Powojniki z Biedronki i innych marketów

Powojniki
ODPOWIEDZ
Nutella
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 9 cze 2013, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

Mój Ville de Lyon z Biedronki okazał się Polish Spirit. Kupiony w zeszłym roku w kwietniu, kwitł późnym latem. Miał 4 pędy. Rośnie w doniczce, wypuścił 9 nowych kiełków pędowych, mam nadzieję, że w tym roku sporo urośnie. Mam zamiar znów kupić powojnik w Biedronce, nie spodziewam się tam pięknych wielkokwiatowych, raczej skromniejszych i łatwiejszych w uprawie. I to mi pasuje, bo mam słabą glebę i kapryśne rośliny nie dla mnie. Poza tym mam dopiero dwa powojniki i ucieszę się z każdego, więc niespodzianek się nie obawiam:)
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

Powojników nigdy za wiele. :-)
Własnie jedziemy do Biedronki, znów zrobić zakupy za 5,99 PLN.
Na pewno było dużo 'Miss Bateman', która nie cieszyła się powodzeniem.
Wczoraj były jeszcze przebrane mocno 'Hagley' i 'Rouge'.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

U mnie w Biedronce kilka rodzajów powojników, ale strasznie marne były i wysuszone. Szkoda kasy.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

W tym roku Biedra nie błysnęła powojnikami, chyba najgorzej wyglądają z wszystkich lat, od kiedy się pojawiły w tej sieci :|
Miałam okazję obejrzeć je w kilku sklepach B. i niestety widać tegoroczne dostawy nie powalają ;:185
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

Nie mam porównania z zeszłym rokiem, bo się w ogóle nie interesowałam powojnikami, ale dało się wybrać ładne sztuki. Tylko że ja byłam rano w dniu dostawy i mam niedaleko Biedrę z tych większych i lepiej zatowarowanych.

Co mnie zdziwiło, to że obok stały suche badyle róż na pniu - przecież nikt normalny tego nie kupi...
Mów mi Jane! :)
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

Bo to są raczej sadzonki roczne do dalszej produkcji ( za 5,99 zł), a nie dorosłe rosliny do wysadzenia w grunt, które zwykle kosztują 2-3 x więcej.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

Ja w zeszłym roku kupiłam takie w Carrfourze i przyznam, że jesienią nawet zapomniałam zabezpieczyć na zimę. Wszystkie przetrwały.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

Wczoraj będąc przed pracą w Biedrze widział ostatnie niedobitki powojników w marnym stanie było ich chyba z 10 sztuk ;:218
po pracy zajechałam po pieczywo i świeże warzywa i na regale z clematisami zostały tylko 2 sztuki z totalnie pożółkniętymi pędami. Podziwiam ludzi za odwagę i wydawanie kasy na coś tak niepewnego. Po pracy okazało się ze dwa z tych ostatnich przywiędłych niedobitków kupiła moja sąsiadka z za płotu ;:202 tak się zgadałyśmy popołudniem właśnie o powojnikach i przyznała się do zakupu. Nawet rabatu nie dostała za taki stan rośli płaciła po 5,99 zł za sztukę. Twierdzi że co w ziemi to wszystko wyjdzie ;:224 no to ja trzymam kciuki i będę podglądać jak się ten rozwój wydarzeń skończy. Będzie można wyrobić sobie zdanie na temat takich "słabaczków" kupionych z wiosna w sieciówkach. Poczekamy zobaczymy :roll:
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

Sadzonki dobrze ukorzenione, odbiją. W końcu teraz jest wczesna wiosna, wiec i czas gwałtownych wzrostów. :-)
O ile ktoś z dobrego serca ich nie przeleje lub nie zasuszy, powinny ładnie się rozrosnąć.
Właśnie wróciliśmy z kolejnymi biedronkowymi NN.
Napisałam NN, bo w pudelku z passiflorą na 100% powojnik x viticella - drobne powycinane liście,
a "Miss Bateman" ma czerwonawe, gładkoobrzeżone liście, co sugeruje raczej czerwonokwiatowy.
Mówcie co chcecie, ale podoba mi się ta kwiatowa ruletka ca 5,99 kupon. ;:oj

Obrazek

Dla porównania, powojnik 3-4 letni.
Obrazek
Awatar użytkownika
ewelinaz
50p
50p
Posty: 60
Od: 11 lut 2016, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie
Kontakt:

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

Moja teoria:
Dystrybutor zbiera rośliny z różnych szkółek, u siebie na magazynie je przycina/podpina.
Następnie pakuje w firmowe kartoniki i tak lądują w marketach, gdzie są pozostawione na pastwę losu, niepodlewane.
Podczas pakowania odmiany mogą się pomieszać lub specjalnie skupowane są odmiany mniej chodliwe i sprzedawane pod nazwą, która jest na topie.

Szkółkarz się cieszy, bo zarobił i nie musiał etykietować swoją marką, market i dystrybutor zarobił, a kupujący kupi tanio i albo trafi na właściwą odmianę albo ma loterię.
Jeśli możecie to kupujcie prosto od szkółki lub pośredników, którzy dbają o właściwe oznaczenie odmian. A jeśli to nadal za drogo, pozostaje rozróżnienie odmiany po liściach, chociaż mniej więcej lub kupowanie kwitnących roślin :(
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

hanka55 trzeba przyznać udane łowy jeśli patrząc ze po 5,99 zł to faktycznie źle nie wyglądają. Jak jeszcze masz "rękę do kwiatów" jak to się mówi za rok będzie z tego busz. I tego Ci życzę z całego serducha. ;:333
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

Mam kilkanaście powojników : kupione w szkółkach i w marketach. Prawdę mówiąc różnią się tylko ceną, te z marketów są tańsze. Dzisiaj też kupiłam sobie Kermesinę, bo te jakie jeszcze były w Biedr. już mam.
Wszystkie powojniki kupione w tamtym roku w marketach kwitły przepięknie do późnej jesieni, o to dowód:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
No i czego trzeba więcej, a czy on się nazywa Błękitny Anioł czy nn?
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Powojniki z Biedronki i innych marketów

Post »

Gratulować zakupu i obfitych kwitnień ;:63
Albo masz szczęście na ładne sztuki albo doskonałą rękę ogrodnika ale tak czy inaczej przyznać trzeba że pięknie kwitły ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”