Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Witaj Jolu ,i ja zauważyłam,że ogródek otwarty,wiec jestem obowiązkowo,no i rzeka tulipanów,na wstępie,cudowne są :wit
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Dorcia, nie było łatwo się zmotywować a przede wszystkim znaleźć czas. Poza tym zaglądanie na forum to trochę nawyk. Trzeba go znów w sobie wykształcić ;:306

Justi, cześć kochana, jak tam praca? Zarobiona pewnie jesteś na wiosnę.
Bambusy to marzenie A. Ma je w pięciometrowej donicy między podjazdem a tarasem. Była walka bo ja chciałam fargesia muriele, mniejsze i nie ekspansywne. Ale faceci wybrali drzewiaste bo facet lubi duże. Więc jest umowa, że jak rozwalą podjazd to na ich koszt ;:124
Reasumując: Jak? - samochodem; Kiedy? dopiero co; Gdzie? - już pisałam, taras A. Skąd? - szkółki Żbikowskie :;230

Violka witaj. Koty to Maine coone. Dużo puchatego do przytulania i do czesania.
Tulipany to białe, niebieskie i Flaming Flag. Tak opisane u sprzedawcy. Siatka pod powojnikiem to zwykła siatka ogrodzeniowa, tzw. leśna, przymocowana do własnej konstrukcji czyli stelaża stalowego 20/20, wbitego w ziemię.
Śmiało pytaj, odpowiem w miarę możliwości ;:333

Shida, dzień doberek. Widziałam że i ty wróciłaś na forum, zwiedzałam twój ogród w sobotę ale czy się wpisałam ;:224 Sporo się dzieje w ogródku, twoje powojniki zrobią w tym sezonie furorę, ciekawe czy już zaczynają kwitnąć bo zdjęć nie pokazałaś.
Bardzo mi się podobały szachownice no i oczywiście futerko na kamieniu :;230

Margo, z bambusami to eksperyment, zobaczymy czy udany. Syn sobie wymyślił...i są przy jego tarasie, czy dobrze kombinujesz, naprzeciwko rabaty wjazdowej ;:333
Spotkanko ;:oj bardzo chętnie, jak tylko terminy dopiszą, czyli byle nie druga połowa czerwca. Czekam na kontakt ;:65
Aha, odbiła od zera różyczka od ciebie :tan

Cześć Marto, miło że zaglądasz. Takiego wyboru jak u ciebie to u mnie długo jeszcze nie będzie. Ale zadatki są ;:306
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu i ja jestem ;:196 . Cieszę się , że otworzyłaś swoje wrota i pokażesz co tyle czasu robiłaś cichaczem :;230 . Już widzę zmiany, cudowne ścieżki, murki, tulipany cudo. Żałuję, że nie kupiłam więcej , ale liczyłam na te z poprzednich lat- no i się przeliczyłam.
Już się nie mogę doczekać reszty, więcej zdjęć poproszę. Pamiętam Twoje zdjęcia i nasadzenia z poprzedniego roku, cudowne, a widzę, że już fach masz w ręce, więc ten sezon u Ciebie na pewno będzie jeszcze piękniejszy i zadziwiający.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

No wreszcie Jolu jesteś! :D
Lecę czytać od początku, bo bardzo brakowało mi Twojego leśnego ogrodu.
Jak przezimowały Twoje ciemne rozplenice?
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Dorze, że otworzyłaś furtkę. Lubiłam do Ciebie zaglądać i podziwiać leśne zakątki. Miejsca masz dużo, to i zaszaleć możesz jeśli tylko zechcesz. Tak po cichu, to zazdroszczę Wam tych możliwości. Przynajmniej głowa Cię nie boli, gdzie wsadzić nowy nabytek. Bo moja, to już pęka w szwach, tyle nakupiłam ;:224 Spać nie mogę po nocach tylko się zastanawiam:GDZIE ;:202 ?
Kocie ogony (całe koty również), mile widziane na fotkach ;:108, tylko mogłyby być troszkę ostrożniejsze. Dobrze chociaż, że zdążyłaś uchwycić aparatem " chwilę przed", czyli wąchającego kwiatki kocura. Zdjęcie super ;:63
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu, super, że otwarłaś wątek :heja Uwielbiam Twój las razem z całym dobrodziejstwem inwentarza (ogonami też :wink: )
Tulipany Ci dopisały , całe szpalery widzę ;:oj Bez wykopywania???
Shelby urosła i zrobiła się poważnym kotem ;:108 Niech wchodzi w obiektyw, którą częścią chce :;230
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Nareszcie :) Już myślałam, że nie otworzysz nowego wątku. A przeglądałam starsze i bardzo mi się u Ciebie spodobało.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu, jestem i ja, nareszcie mogę do Ciebie zajrzeć kochana Obrazek
Piszesz że walczysz z charakterem kolekcjonera i stawiasz na duże plamy ale mieszańce też moga urzekać zobacz drugie foto od góry, mnie urzekło Obrazek http://vancouversun.com/news/staff-blog ... -beautiful czwarte też niczego sobie do mniejszych ogrodów.
Zdjęcia Shelby i Simby mnie rozczulają, a odkąd nie ma z nami naszego kocura to tym bardziej. Może już czas na następcę... choć nie wiem czy jestem już gotowa. Ale oglądać na foto kocurki uwielbiam równie bardzo jak kwiatuchy ;:215
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Witaj!
Jakby się w kwietniu April nie pojawiła to byłby skandal ;:306.
Dobrze, że jesteś Ty i Twoje rude koty. Podrosły już i przybierają typowe dla Maine coonów groźne miny, a przecież wiadomo, że są miłe i przytulne. Shelby najwyraźniej zwąchała, że za ogrodzeniem jest kawałek ciekawego świata i dlatego daje nogę. Moja Ibrakadabra robi to samo ;:224.
Tym tulipanowym wojskiem zaimponowałaś mi ;:333. Wychodzi na to, że ogrody pomieszczą każdą ich ilość. Ale z bujnym kwitnieniem czekają na lepsze (czytaj:cieplejsze) czasy.
Ale one przecież dopiero przepowiadają te kolorowe spektakle, które się rozegrają w Twoim ogrodzie.
Czekam na to z niecierpliwością...
... a tymczasem wychylam kieliszeczek za otwarcie wątku ;:304.

Niech się wartko plecie - ;:196 Jagi
Awatar użytkownika
DuczekiOsia
1000p
1000p
Posty: 1621
Od: 10 sie 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

hej :wit wpadłam odwiedziny, a tu pięknie tulipanów dużo i wspaniałe. Kocur prezentuje się bardzo dostojnie , piękny :) pozdrawiam i dużo ;:3 przesyłam
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Dorotko, tak po prawdzie to nic nie robiłam, sprzątałam. Ja mam po zimie zawsze ogrom liści dębowych i igieł do uprzątnięcia z rabat. To ogromna praca. I to czyszczenie bylin...brr. Nie robię tego jesienią bo uważam że jest wtedy lepsza ochrona przed mrozem. Dlatego wiosna u mnie zawsze ciężka. Z innych rzeczy, to posadziłam azalię Oxydol, dwie róże ale to jeszcze zeszłoroczne i dziesięć zawilców. Czyli niezbyt się narobiłam. Reszta to sprzątanie, sprzątanie, sprzątanie ;:306
Tulipany świetna sprawa. W przyszłym roku nadrobisz. Moje zeszłoroczne też mizeroty. Jednak tulipany trzeba traktować jak jednoroczne niestety.

Aneczko witaj. Rozplenice bordowe nie przezimowały. Ale ja je zostawiłam w gruncie. Potraktowałam jako jednoroczne. Ale już kupiłam trzy Vertigo i dwie Fireworks :;230

Iwonko, serdecznie dziękuję za miły wpis. To niestety nie jest prawdą że jak się ma więcej miejsca to głowa nie boli :;230 Przeciwnie, boli bardzo od myśli skąd wziąć kasę żeby to zapełnić. No i jeszcze czy siłowo dam radę bo to masa roboty ;:224 I wydaje mi się że jednak łatwiej zorganizować i zaplanować mniejszą przestrzeń.
Odwiedziłam twój wątek i widziałam ten niesamowity potencjał. I te twoje magiczne hortensje ;:180

Cześć Elwi, ja u ciebie ciągle i niemal na bieżąco byłam. No i te ostatnie foty z tulipanami i opowieści. Przeżycia ogromnie przyjemne ;:433
Koty będą na zdjęcia bo czasem nie da się inaczej. Najczęściej jest to kocur Simba, bo towarzyszy mi na każdym kroku. Ocena jakości mojej pracy jest więc przeprowadzana na bieżąco ;:60
Moje tulipany to oczywiście nówki. Te zeszłoroczne marniejsze. A te bez wykopywania to skarłowaciały ;:131

To zapraszam szwedzkiego ogrodnika do częstych odwiedzin ;:333 I bardzo mi przyjemnie że ci się podobało. Widziałam twoje imponujące wysiewy. No pogratulować.
A różę już wybrałaś? Mi Billet Doux niesamowicie się podoba. Sama się nad nią zastanawiam :lol:

Zuza, kwiaty zarówno w szczególe jak i w ogóle, mają swój nieodparty urok. To jest bezdyskusyjne. Szczegółów mam sporo, teraz muszę zadbać o ogół, bo inaczej nikt mnie nie będzie odwiedzać ;:183
Fotki z tego linku robią wrażenie. Muszę zrobić zdjęcie rabacie przy Zoo w Warszawie, którą codziennie mijam w drodze z pracy. Bajeczna masa tulipanów, warto byłoby pokazać ;:108 ;:108

Witaj Jagi, ostatkiem sił załapałam się na koniec miesiąca :;230 Ciężko było ale już się musiałam zmobilizować, jak wszyscy pytali kiedy?
Koty są urocze, uwielbiam je. Kocur ciągle mi towarzyszy, poza przerwami, w trakcie których goni za wiewiórkami. Ale jest zbyt wolny, wiewiórki niemal się go nie boją. Bardzo na niego krzyczą ale daleko nie uciekają. Znają już jego niewielkie możliwości wspinania się po drzewach ;:306
A tulipany jeszcze nam pokażą swoją urodę. Bardzo na to liczę, choć już miło jest przejść po ogrodzie :heja

Osia, dziękuję za odwiedziny i zapraszam. Ogród się dopiero rozkręca. Jeszcze nie rozkwitły wszystkie tulipany, a już rododendrony i azalie szykują się do prezentacji. To będzie dobry rok :tan

Troszkę aktualnych zdjęć, choć wiele nowego się nie wydarzyło poza sygnałem rododendronów że już są na starcie ;:65


Obrazek rododendron Blue Tit już niedługo

Obrazek rh Cunningham White, pierwszy kwiat


Obrazek

Obrazek trzcinnik Karl Foester


Obrazek i miał być trzcinnik Avalanche ale raczej coś dziwnego bo za zielony

Obrazek niezawodna molinia Variegata. Rusza szybko, jest kępowa i cały czas ładnie wygląda. No i nie wymarza jak carexy, które w tym roku straciłam wszystkie.



Obrazek


Obrazek


Obrazek i mam takie dziwactwo

Obrazek

Obrazek

Obrazek tulipany w rozchodnikach i bylicy. Z niecierpliwością czekam na kolor

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek niedługo zakwitnie Angelique.
Na dziś koniec, bo co za dużo...... :;230
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Witaj Jolu :wit
Jak to miło, że już obudziłaś się z zimowego snu i nareszcie pokazujesz swoje skarby !
Tulipanowo wprost imponujące ;:138
Działka wypiękniała i rozkwitła z wiosną wspaniale. Ściskam i pozdrawiam serdecznie ;:196
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Wiedziałam, że masz w zanadrzu fajne foty. Czyli te tulipany co kwitną u Ciebie, albo będą kwitły to wszystko jesienią sadziłaś?.
Wiem coś na temat wiosennego grabienia liści ;:306 , u mnie jeszcze nie wszystko sprzątnięte. A dębowe liście też mam wszędzie. ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”