Przędziorek - jak zwalczyć ?

Awatar użytkownika
Clea777
50p
50p
Posty: 55
Od: 5 paź 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: piękne bo lubelskie

Przędziorek - jak zwalczyć ?

Post »

Witam mam problem z różami. Opanowały je małe 'stworki' tworzące pajęczynki. Jak mogę się tego pozbyć???-mile widziane domowe sposoby o ile będą skutkować. Poniżej przedstawiam zdjęcia. Będę wdzięczna za dobra radę bo zależy mi na różach bo slicznie kwitły do tej pory.
Pozdrawiam Clea777 (Ewa),
Moje życiowe plany?
Kochać i być kochanym...
magda8778
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 30 cze 2010, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomóżcie-co to jest i jak to zwalczyć na róży???

Post »

Moja też to miała.Kupiłam Owadum i przeszło jej.Aha jeszcze wytnij jej te brzydkie liście i kwiaty bo one już są chore,to chyba przędziorek jest.Choć moja to miała jeszcze mączniaka i Topsinem też psykałam a potem Owadum.Ale jak użyłam Owadum
przeszło definitywnie.Powodzenia.

Zapomniałam dodać,że domowe sposoby nie są tak skuteczne.A Owadum drogie nie jest,do 10 zł zapłaciłam.Można pety moczyć i pryskać albo wrotycz i potem gotować i też pryskać ale ja tego nie sprawdzałam,wolałam kupić ten preparat.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomóżcie-co to jest i jak to zwalczyć na róży???

Post »

To jest przędziorek - zwalczaj środkami chemicznymi - kiedyś był Talstar lub Magus, niestety środki dość szybko są wycofywane, po prostu najlepiej zapytaj się o środek na przędziorka w ogrodniczym. Można też próbować róże spryskiwać wodą z opryskiwacza.
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Przędziorek - jak to zwalczyć?

Post »

To Magus już wycofany? :shock:
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przędziorek - jak to zwalczyć?

Post »

Oliwko - Magus chyba jeszcze nie został wycofany, jednak pewności co do środków nigdy nie ma.
Awatar użytkownika
aga13
500p
500p
Posty: 589
Od: 11 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Re: Przędziorek - jak to zwalczyć?

Post »

Karate Zeon też polecam
Pozdrowionka :)))
asta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 lip 2010, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Przędziorek - jak to zwalczyć?

Post »

Nie radzę Karate - zniszczy wszystkie kwiaty /nie nadaje się na rośliny kwitnące/.
Awatar użytkownika
Clea777
50p
50p
Posty: 55
Od: 5 paź 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: piękne bo lubelskie

Re: Przędziorek - jak to zwalczyć?

Post »

Kupiłam owadum i pomogło. Troszkę jakby za dużo wypryskałam bo jakby róża się obsypała ale już odbiła i odwdzięczyła się 3-ma pąkami. :)
Pozdrawiam Clea777 (Ewa),
Moje życiowe plany?
Kochać i być kochanym...
Jeanette
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 2 maja 2016, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Przędziorek

Post »

Agnieszko, Alegorio - dziękuje za reakcję na mój post :D
Alegorio - brak przewiewu to słaba strona mojego balkonu... Jak wspomniałam, jest obudowany murkiem wysokości 1m, w środku ma kratkę. Mogłabym róże postawić pod tą kratką, ale nie chciałabym zasłaniać świata moim dwóm psom, które lubią tamtędy wyglądać. Poza tym ustawienie bloków wokoło sprawia, że przewiew jest wzdłuż balkonu, więc nie wiem, czy nawet ustawienie pod kratka coś by zmieniło.
Podobno w związku z brakiem przewiewu nagrzewaniem się ścian mogę się obawiać przędziorka?
Na szczęście donice są na tyle lekkie, że spokojnie mogę je przenosić, więc może jeszcze trochę nimi pomanewruję :)
Dziękuję za uwagi :wit
x-al-ia

Re: Róże w donicach

Post »

Jeanette, masz rację z tym przędziorkiem. U mnie to stały coroczny gość. Na razie mam mszyce, przędziorka spodziewam się bliżej lata. ;:131
Balkonowe róże przędziorek atakuje znacznie częściej niż te w gruncie i niestety jest go trudno zwalczyć. Z własnego doświadczenia wiem, że gorszy od mszyc. No ale cóż, jak się czegoś bardzo pragnie, to trzeba próbować, pielęgnować jak tylko się da... Ja uwielbiam róże i nie wyobrażam sobie balkonu choćby bez jednej... To silniejsze ode mnie... :D
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże w donicach

Post »

alegoria, przedziorek jest nie tylko gorszy od mszyc, ale od wszystkich chorob i szkodnikow ;:108 .
Podobno dobrze dziala Evindor 240 SC, będę w tym sezonie testowala.
Dobrze tez dziala prysznic, przedziorki nie cierpia wody. Jak roslina nie jest duza, mozna doniczke zapakowac w torbe foliowa,
zawiazac, zeby ziemia nie wyleciala i wsadzic "do gory nogami" do wiadra z woda. Ten sposob podaja w watkach o roslinach domowych.
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-al-ia

Re: Róże w donicach

Post »

alexia, jeśli Ty też masz takie doświadczenia z przędziorkiem, to jest to absolutna prawda. :wink: Niby mam coś na przędziorka, ale jest to "gotowiec" bez potrzeby rozrabiania. Preparaty tego typu są wygodne, ale coś mi się zdaje, że mniej skuteczne od koncentratów. Widziałam ten Evindor 240 SC i pomyślę nad nim... Będziesz go testować zapobiegawczo przed pojawieniem się przędziorka, czy dopiero w fazie zwalczania?

Potwierdzę, że prysznic ogranicza rozwój przędziorka, a w przypadku silnej sadzonki róży - roślinka całkiem zdrowieje. Metody fikołka - "do góry nogami" - nie znałam. :D
Jeanette
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 2 maja 2016, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Róże w donicach

Post »

A to mnie "pocieszyłyście" ;:oj No nic będę obserwować... Pod prysznicem podlewam moje doniczki, więc w razie czego spróbuje też zmyć przędziorka...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”