Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

PEPSI ;:167 wody w oczku faktycznie ubywa...opady są minimalne...trzeba kranówki dolewać. Małgosiu, oczko nie musi być duże...można zrobić fajne oczko z okrągłej kastry budowlanej. Mam od dwu sezonów takie oczko, tylko kwadratowe...do środka wrzucona jest Moczarka kanadyjska, pływa też rzęsa wodna...nawet się rozmnaża...woda jest krystalicznie czysta...w przeciwieństwie do tej w dużym oczku. Myślałam też o posadzeniu miniaturowej lilii wodnej...trzeba jeszcze kilka rzeczy poprawić, ale to dopiero na jesieni będzie można pokombinować.

Masele :D skalniak od strony budynku nie jest równy z podłożem...podniesiony jest o jakieś 10 cm, był podniesiony na całości więcej...widocznie ziemia osiadła. Co do podłoża nie chcę nic doradzać...w ogrodach jest różna ziemia, co u mnie rośnie u Ciebie nie musi i na odwrót. Napiszę tylko ogólnie...
Ta rabata jest na ziemi gliniastej...na całości jest rozłożona agrotkanina...w agrotkaninie są wycinane X w środku są posadzone rośliny...obsypane drobnym żwirkiem.
W takich kieszeniach rośnie część roślin...od czasu jak kret wypchnął ziemię z pod agrotkaniny zasypując rojnki, trzeba było wymyślić coś innego.
Teraz robione są kieszenie z większych kamieni, w środek kieszeni wsypywana jest ziemia ogólnoużytkowa wymieszana z gliną, żwirkiem...dokładnych proporcji nie podam, robię mieszankę na ,,oko''...w taką mieszankę są posadzone rośliny.
Rojniki szybko się rozrosły, tylko częściowo rosną w ziemi, część tych kęp rośnie bezpośrednio na agrotkaninie.
Nie dziw się że wszystko rośnie w takim podłożu, i tak jest rozwiązane...miejsce jest silnie nasłonecznione, istna patelnia...w innej ziemi raczej rojniki nie dały by rady...podam Ci za przykład rojniki kupione w markecie, posadzone były w torfie...szkoda mi było rujnować kępki posadziłam w całości...długo tak nie wytrzymały, zaczęły marnieć w oczach...w końcu, torf został wyrzucony...rozetki poszły do ziemi tej z ogrodu...zobacz na wczesniejszej fotografii to te najmniejsze rojniki, teraz ładnie rosną.
Podłoże do roślin na skalniaki trzeba sobie dopasować, zależy co chce się posadzić. Znając nazwę rośliny trzeba przeczytać w czym powinna rosnąć i dopasować ziemię indywidualnie. No i jeszcze najważniejsze...po zimie podłoże nieraz zostaje wypłukane przez deszcze, trzeba na wiosnę uzupełnić ubytki. Szczególnie na nowo zakładanym skalniaku.

Dzwonek jola1 to od Ciebie ;:196 podpiszesz :?: :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nowa trawka CAREX TESTACEA

Obrazek

Coś do oczka SALWINIA-paproć wodna...
Obrazek

Rodek...
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród przy domu

Post »

Podziwiam Twój ogród Aniu ! ;:111 Piękny , urządzony z wyczuciem ;:63 bez nadmiernych ozdób ale różnorodny , kolorowy .... Bogaty w rośliny będące jego naturalną ozdobą i robiący wrażenie! ;:oj Fantastyczne zdjęcia podkreślają jego urok! ;:333
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu skalniak nabiera kolorów naprawdę jest cudowny, zagęściło się i kolorowo u Ciebie. Zaciekawiła mnie ta paproć w wodzie, fajnie wygląda . A i koniecznie jakąś ławeczkę muszę postawić koło mojego oczka, że też nie pomyślałam ;:223 , no tak ale jak się nigdy nie siedzi, to można zapomnieć ;:306 .
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Maryniu :D dziękuję...ogród powoli się rozrasta, główną ozdobą są byliny. Dzięki wątkowi sprzedażowemu, można kupić ciekawe mało spotykane rośliny...rabatki można ciekawie wypełnić. Dzisiaj dostałam przesyłkę, nowe roślinki czekają na posadzenie ;:108

DTJ_1 ;:167 Paproć kupiłam w markecie, w pojemniku było kilka mniejszych cząstek...czytałam że ta paproć lubi mieszkać w płytkich zatoczkach. Widać na końcówkach że rośnie. Ławeczkę koniecznie postaw, przechodząc można usiąść chociaż na chwilę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Obiela...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bodziszek...
Obrazek

Stopowiec...
Obrazek

Stopowiec...
Obrazek

Obrazek

Lilie wodne...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu, :wit
Goryczka , czy to dzwonek na pierwszym zdjatku ??? cudnie wygląda ;:108 ;:108
ale masz dużo pięknych orlików.Ja tez je lubię.I mam chęć na jeszcze inne, więcej kolorków ;:173
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Ogród przy domu

Post »

Fajne zakupy, paprocie, bodziszki jak najbardziej a ten stopowiec....muszę poczytać co to ;:224 . Ale lilie mają już liści ;:167 i ten cudny kwiat obieli ;:167 .
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Aneczka ;:167 orliki najlepiej jest wysiać z nasion, pod koniec czerwca jest odpowiednia pora...na jesieni flance się pikuje, kwitną w następnym roku. W nasionka można kupić w sklepach ogrodniczych, polecam firmę Legutko...orliki kwitną całą paletą barw. Wysyłać nasionek się nie opłaca, siewki nie zawsze powtarzają cechy mateczne.
DTJ_1 :D Zwróciłaś uwagę na Stopowiec...uśmiałam się serdecznie, przeczytałam ciekawostkę...liście nazywane są pelerynką Drakuli :roll: Liście jak wychodzą z ziemi faktycznie maja taki kształt.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród przy domu

Post »

Wow, Aniu, jaki porządeczek. Też mnie zaciekawił ten stopowiec. MUszę lecieć poczytać coś niecoś, bo mam takie jedno miejsce w ogrodzie, które obsadzam dużymi roślinkami.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Małgosiu ;:167 Jeden ze Stopowców usycha...z tego co przeczytałam, liście są ozdobą tylko wiosną. Stopowiec nie rośnie duży, jeszcze coś fajnego posadziłam Czerpatkę kanaryjską...roślina zadarniająca, kwitnie na biało.
Miejsce w ogrodzie z dużymi roślinami :?: oj, przydał by się taki zakątek :)

Ostatnie dwie piwonie zakwitły, posadzone w ubiegłym roku... PAEONIA KARL ROSENFIELD
Obrazek

PAEONIA SARAH BERNHARDT
Obrazek

RÓŻA ROKOKO
Obrazek

Obrazek
RÓŻA ALCHYMIST
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród przy domu

Post »

Witam :wit przeglądając wątki tak trafiłam przypadkiem - przycupnę sobie gdzieś pod krzaczkiem i pooglądam ;:173
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4631
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu niestety nie mam pojęcia jak się nazywa ten dzwonek, mój też niepodpisany .
Piwonia Delavaya niestety nie odbiła w tym roku i trafiła na kompost ale u Ciebie oglądam jak kwitnie.
Bardzo mnie zaciekawiły stopowce muszę się zaopatrzyć w te roślinki, szkoda tylko że nie mają liści przez cały sezon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”