Identyfikacja odmian grusz

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
faniczekolady
200p
200p
Posty: 327
Od: 3 maja 2011, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grusza - jaka odmiana?

Post »

Jeżeli do 10 drzewek to bym ryzykował.W grójeckim Bonkreta przemarała(plony 10-50%) jak było -4st C i full rozwinięte kwiaty,także ostatnio średnio raz na 5 lat,może raz na 4.Inna sprawa jeśli myślisz zakładać plantacje która ma przynosić dochód... +500drzewek
kolekcjoner smaków
freak
100p
100p
Posty: 109
Od: 2 lip 2008, o 23:57
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Grusza - jaka odmiana?

Post »

Po jednym drzewku :lol: i nie chodzi mi o to że plonów nie będzie co roku bo przemienne owocowanie u mnie na działce to norma, ale o to czy po prostu drzewko nie padnie po mroźniejszej zimie.
Jak rozumiem z Twojego postu większym problemem są wiosenne przymrozki niż przemarzanie drzewek zimą?
Czy takie drzewko przemarznie podczas mroźnej zimy i uschnie czy raczej problemem będzie jedynie brak owocowania w danym roku?
gladkib
200p
200p
Posty: 229
Od: 17 lis 2013, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Grusza - jaka odmiana?

Post »

Na Kaukaskiej drzewko powinno wytrzymać niższe temperatury niż -20, więc bym się nie bał o to czy drzewko wytrzyma.
Awatar użytkownika
faniczekolady
200p
200p
Posty: 327
Od: 3 maja 2011, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grusza - jaka odmiana?

Post »

musiałabyć zima 1000 lecia żeby drzewko wiliamsa padło- -25st C w dzień oraz intensywne słońce.Jeśli szczepione na pigwie to może być problem przy bezśnieżnej zimie-przemarzająca podkładka.
Koniec końców,ja bym ryzykował
kolekcjoner smaków
freak
100p
100p
Posty: 109
Od: 2 lip 2008, o 23:57
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Grusza - jaka odmiana?

Post »

Zarówno Bonkretę Williamsa jak i Lipcówkę Kolorową kupiłem na kaukaskiej.
Jurek pisze:musiałabyć zima 1000 lecia żeby drzewko wiliamsa padło- -25st C w dzień oraz intensywne słońce.
Jurek pisze:Koniec końców,ja bym ryzykował
Czyli z tego co piszesz ryzyko prawie żadne :wink:
No to w sumie nie rozumiem dlaczego piszą że odmiana bardzo wrażliwa na mróz skoro tylko zima tysiąclecia może ją pokonać. Czyli mam rozumieć że nawet silne wiatry podczas dużych mrozów nie będą specjalnym zagrożeniem?
A tak z ciekawości zapytam dlaczego niska temperatura w ciągu dnia jest bardziej niebezpieczna? Największe mrozy zazwyczaj są nad ranem.

Jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli bym te dwie gruszki (mają 150cm) na ten sezon włożył do doniczek to czy coś z tego będzie? Tak myślałem, żeby je teraz włożyć do dużych donic i wysadzić na wiosnę przeszłego roku po przechowaniu w osłoniętym miejscu zimą. Chodzi także o sarny które mogą mi zeżreć małe delikatne drzewka, bo planuję te dwa gatunki wysadzić poza terenem ogrodzonym.
Awatar użytkownika
faniczekolady
200p
200p
Posty: 327
Od: 3 maja 2011, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grusza - jaka odmiana?

Post »

Bardzo niska temperatura+intensywne słońce w dzień sprawia że pień się nagrzewa od strony słońca,ale wokoło jest zimno,daje to różnice temperatur -efekt podobny jak do szklanki z lodówki nalejemy wrzątku,trach,drewno ,,pracuje'' i odkształca się tworzą różne patologiczne stany...Żeby temu zapobiec dużo daje pomalowanie na biało pni-słońce będzie się odbijać i nie będzie tak nagrzewać.
kolekcjoner smaków
freak
100p
100p
Posty: 109
Od: 2 lip 2008, o 23:57
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Grusza - jaka odmiana?

Post »

Która grusza osiąga większe rozmiary na podkładce kaukaskiej? General Leclerc czy Faworytka (Klapsa)?
Awatar użytkownika
faniczekolady
200p
200p
Posty: 327
Od: 3 maja 2011, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grusza - jaka odmiana?

Post »

Raczej klapsa moim zdaniem.
klapsa lubi rodzić owoce na młodszym drewnie,przez co jej gałęzie będą nam się wydłuuużać-no bo szkoda wycinać gałęzi na których będą owoce XD.
Ale moim zdaniem najwięcej zależy o cięcia i podejścia do formowania.
ps,największe drzewa gruszy daje komisówka na kaukazkiej,do tego plon chowa się w kieszeniach
kolekcjoner smaków
FCAM
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 23 lip 2012, o 14:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Grusza - jaka odmiana?

Post »

Na jesieni posadziłem Dobrą Ludwikę. Ponieważ działka leży na terenie ROD dokonałem lustracji grusz i wszędzie królują Konferencje. Czy mogę liczyć na dobre zapylenie czy lepiej dokupić drugą gruszę. Jeżeli tak to jaką (myślałem o Pstrągówce)? Pozdr.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2846
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Grusza - jaka odmiana?

Post »

Obrazek
Tak oto wyglądają owoce tej "Małgorzatki". Zazwyczaj były trochę większe i w większej ilości, teraz było tylko 3 sztuki, ale nie ma co się dziwić patrząc na stan gruszy. Miąższ bardzo szybko brązowieje i ma sporo komórek kamiennych, ale ten aromat gruszki, żadna klapsa temu nie dorówna. :) Może to jakaś ulęgałka?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Grusza - jaka odmiana?

Post »

Nawet gdyby była to ulęgałka jeśli tobie smakuje to warto ją rozmnożyć moje znajome ulęgałki to tu tam są zdecydowanie mniejsze i późniejsze .
marcin18211
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 26 gru 2013, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Grusza - jaka odmiana?

Post »

Witam. Co to za grusza, której owoce nadają się do spożycia w grudniu? Drzewo podobno ponad 70 lat. Drzewo bardzo zdrowe dobrze owocujące. Gruszki duże zielone.
ARGUS
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 17 wrz 2012, o 07:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grusza - jaka odmiana?

Post »

Może Paryżanka, ale jest czuła na mróz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”