Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Zablokowany
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Wystawa ;:303 ? Oj Asiu to ja koniecznie muszę do Ciebie ;:102 . Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Joasiu, serdecznie dziękuję za dedykację - Epidendrum stamfordianum zachwyca mnie bezustannie. I widać, że dobrze mu u Ciebie bo kwitnie obficie ;:180 . Kiedy oglądam zdjęcia tej rośliny na różnych stronach intern. zauważam, że ich listki często mają czarne plamki. U Ciebie natomiast zieleń bez zarzutu, tym bardziej podziwiam.
Piękne ujęcie słonecznej katlejki i na kwitnienie niespodzianki czekam z niecierpliwością. No i koniecznie pochwal się zakupami z Sosnowca. Jestem ogromnie ciekawa co jeszcze zagości na Twoich parapetach i będzie nas cieszyć gdy będziemy gościć w Twoim wątku :D .
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Lucynko, zadzwonię do Ciebie - bądź cierpliwa ;:196

Andziu, dziękuję za Twoje odwiedziny i miły komentarz. Epidendrum stamfordianum wyjątkowo zauroczyło mnie w tym roku.
Zdjęcia nie oddają bogactwa tego kwitnienia. Patrzenie na tę roślinę obsypaną dosłownie kwiatuszkami sprawiało mi wiele radości.

A oto obrazowe rozwiązanie zagadki, którą rozwiązał luczek 95 ;:63

Encyclia cochleata, której kwiaty potocznie nazywane są "ośmiorniczkami" :)

Obrazek

Obrazek Obrazek

Zakupy z Wystawy w Sosnowcu to tylko finał miłych spotkań ze znanymi mi Storczykomaniakami ;:4
Zawsze chętnie tam jadę. Tym razem namówiłam męża, żeby mi towarzyszył (i sponsorował zakupy :D )

Kupiłam po raz kolejny Phalaenopsis schilleriana, choć już 2 razy się sparzyłam, bo to wymagający storczyk.
Ale..do trzech razy sztuka. Roślina młodziutka, a liście wyglądaja obiecująco. Kwiatów nie ujęłam na zdjęciu, bo już przekwitają:

Obrazek

Zawsze marzyłam o Phalaenopsis liodoro, ale jakoś zawsze wybierałam inne storczyki, mniej znane.
Tym razem uległam :wink: jeden pęd w stanie rozkwitu, jeszcze otwiera pączki, a kolejny pęd ma 2 cm
Obok 'liodoro' jagodowe Dendrobium typu phalaenopsis.

Obrazek

Obrazek Obrazek

I jakaś szlachetniejsza hybrydka Phalaenopsis o woskowych kwiatach

Obrazek Obrazek

Paweł - sibelius przywiózł na moja prośbę z Wystawy w Dreźnie - Miltonię morelianę
Byłabym zachwycona, gdyby kiedyś zechciała obdarzyć mnie choć jednym swoim cudownym kwiatem.
Póki co rosną dwa młode przyrosty. To właściwie podarunek, bo Paweł nie wziął ode mnie nawet grosika ;:180

Obrazek

I kolejny storczyk od Pawła (mówił, że z podziału swojej rozrośniętej rośliny) Schomburgkia
Tu z kwiatami będzie pewnie jeszcze trudniej...

Obrazek

Kupiłam dla nich doniczki ze szparami, dla dobrego przesychania podłoża

c. d. n.
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Oczywiście, że jest sens, żebyś została i pokazywała nam dalej swoje cudowności, nawet co jakiś czas, w wolnej chwili, bo byłoby grzechem zostawić te cuda tylko dla siebie. Myślę, że właśnie przez takich ludzi jak Ty i Twoje roślinki mam ochotę ratować storczyki, których nikt nie chce, bo gdy patrzę na Wasze kwitnienia i parapety, to właśnie to mnie motywuje.

Ostatnia hybryda, którą pokazałaś jest przepiękna! Jak namalowana ;:oj
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Jeszcze kilka moich storczyków.
Lycaste aromatica zrzuciła już swoje żółte pachnące kwiaty i w kolejnym etapie tworzy dorodne liście.
Gdy jesienią je zrzuci, pozostanie młoda psb, w której zgromadzone będzie na wiosnę 'jedzonko' dla nowych kwiatów :)

Obrazek

Wiosnę kocham również za takie widoki... To jedna z moich katlejek (jeszcze nie kwitła)

Obrazek

I żeby nie kończyć na zielono, to chmurka małych kwiatuszków u mojego "equestrisa"

Obrazek

Obrazek
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asieńko cudne, cudne i bardzo obiecujące roślinki ;:oj . Szczerze...., mi cieknie ślinka, jak na nie patrzę ;:152 . Swoją drogą ślinić się do kwiatka, a nie do jedzenia, do czego to doszło ;:185. Chyba potrzebuję pomocy Maćka ;:16 .
Mam podobne do Twoich skojarzenia dotyczące wątku, ale chyba Asieńko właśnie takie historie jak Twoja dodają nam energii i wigoru, aby nie przestawać :D. Szkoda, że nie wiedziałam o podróży Pawła do Drezna :( . Bardzo chciałam jechać w tym roku, ale złożyło się tak, a nie inaczej. Szczerze mu tego zazdroszczę i mam nadzieję, że jego zakupy są też takie udane (ciekawe, gdzie można je obejrzeć).
Zgadnij Asiu co u mnie kwitnie ? Muszę znaleźć chwilę czasu, aby wstawić zdjęcie, ale będzie :wink: . Reszta na ;:102 . Takie nasze prywatne pogaduchy ;:166 .

P.s. Wszystko przez Ciebie Asiu, chyba się skuszę na Lycaste, bardzo ciekawa roślinka. Na kogoś muszę zwalić winę, jak pojawi się nowy mieszkaniec :;230 .

Asiu Twój nowy nabytek Schomburgkia, to moje dawne chciejstwo. Nie wiem dokładnie, która to roślinka, ale docelowo one są wielkie. To mnie przystopowało.
Awatar użytkownika
Nymph
50p
50p
Posty: 85
Od: 5 lut 2016, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Joasiu czy "ośmiorczniczki" wymagają specjalnego traktowania? To jedne z najciekawszych storczyków jakie widziałam. :D
marta_N
100p
100p
Posty: 142
Od: 27 lut 2016, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

:wit Jagodowe Dendrobium super, hybrydka woskowa sprawiła szybsze bicie mojego serca...już wiem jakiego koloru brakuje na moich parapetach ;:215
Pozdrawiam Marta
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Lucynko, co do mężusia, to chętnie Ci udzieli pomocy ;:147 Ja go nie poznaję. Kiedyś marudził, że wszystkie
parapety zapchane storczykami, a dziś mnie spytał, czy nie chciałabym jakiejś Vandy, bo widział (chyba w LM) w różnych kolorach.
A ja na to, że póki co dziękuję pięknie. Chyba sama siebie też nie poznaję... ;:24

Tym razem widzę, że Ty mi zagadkę dałaś do rozwiązania - czyżby znów nasz "dziwoląg" miał u Ciebie zakwitnąć ??
Mój jakiś niemrawy jest, ale jeszcze żyje. Tak łatwo się nie poddam ;:134

Teraz sprostowanie. Schomburgkia to nie nowy nabytek, tylko oddzielony kawałek prywatnej rośliny Pawła.
Niech tam sobie rośnie docelowo na wielką roślinę. Lubię duże okazy (zawsze można się podzielić z kimś :D ).
A na razie moją troską jest, żeby podjęła ze mną współpracę. Jest świeżo posadzona, więc jeszcze tego nie widać.

Lycaste gorąco Ci polecam. Ja ją bardzo lubię i dokładnie znam jej cały cykl rozwoju, więc będę Ci pomagać :)
Nymph pisze:Joasiu czy "ośmiorczniczki" wymagają specjalnego traktowania? To jedne z najciekawszych storczyków jakie widziałam. :D
Ja dopiero się uczę tej Encyklii.
U mnie stoi na północno-wschodnim parapecie, czyli światła nie za wiele i w pokoju niezbyt ciepło.
To jej chyba odpowiada, skoro chciała zakwitnąć. Ten przyrost z którego kwitnie, też już u mnie wyrósł.
Podlewam i nawożę podobnie jak Phalaenopsis. Tak więc nic szczególnego nie robię.
A pączków kwiatowych jest jeszcze chyba co najmniej 5. Będzie więc "taniec ośmiorniczek" ;:74 :heja :heja

Marto witam Cię w moim wątku :) Na pewno prędzej czy później zdobędziesz tę hybrydkę.
Na wystawie było ich kilka. Mogłam wybierać.
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Super ta ośmiorniczka!
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Twój equstris oszałamiająco kwitnie!! Mój nadal jest malutki prowadzony od siewki.. długo sobie poczekam ale po zdjęciach u Ciebie widzę, że warto ;:3
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu, strasznie się cieszę, że trafiłam na Twój wątek. Na pewno w wolnej chwili przeczytam "od deski do deski". Na storczykozę zapadłam rok temu i sukcesywnie powiększam swoją kolekcję, dlatego tak cenna jest dla mnie wiedza przekazywana przez takie osoby, jak Ty. Epidendrum skradło moje serce.
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ulubione storczyki Art :) cz. 3

Post »

Asiu, zaglądam i do Ciebie :wink:
Śmiać mi się chce, bo ja też niedawno skusiłam się na Phal. Liodoro, z tym, że ja dla odmiany nigdy o nim nie marzyłam (nie lubię połączenia różu z żółtym ani czerwieni z żółtym i jakoś tak mi się niezbyt podoba).
Zadziałała jednak moja dusza hazardzisty (były w zwykłym markecie budowlanym) i postanowiłam sobie, że odczekam i jeśli uda mi się wytargować zniżkę, biorę. Dla zapachu i dla tych ślicznych jasnozielonych, pofałdowanych lekko liści :wink: Ciężko było, ale w końcu udało mi się wyszarpać ostatnią sztukę, jeszcze kwitnącą, za 60% ceny.
Niestety, szybko okazało się, że z wełnowcami w gratisie... I teraz mam ślicznego, jasnozielonego niekwitnącego (już) Liodoro z robactwem. A co, coś się musi dziać, nie? :roll:

Pięknie kwitnie Twój equestris, mój aż tak nie szaleje, ale zawsze był o głowę za Twoim, czyli normalka.
Hybrydka woskowa śliczna, jagodowe dendrobium śliczne (podziwiam, moje ledwo zipie), Lycaste aromatica- niezmiennie w formie, to już Twój znak rozpoznawczy na tym forum :wink:

Buziaki!!
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”