Ogród przy domu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Aniu :wit
a co to jest na tym 1 fotce.O tych liściach z żółtym obrzeżem ??
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród przy domu

Post »

Potwierdzam,potwierdzam,to jagoda kamczacka,ciekawe,jaka odmiana.Mam nadzieję,że trafiła ci się najbardziej plenna i smaczna :D Wiosna twoja wyprzedza moją o cały etap.Na kalinie dostrzegam zaledwie listki a u ciebie już pąki kwiatowe.Sasanka rzeczywiście piękna,niespotykana.Ogród jak zwykle czyściutki,nic,tylko spacerować i podziwiać ;:oj Czy migdałek karłowy też po kwitnieniu cały w szarej pleśni?
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród przy domu

Post »

Dziekuje za pomoc ;:196
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Madziagos :wit czytałam o borówce kamczackiej...zobaczymy jak obrodzi...pszczółki się koło niej uwijały...poza tym do dobrego plonowania potrzebna jest inna odmiana. Jak gdzieś będę w ogrodniczym to kupię...nie potrzebny jest pusty krzak, tylko oblepiony owocami :wink:

Ania ;:167 Żywokost Variegata ma takie liście...na wiosnę był podzielony, jedna sadzonka dzisiaj pojechała do PEPSI ;:65

Miriam :D kaliny rosną dwie odmiany, obydwie zawiązały kwiatostany jeszcze w tamtym roku, teraz kwiaty ruszyły...liście też się rozwijają.
Migdałek nie łapie szarej pleśni, liście łapią za to coś innego...pokazują się brązowe plamy. Estetycznie to nie wygląda. Krzaczek jest denerwujący, rozrasta się rozłogami...zastanawiam się czy nie obkopać go i otoczyć sztucznym obrzeżem trawnikowym. W krótkim czasie rozrósł by się na pół ogrodu.

Monika79 :) napisz na jakie rośliny się nastawiasz, pokażesz efekty swojej pracy :?:

Dzisiaj dwa maleństwa przyniosłam do ogrodu...
Naradkę i jeszcze coś, po drodze zapomniałam nazwę :oops: Kępki zostały otrzepane z torfu, podzielone, posadzone na skalniaku...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród przy domu

Post »

Jeżeli to drugie jest z drugiego obrazka to Sedum spathulifolium Cape Blanco.U mnie bardzo słabo rośnie.Dałem mu nawóz osmocote,na zimę
pierzynę ale on jeszcze czegoś chce.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Dziękuję za podpis...nazwa już jest zanotowana :D Znalazłam wzmiankę że podłoże powinno być piaszczyste...słabo wapienne. Nie za bardzo zrozumiałam o co chodzi ? Z tego co przeczytałam rośliny na skalniaku nie powinny być zasilane nawozem, tracą swój pokrój i kształt. Nie wiem czy chodzi o wszystkie odmiany, czy tylko rojniki nie powinny dostawać za dużo papu :roll:

Na skalniaku nie wiele się na razie dzieje...na kwiaty trzeba jeszcze poczekać...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Ogród przy domu

Post »

Przy oczku się zapełnia :wink: . Rośnie wszystko szybko, a ja też czekam na przesyłkę, trzeba będzie zanurkować by wsadzić rośliny :;230 .
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

Dorotko ;:167 lilie wodne w doniczkach zanurzałam przy pomocy dwu zakrzywionych metalowych drutów, z braku laku taki pomysł przyszedł mi do głowy...w przeciwnym razie trzeba by było wypompować część wody :wink: był potem problem z odczepieniem z ażurowej doniczki, mało nie zaliczyłam kąpieli :;230 Pierwszy liść z mini lilii wodnej jest już na powierzchni...pąk kwiatowy widać też pod wodą, szkoda że pogoda nie sprzyja, rano padał grad...jak będzie zimno nie wiadomo czy zakwitnie :(
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Ogród przy domu

Post »

Anula, cichaczem nowy wątek otworzyłaś, a ja się zagapiłam. Piękne masz kępki sasanek (różowa ;:167 ) i pierwiosnków omszonych. Jednak na efekt trzeba poczekać, bez maniackiego przesadzania i dzielenia ;:224 . Dokładniej rozejrzę się wkrótce, ale najważniejsze, że Ciebie odnalazłam ;:196 .
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród przy domu

Post »

Piękne i te skalniaki i te maluchy wiosenne i tulipcie. I dużo krzewów teraz kwitnie
.Pięknie u ciebie i już ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród przy domu

Post »

ASK_anulla ;:167 pierwiosnek omszony, szybko się rozrasta...fajna bylina tylko potrzebuje wyższego stanowiska...woda nie może zalegać w korzeniach. Na płaskim terenie w podłożu gliniastym, na pewno by nie przetrwała. Sasanki dawno temu zostały wysiane z nasion , kupionych w firmie Legutko...trafił się pomiędzy innymi kolorami taki dziwny kolorek.

Ania :) to prawda coraz więcej roślin kwitnie...krzewy też powoli pokazują liście i pączki kwiatowe.
Szkoda mi żylistka...susza w tamtym roku prawie go wykończyła...wczoraj wycięłam prawie wszystkie gałęzie. Zostało tylko zaledwie kilka sztuk...szkoda bo bardzo ładnie kwitł. Jabłoń rajska po raz pierwszy ma zawiązki kwiatów, karagana syberyjska też będzie kwitła, krzewuszka, kaliny, pęcherznice...jednym słowem jest dobrze.

Żywokost allgold zmienia kolor liści na ciemno zielony...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kamieniołom ;:131
Obrazek
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród przy domu

Post »

"Kamieniołom" wygląda naturalnie.W naturze kamienie nie są idealnie ułożone tylko chaotycznie.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Masele
200p
200p
Posty: 231
Od: 4 lis 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 100 km na wschód od Wawy

Re: Ogród przy domu

Post »

Strasznie podoba mi się ten skalniak pod ścianą najchętniej zrobiłbym kopiuj wklej tylko ja chce pod lekkim kątem. Od domu podmurówka ok 30 cm więc od 30 cm do 0.
Przejrzałem wątki widziałem kilka fotek ale mam jeszcze kilka pytań o ten skalniak. Z góry dziękuje za odp.
Po pierwsze chciałem zapytać jaka jest szerokość tego skalniaka od ściany domu do kostki. Tutaj dobrze widać miejsce, o które pytam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 4&start=28

I po drugie prośba o wrzucenie fotek tego skalniaka na bokach. Takich nie znalazłem a też mnie to interesuje. Mam wrażenie, że skalniak ma kształt lekkiego łuku.

Z góry dziękuje za odp. i fotki w razie chęci.
Dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”