Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu przyciągnął mnie do Twojego wątku zapach lilaków. Masz rację, maj to czas kwitnienia bzów, tulipanów i kasztanowców :)
A wiesz, że zadomowiły się u mnie na werandzie dzikie pszczółki. Znalazły sobie miejsce w metalowej rurce wiszącej pod dachem. Nie mam pojęcia co z nimi zrobić. Czy zostawić je w spokoju? A jak będzie z ich zimowaniem?
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu wreszcie i u Ciebie zaczął się sezon .Szkoda straconych roślin lecz natura jest nieobliczalna .Cudna Cebulica peruwiańska z fikuśnymi kwiatami na które można się patrzyć i podziwiać ten cud natury. Twoja majowa w szybszym stadium niż moja chociaż już dawno pokazała kolor.U nas deszczyku brak pozostaje podlewanie .Jestem ciekawa czy moje Miłki zakwitną w przyszłym roku bo w tym nie raczyły .Dobrze ,ze przezimowały
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu, piękna ta Twoja wiosna! ;:63 ;:63
Ogromnie dużo rozmaitych roślin Ci kwitnie. ;:138 ;:138
A Ty potrafisz je wszystkie po imieniu nazwać. ;:215 Ja tego nie potrafię ;:185 , ale co tam, byle nacieszyć się ich urokiem :tan i zapachem ;:333 . Przynajmniej niektórych. ;:108 ;:108
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Aby tylko pogoda się poprawiła bo nawet nie można pooglądać kwitnących kwiatów .. U mnie nadal zimno ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Faktycznie zimno no ale u Krysi to gorący ekran. ;:138
Przecudne widoczki i widzę przepiękne bodziszki i inne cacuszka., ślicznie. ;:196
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Do anginki mam duży sentyment - moja ukochana babcia zawsze miała przynajmniej jedną na parapecie...
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Oznajmiam, że posadziłam roślinki od Ciebie ;) Podlane, dziś słoneczko i czekam najbardziej na widok sadźca, bo on najbardziej mnie urzekł.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu, nie pomyślałam o wodzie utlenionej?
Czy możesz mi napisać jak przyrządzić roztwór?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witaj Krysiu. Maj to piękny miesiąc i nam to pokazałaś świetnie. Zapach lilaków niemal czuję przez monitor ;:173 . Te żółte tulipany wyglądają zupełnie jak małe słoneczka aż czuć od nich ciepło , promieniują optymizmem ;:108 . Masz mnóstwo pięknych roślin i bardzo spodobał mi się ten rozchodnik w doniczce ;:333 . Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

plocczanka pisze:Krysiu, piękna ta Twoja wiosna! ;:63 ;:63
Ogromnie dużo rozmaitych roślin Ci kwitnie. ;:138 ;:138
A Ty potrafisz je wszystkie po imieniu nazwać. ;:215 Ja tego nie potrafię ;:185 , ale co tam, byle nacieszyć się ich urokiem :tan i zapachem ;:333 . Przynajmniej niektórych. ;:108 ;:108
Lucynko wiosna to dość pracowity okres dla każdej z nas. Ale ... odrobina koloru na rabatach i już jesteśmy szczęśliwe i pełne energii do dalszej pracy.
Sporo roślin straciłam, nawet pierwiosnki, które rosły sobie przez wiele lat. całe szczęście,że moje ulubione przetrwały
Nadal kwitną pierwiosnki Siebolda poniżej prześwietlony promieniami słońca
Obrazek

Pierwiosnek Siebolda "Snowflake"
Obrazek
Obrazek

maniusika pisze:Aby tylko pogoda się poprawiła bo nawet nie można pooglądać kwitnących kwiatów .. U mnie nadal zimno ..
Janko faktycznie było dość zimno a nocą temperatury bliskie zera ... widać to po naszych roślinkach bo ... ucierpiały ...
Mimo to zawsze coś znajdzie się do oglądania, podziwiania i podjadania ...

Bobrek trójlistkowy rosnący w strefie przybrzeżnej ma piękne białe kwiaty
Obrazek

W białym kolorze kwitnie też czosnek niedźwiedzi który podjadałam do kanapek a potem ścięłam wszystko i ... zrobiłam pesto
Obrazek
Obrazek

Po pracy został tylko mały bukiecik ze ślicznych kwiatuszków czosnku - urocze prawda?
Obrazek

Kasiula17 pisze:Faktycznie zimno no ale u Krysi to gorący ekran. ;:138
Przecudne widoczki i widzę przepiękne bodziszki i inne cacuszka., ślicznie. ;:196
Kasiu dziękuję .
Bodziszki ... ;:131 w tym sezonie same musiały sobie radzić bo miałam dużo innych obowiązków.
A one zrobiły mi niespodziankę i zakwitły - nawet takie malutkie sadzoneczki dały radę . Niektóre bodziszki np z grupy żałobnych sa u mnie głównie z racji ciekawej faktury liści.

Ale ... Bodziszek himalajski "Plena " i jego piękne pełne kwiaty wciąz mnie urzekają
Obrazek


silvarerum pisze: :)
Do anginki mam duży sentyment - moja ukochana babcia zawsze miała przynajmniej jedną na parapecie...
Sylwio witaj
Pelargonia pachnąca dawniej była w prawie każdym domu i nasze babcie korzystały z ich właściwości. One mają intensywny zapach, który nam odpowiada ale ... komarom nie dlatego czasami latem stawiałam duży okaz pelargonii tuz przy miejscu do spania i póki nie zasnęłam to poruszałam nią aby zwiększyć ilość olejków eterycznych wydzielanych przez nią .

Identyczny zapach ma pelargonia pachnąca 'Bontrosai' i jest takim "cudakiem" bo liście ma zwinięte w kulki i łatwo można ja uformować na takie domowe drzewko.
Obrazek
Obrazek

Wielki sentyment mam też do pelargonii takiej zwykłej , którą uprawiało wiele pań.
W naszym domu tez była a jej śliczne w intensywnej czerwieni kwiaty rzucały się w oczy
Obrazek
Teraz jest masa odmian i trudno czasami wybrać coś dla siebie.


duju pisze:Oznajmiam, że posadziłam roślinki od Ciebie ;) Podlane, dziś słoneczko i czekam najbardziej na widok sadźca, bo on najbardziej mnie urzekł.
Justynko trudno się dziwić,że uległaś urokowi tej wysokiej i pięknej byliny. Sadziec purpurowy późno rusza ale jak juz sie wydostanie nad ziemię to "sadzi w górę" jakby był na sterydach. Niektóre pędy maja juz ponad 50 cm a inne dopiero wychodzą. To i dobrze bo sukcesywnie będą zakwitać.


Margo2 pisze:Krysiu, nie pomyślałam o wodzie utlenionej?
Czy możesz mi napisać jak przyrządzić roztwór?
Gosiu wielokrotnie na forum poruszany był temat użycia wody utlenionej w hydroponice, uprawie roślin doniczkowych i w ogrodzie też.
Typowa dawka to 2 łyżki ( 30ml) 3% wody na 1 litr do podlewania doniczkowych i do oprysku.
W ogrodzie daję podobne stężenie. Ważne aby rośliny w tym czasie miały wilgotną ziemie wokół korzeni.Dlatego wspomniałam,że po deszczach robię takie zabiegi.
W sieci jest sporo wiadomości na ten temat - poczytaj bo warto.


ewelkacha88 pisze:Witaj Krysiu. Maj to piękny miesiąc i nam to pokazałaś świetnie. Zapach lilaków niemal czuję przez monitor ;:173 . Te żółte tulipany wyglądają zupełnie jak małe słoneczka aż czuć od nich ciepło , promieniują optymizmem ;:108 . Masz mnóstwo pięknych roślin i bardzo spodobał mi się ten rozchodnik w doniczce ;:333 . Pozdrawiam serdecznie :wit .
Ewelinko witam i pozdrawiam.
Maj to wyjątkowo bogaty miesiąc - sypie kolorami i zapachami az dech zapiera :D

Nadal w kwiatach floks kanadyjski
- najpierw delikatnie a potem masa kwiatów tak gęsta,że prawie liści nie widać
Obrazek
Obrazek

Floksy szydlaste tworzą piękne poduchy kwiatowe - było kilka odmian ale ostałą sie tylko jedna
Floksy szydlaste 'Emerald Cushion Blue' rosnące nad stawem
Obrazek
Obrazek

Rozkwitają tiarelki słabiej niż w ub roku bo zbyt puźno je przesadzałam
Obrazek


Były tulipany ... bzy ... a dziś na zakończenie kasztanowce
- białe i czerwone rosnące na skwerach w miejscach gdzie często spaceruję.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miłej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witaj Krysiu. ;:196
Jak tu u Ciebie cudnie na bodziszek dalej wzdycham ;:oj ale wiesz co ta pelargonia jest niesamowita ;:138
Cudne kasztanowce ale oko moje też przykuła cudna brzoza... ;:138 ;:138
U mnie jest pierwiosnek w różu u Ciebie i w bieli rządzi, piękny.
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Czerwonego kasztanowca jeszcze nie widziałam , u mnie też był mrozek . Znowu mi złapał kila gałązek hortensji ,dostał się nawet do szklarni i chyba z patyczków nici .Ale najbardziej szkoda mi guzikowca bo miał już ładne odrosty a teraz czubki są przemarznięte . Może jeszcze odbije od korzenia .. Moje pierwiosnki Siebolda nie wyszły po zimie A twoje pięknie kwitną .. Jak będą na zbycie to mnie na nich zapisz .. Pelargonie czerwone zawsze kupuję nowe bo nie mam gdzie trzymać przez zimę . A ta twoja o pokręconych liściach wygląda jak bonzaii.
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Faktycznie, te kasztanowce są cudne!
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”