotko na razie wszystkie pąki na Teresce są lecz kto wie co będzie dalej .Po mimo pryskania wcześnie Substralem jednak na jednym krzaczku pojawiły się mszyce lecz to pikuś zlałam wodą i zmyłam. Jestem w szoku, bo na mojej Elżbietce pokazał się mączniak ;:oj a ta róża przez 5 lat nigdy mi nie chorowała ;:224 więc nie wiem co jest grane, inna ma prawie całkiem białe listki jakaś chloroza ją opanowała ,a tak pięknie zapełniła małą pergolę .Koleżanka miała podobne listki zrobiła oprysk chelatem żelaza lecz nic to nie pomogło i wydaje jej się ,że coraz bardziej one bieleją .Nie wiem co robić bo szkoda mi tej róży bo to prezent o forumowej koleżanki, a w dodatku ma śliczne kwiaty i kwitnie do zimy .Dosyć narzekania bo muszę pochwalić cudne tulipany a te black Parroty jednorazowe . Moje orliki pobiły w tym roku mistrzostwo świata w wysokości i cudności kwiatów
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Jaki piękny tulipanowy festiwal, śliczne okazy i takie dorodne. Szkoda tylko, że teraz zrobiło się tak gorąco, bo niestety ta pogoda skróciła (jak u mnie) czas kwitnienia tulipków. Te późne nim zdążył zakwitnąć, już przekwitły.
Wielka szkoda Tereski, ze atakuje ją to robactwo ;:222 Ja swoje róże niestety co roku w maju pryskam przeciwko bruzdownicy, bo szkoda mi kwiatów, zwłaszcza u tych raz kwitnących. Jak z innymi szkodnikami można sobie poradzić metodami naturalnymi, to tej zarazy ni jak się nie uda (że też musi siedzieć akurat w środku pędu).
Szczególne pozdrowienia dla czworonożnego pięknego "szkodnika", słodka buźka ;:215

A jeszcze jedno, fajnie wygląda ta wzniesiona rabata, teraz jak coraz mocniej zarośnięta, to tak piętrowo układają się rośliny tworząc ciekawy układ (niemal jak wiszące ogrody ;)).
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Dorotko, ale się u ciebie pastelowo zrobiło ;:oj ;:oj
Graham dotarł w stanie wskazującym na spożycie :lol: (nawet zdjęcie wstawiałam u siebie ) ale od razu wsadziłam go do ziemi podlewając obficie. Dzisiaj mamy deszczową pogodę od samego rana i widzę, że przysłużyło mu się i stoi dzielnie wyprostowany z pączkiem kwiatowym na czubeczku ;:oj
U ciebie szaleje kwieciak, a ja dzisiaj ku mojemu przerażeniu oberwałam kilka liści z oznakami plamistości :shock: ;:202 A dopiero co zrobiłam oprysk i pozbyłam się mszyc.. Nie mogłam w to uwierzyć i to na Louise Odier i Abrahamie. Ale co się dziwić. W dzień temperatury ponad 20 stopni, a w nocy ciągle deszcz albo burze.. tylko czekać aż zacznie wszędzie grasować jakiś grzyb ;:223
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Ja w zeszłym roku wykopałam właśnie z powodu zasychających listków swoja nn przy tarasie. Strasznie jej żałuję, bo kwitła prawie non stop, a nazwy nie znam, więc nie mogłam szukac drugiej
Myślę, że to zamieranie to wynik suszy fizjologicznej. Róże miały chyba za sucho, a na dokładkę mrozki przyszły w nieodpowiednim momencie
Myślę, że dlatego tez część w ogóle nie wypuszcza listków.
Będę miała nowe zakupy ;:138
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Witaj Dorotko. Przykro mi, że kwieciak u ciebie narobił takich szkód :( że też do róż ciągnie wszelakie robactwo... u mnie skoczek i gąsienice i nie wiem jeszcze co... chyba nornice obgryzly mi większość malutkich pączków lisciowych na prawie wszystkich bylinach i części róż. Hortensje bukietowe byly wygolone do zera...
U mnie tez zamierała część młodych przyrostów na różach, ale bez żadnej ingerencji rosną już kolejne ładne listki. Tylko jedna różyczka z wiosennego sadzenia nie przetrwa...
Ale powiem ci, że masz tak przepiękne tulipanki, że przygarnęlabym wszystkie bez wyjątku. Cudne, kolorowe łany.
Odnośnie twojej propozycji otwarcia własnego wątku jest mi bardzo miło, że byłabyś moim pierwszym gościem, ale mój ogród nie dość, że mały to jeszcze młodziutki, nie byłoby co pokazywać :wink:
Mimo wszystko, kochana z ciebie duszyczka i dziękuję ci ;:196

Pozdrawiam, Ania
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Dorotko :wit
Piękne jeszcze łany , kolorowe, tulipankowe. ;:108 ;:108
Orliki widzę też ciekawe masz :)Ja co roku o jakiś powiększam zbiór :)
Dokupiłam 3 róże angielki.A miałam już nic w tym roku nie dokupywać ;:7
Dziś p[o pracy( siedzę juz jak na szpilkach) jadę na działkę posadzić i poodpychać innym powietrzem :)
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Ach Dorotko, pięknie wyglądają te szpalery tulipanowe ;:167 Szczególnie dobrze komponuje się Queen of Night z Flaming Flag ;:215 Nie wyobrażam sobie już wiosny bez tulipanów ;:185 Zastanawiam si,ę jak to było kiedyś... jak ja mogłam wytrzymać pustki na rabatach aż do kwitnienia piwonii? ;:14 Twoja biała ławeczka nieodmiennie powoduje u mnie szybsze bicie serca... Dobrze, że ją uratowałaś ;:215
Szaleją Twoje orliki ;:oj Liczę na specjalną, orlikową sesję ;:65
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

U mnie też szaleją orliki i namnożyło się mnóstwo hybryd i nie powiem są ładne szczególnie od Nory Barlow .Dzisiaj zaglądałam do Tereski i jak na razie ma wszystkie pąki w porządku
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Dorotko, piękne łany tulipanowe nam pokazałaś.. Aż oczu nie mogę oderwać. Wypatrzyłam też śliczne odmiany orlików. Bardzo lubię te roślinki. Są bezproblemowe i sieją się same tworząc przeróżne krzyżówki :wink:
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Dorotko ;:196
też tak miałam tym razem z różami. Musiałam ostro skrócić Edena, Polkę, Elmshorni kilka innych.
Przepiękne pola tulipanowe. ;:138 ;:138 ;:138
Sporo nam się powtarza ale takich białych z fioletowymi smugami nie mam.
Bardzo piękne. ;:oj
Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

[quote="dorotka350"]Gosiu widziałam u Ciebie świeżutkie pączusie, więc zaczęło się oczekiwanie na pierwsze kwiaty :tan

Ja przy wyborze tulipanów nie kieruję się specjalnie ich kolorem, chociaż muszę przyznać, że większość odmian mam dzięki forum. Popatrzę to tu, to tam i zawsze coś ciekawego zapiszę do kajetu :wink:

Obrazek

Cudowne tulipanki..........Czy pamiętasz może jak nazywa się ten dwukolorowy?
Paulina
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj

Post »

Piękne tulipany, swego czasu mnóstwo mi się zmarnowało przez własną głupotę , i już ich nie kupowałam, ale teraz jak patrzę na te Twoje kolorystyczne kępy , to jednak muszę sobie je pomalować.Orliki też są cudne, czy one Ci się mutują?
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”