Parzeniszcza Harviego

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Zapowiada się naprawdę interesująco ;:108 Jestem bardzo ciekawa Twoich kaktusów, czekam też na gymnolki ;:65 . Wysiewy sprzed dwóch lat ? chciałabym zobaczyć jak wyglądają, jakie gatunki wysiałeś.

Parodia setifera v. nova ME 97 ma piękny kwiatuszek, super kolorek ;:138
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Witam kolejne osoby które trafiły w czeluści tego wątku. :)
Aileen pisze:Zapowiada się naprawdę interesująco ;:108 Jestem bardzo ciekawa Twoich kaktusów, czekam też na gymnolki ;:65 . Wysiewy sprzed dwóch lat ? chciałabym zobaczyć jak wyglądają, jakie gatunki wysiałeś.
Łaaaa, kurka wodna! Widzę, że jesteś kobietą, a myślałem po nicku inaczej. Idę zedytować posta bo popełniłem faux pas w innym wątku pisząc pod twoim postem "... jak koledze wyżej" ;:124 Przepraszam, ale nie znam jeszcze wszystkich.
Co do gymnolków to dwuletnich siewek mam coś ok 50 pozycji, ale to maluchy i nie opłaca się ich fotografować. Mam też trochę 3 letnich, tym to jak się zrobi zdjęcie to nawet je później widać na nim. :;230
Generalnie u mnie rośliny rosły wolno. Przynajmniej tak było z tego względu, że jako początkujący dałem bardzo ubogi substrat, zbyt dużo grubej frakcji (problem był taki, że rośliny zanim się napiły, podłoże było już suche) do tego mocna patelnia jak dla tak młodych roślinek i efekt taki, że przyrosty słabe. W marcu przesadziłem większość roślin i teraz mam obawy, że podłoże zbyt "ścisłe, gęste" zrobiłem i że będzie przesychało za wolno, ale to się okaże po kilku podlaniach. Pierwsze skromne podlanie planuję w przyszły weekend zrobić. Na razie się wstrzymuję jeszcze ze względu na lobiwie, które
puszczają dopiero pąki.
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Harvi pisze:Łaaaa, kurka wodna! Widzę, że jesteś kobietą, a myślałem po nicku inaczej.
Hej, zabawnie to wyszło :lol: nie przejmuj się, poprawiłeś mi humor :wink:
Harvi pisze:Co do gymnolków to dwuletnich siewek mam coś ok 50 pozycji, ale to maluchy i nie opłaca się ich fotografować.
W takim razie na gymnolki poczekam aż dorosną :) a teraz będę podziwiać inne Twoje roślinki, a masz ich sporo.


Pozdrawiam
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Ładny wstęp z parodią i mediolobiwią ;:333
Niefotogenicznością parzenisk się nie przejmuj, najważniejsze, że kaktusom się tam podoba :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Harvi pisze:Co do gymnolków to dwuletnich siewek mam coś ok 50 pozycji, ale to maluchy i nie opłaca się ich fotografować.
Czy Ty aby nie grzeszysz jednak? Dyskryminacją jakoś zaleciało 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

To nie dyskryminacja, to brutalna rzeczywistość. :D
Takie 2 letnie pypcie gymnolkowe to się nawet nie uciernią dobrze.
Natomiast niektóre bardziej wypasione 2 letnie siewki rebucji to już kwitną, co prezentuję poniżej. To pierwsze rośliny z moich własnych wysiewów, które mi zakwitły.

Obrazek
Rebutia senilis v. longiflora

Obrazek
Rebutia senilis v. longiflora
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Pierwsze w życiu kwiaty na kaktusikach z własnego wysiewu ;:138 Coś cudownego ;:108
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Dziś utwór pod tytułem "Bielszy odcień bieli", czyli:
Obrazek
Echinopsis subdenudata

Obrazek
Echinopsis subdenudata
Dziś po powrocie z pracy podlałem swoje rośliy po raz pierwszy w tym roku. Prawie wszystkie. Wody nie dostały trzy lobiwki, które jeszcze chcę przetrzymać o suchym pysku, żeby zapączkowały. Poza tym nie widać w ogóle by ruszyły ze wzrostem. Na razie dalej będą spryskiwane tylko.

Mam też pytania do osób zamawiających nasiona za granicą. Po raz pierwszy będę zamawiał samodzielnie nasiona (konkretnie u Berchta) i nie wiem na jakie koszty realizacji przelewu się przygotować. Jakiego rzędu wielkości są to kwoty?
Kolejne pytanie dotyczy szybkości realizacji zlecenia. Jak pod tym względem wygląda to źródło zakupów?
Wiem, że późno na zamawianie nasion, ale wcześniej nie mogłem tego zrobić z kilku względów. Niemniej wysiewałem nawet w lipcu kiedyś i rośliny mają się dobrze. Oczywiście mam skonstruowaną mnożarkę i przez zimę sieweczki w niej były trzymane po tak późnym wysiewie. Gymnole może nie rosły jakoś zachwycająco, ale co nieco przybrały na wadze i nawet się nie wyciągały. Tylko siewki spod jednej pozycji mi wyrosły niczym paluszki, ale to pomyłka i zamiast Gymnocalycium andreae wyrosły jakieś... mediolobivie. ;:222
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Echinopsis zawsze super ;:333 To kwiatek tegoroczny ?
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Tegoroczny? A gdzie tam! To zdjęcie bodajże sprzed dwóch lat. Obecnie pąki u mnie są 3 milimetrowe i mniejsze nawet. Ten echinopsis też wypuszcza kotka. Na razie jednego ale może będzie więcej. :D
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Wygrzebuję wątek z otchłani zapomnienia, czyli drugiej strony.
Harvi pisze: Wody nie dostały trzy lobiwki, które jeszcze chcę przetrzymać o suchym pysku, żeby zapączkowały. Poza tym nie widać w ogóle by ruszyły ze wzrostem. Na razie dalej będą spryskiwane tylko.
No i to przyniosło efekt, idą pąki, pąki idą. :)
Przedwczoraj zrobiłem drugie podlanie, ale w sumie pierwsze takie pełne, bo poprzednie było na pół gwizdka.

Mam pytanie o ukorzenianie odrostów. W zeszłym roku pod koniec lata nabyłem chamaka i w transporcie odpadły od niego dwa pypcie. Wsadziłem je w czysty żwirek i spryskiwane tylko, przestały zimę na parapecie. Nie wiem co z nimi zrobić teraz. Wygrzebać ze żwirku i sprawdzić czy już są korzenie i jeśli są to do właściwego substratu, czy poczekać jeszcze?

Obrazek
Odrosty chamaka, a po lewej kilka siewek Gymnocalycium armatum TB 189.1

Obrazek
Chamaecereus cv. Westfield Alba To roślina z której odpadły odrosty. Rośnie, opala się, pączkuje i odrostuje jednocześnie. Z drugiej strony ma jeszcze sporo pąków, ale trochę mniej zaawansowane w rozwoju.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Niestety fotek nie widać. :roll:
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parzeniszcza Harviego

Post »

Hmmm. Dałem miniaturki, które jednocześnie są odnośnikami do większych zdjęć. Ja je widzę i u mnie działają dobrze. A czy widać poprzednie zdjęcia które umieszczałem w wątku?
Dodałem jeszcze linki do zdjęć, może je chociaż będzie widać i będą działać mam nadzieję.
Coś dziwnego chyba się dzieje z forum... Problemy z linkowaniem, najpierw u Tomka teraz tutaj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”