Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 3

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Maliny

Post »

Co roku je plewię więc też wyrywam chwasty z korzeniami jak się uda ,a w szerokich rzędach chwastów mniej bo światło tak nie dochodzi , ale i tak są . Maliny podrosną drugie tyle i biorę się za plewienie na kolanach , bo nie ma innego wyjścia . Chętni na maliny są ,ale do plewienia nie ma :(

Beata ;:3
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Maliny

Post »

Ja będę kombinował z odchwaszczaniem za pomocą kur, mam tylko nadzieję że za głęboko nie będą grzebać :-)
Rządek malin 10 kur w 3 dni powinny przekształcić w klepisko ;:138
anetaaldona
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 27 kwie 2016, o 08:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Maliny - sadzonki

Post »

Kupiłam jednoroczne sadzonki trzech odmian malin: Polka, Polana i Canby (korzeń + sterczący patyk). Wsadziłam sadzonki do gleby, przycięłam na 15 cm i podlewam. Kiedy te maliny zaczną puszczać pędy? Czy w tym roku mogą owocować?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 3

Post »

Jeśli ten patyk jest żywy, to będą owoce malin jeszcze w tym roku. W zasadzie, to powinny mieć jakieś zielone pędy, bo to już czas na nie. Tylko ich nie utop od nadmiernego podlewania.
anetaaldona
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 27 kwie 2016, o 08:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 3

Post »

Dzięki ;) patyk wygląda na żywy, ale czekam jeszcze na pędy. Mam nadzieję, że wkrótce wyrosną ;)
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 3

Post »

Jeszcze, żeby nie przyszło go głowy zasilać nawozami, jakby to były kilkuletnie krzaki, nawet świeży obornik na co dopiero posadzone maliny, też może działać zabójczo.
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Maliny - sadzonki

Post »

anetaaldona pisze:Kupiłam jednoroczne sadzonki trzech odmian malin: Polka, Polana i Canby (korzeń + sterczący patyk). Wsadziłam sadzonki do gleby, przycięłam na 15 cm i podlewam. Kiedy te maliny zaczną puszczać pędy? Czy w tym roku mogą owocować?
Daj im czas na porządne ukorzenienie się. Cierpliwości. Mogą wypuścić pędy później, koniec maja, czerwiec. U mnie tak było. Pierwszy rok nie ma co się spodziewać wielkich zbiorów :wink: ale owoce powinny być.
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Maliny

Post »

Beatka ależ tam u Ciebie pięknie ;:167 Maliny piękne, sadzonki od Ciebie przyjęły się chyba wszystkie, córa juz nie może się doczekać zbiorów :) to bardzo malinowa dziewczyna :)
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Maliny

Post »

Paulo dziękuję ,ale wszędzie jest ładnie , tylko tak sami u siebie tego nie widzimy . Maliny dopiero za rok będą fajniejsze .Wysyłałam szwagrowi pod Gdańsk to w tamtym roku były takie sobie ,a w tym to krzaczki ma już do kolan i dużo więcej ich . . U mnie tak się rozrastają jak chwasty , jak bym nie kosiła między rzędami to wszystko by zarosło .

Beata ;:3
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3746
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Maliny

Post »

U mnie w namiocie od tygodnia kwitną maliny. Powtarzające na dwa zbiory. Mam problem z owadami zapylającymi. Murarki nie interesują się tymi kwiatami. Ul stoi 2m od drzwi do foliaka i tak nie chcą wlatywać. Tylko dzikie trzmiele wlatują do środka, ale jest ich mało. Co mam zrobić? Może wystawić maliny na zewnątrz?
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
PKey
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 maja 2016, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Maliny

Post »

Witam,
Jestem nowy na forum dlatego chciałem się przywitać. Mam na imię Piotr i pochodzę z Podkarpacia. Nie mam jakieś dużej działki parę drzew i krzaków. Chciałbym się poradzić w kwestii malin które zasadziłem w zeszłym roku. Czy to grzyb czy brakuję im czegoś?
Można kliknąć aby powiększyć zdjęcie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Pozdrawiam,
Piotr

Zdjęcia zostały usunięte z hostingu.
bab...
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Maliny

Post »

To wygląda jak po oprysku herbicydem, nic tam się w pobliżu nie działo? jakiś roundup itp?
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Maliny

Post »

To samo pomyślałam , bo u mnie właśnie tak wyglądały po randapie

Beata ;:3
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”