Pod Jesionem cz. 5

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pod Jesionem cz. 5

Post »

Reniu ja też jestem :). Co prawda toczę walkę z czasem, ale zaglądam i czekam na więcej.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod Jesionem cz. 5

Post »

Pięka ta twoja wiosna.
Kolorków a kolorków!!
Odmian też całe bogactwo.
I sasanki śliczne i chyba każdy kolorek posiadasz już :D
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem cz. 5

Post »

Marysiu! ;:196 Dziękuję za życzenia! ;:333 Naprawdę staram się być rozsądniejsza, ale co z tego wychodzi (przykładem ostatnie zdjęcie). Nawet nie wiesz jak się cieszę, że ten fiołeczek Ci się podoba...

Beatko! To tylko kwestia zdjęć... Moja wiosna tylko na trawie zielona, więc pstrykam tam, gdzie cokolwiek się dzieje. Teraz już powinno szybko się rozkwiecić. Ja u siebie nie mogę doczekać się tulipanów, mam ich mało, ale dobre i to. ;:224
Co do pisania z telefonu, to rozumiem Cię doskonale... ;:222

Wandziu! Postaram się zrobić więcej zdjęć ogólnych, ale wtedy widać mój bałagan :oops: , bo do Twojego ideału to baaarrrdzo mi daleko. ;:131

Lucynko! Ale ,,cukrujesz" :;230 Sasanki troszkę potarmosił ostatni deszcz, ale chcę je znów cyknąć na dniach, bo bardzo mnie cieszą.

Tereniu! Mam różne, ale ta jest ,,zadobyta" jeszcze przez moją Mamę i jest u mnie ok 20 lat. Mama nie pamięta od kogo dostała, ale rozsadzała ją gdzie się dało. Teraz po latach (i licznych kradzieżach) staram się ją lepiej wyeksponować.
Ja bardzo pomalutku porządkuję działkę już od kilku tygodni, ale czasem jest tak, że popracuję dłużej, a czasem po godzinie muszę odleżeć pół dnia...Niby bałaganu ubywa, ale już chwaściory wdzierają się z całą mocą. ;:14

Asiu! ;:196 Ja również jakoś nie wyrabiam się czasowo ... ;:223

Aniu! ;:196 Sasanki ukochałam chyba najwcześniej. Nawet jak miałam jedną fioletową (mam ją do dziś), a później jeszcze bordową, to byłam pod ich ogromnym urokiem. Te mechate listki i kwiatki... Jeszcze nie wszystkie się rozwinęły, ale nie mam czysto żółtej ;:224 Nie mam już ostrego parcia na jej ,,mienie", będzie to będzie - tak pomyślałam oglądając dziś moje "myszki". Te zwykłe fioletowe są takie cudne.

Z serii drugie życie przedmiotu: Zmieniłam starą zepsutą fontannę w mini skalniaczek dla rojników. Ma dopiero kilka dni, ale myślę, że jak zarośnie będzie lepiej.

Obrazek

Tak wiosna wita gości na progu mojego ogrodu:

Obrazek

Obrazek

To jedna z moich starszych sasanek, ma ok 5-6 lat
Obrazek

A to rozwiązanie zagadki jej dobrej kondycji: podwójne zabezpieczenie - pułapka z trutką, a z drugiej strony słynna Kicia.
Obrazek

Jeszcze dwa dni temu były tylko pąki, a dziś...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawet hosty poczuły ciepełko.

Obrazek

Trzmieliny śmiecą niesamowicie, ale ich młode listki rekompensują bałagan.

Obrazek

Chwaściory już też w pełni wiosenne

Obrazek

A na koniec moja dzisiejsza fanaberia, ma ok 10 cm... H kupił mi dziś w Auch.

Obrazek
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem cz. 5

Post »

Miało być ładnie wczoraj, miało być ładnie dziś. Ani nie pada, ani słonko nie świeci, buro i ponuro... ;:131
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod Jesionem cz. 5

Post »

Fajna ta ozdóbka ogrodowa :D
Ja sasanki mam tylko 3 kolorki. I też nie mam czysto żółtej .Nawet nie wiem,gdzie takie sa ???
Korona cudnie rozkwitła :D
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem cz. 5

Post »

Aniu! Rośnie u mnie w donicach zakopanych w ziemi, ale choć powinnam to boję się ją rozsadzić...Jakoś kiepsko się kończą moje manewry cebulkowe...
A mrówa ma jeszcze koleżankę i stoją u mnie teraz na biureczku, a ja kombinuję jak je zabezpieczyć żeby mogły zażyć trochę świeżego powietrza... :;230
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16578
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod Jesionem cz. 5

Post »

Ej, Reniu, czyżby u Ciebie wczoraj nie było słońca? ;:218
U mnie grzało i było całkiem ciepło na działce, dzięki czemu sobie popracowałam na świeżym powietrzu. ;:108
Nie chcę cukrować, ale przecież muszę napisać, co myślę o tym, co zobaczyłam. ;:303
A zobaczyłam fantastyczny skalniaczek, słodką mróweczkę i całą gamę naprawdę ślicznych kwiatuszków. ;:215 ;:215 ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Pod Jesionem cz. 5

Post »

Długo wyczekiwana wiosna wreszcie przyszła. Kwieciście u ciebie Reniu ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pod Jesionem cz. 5

Post »

Renatko i wszystko dobrze się skończyło! Paczka doszła bez szwanku, a rośliny cieszą i częściowo wsadzone już do ziemi, a część się moczy w wodzie bo deszcz uniemożliwił sadzenie...dyferencjał mi zmókł :;230 Ciemiernik jest boski gdzie go posadzić, żeby mu się nic przez zimę nie stało ;:168 Nie mogę zidentyfikować jednego pnącza (?) patyczki? Malutkie sadzonki to pewnie dzwonek ale nie wiem które? Te wszystkie są już w ziemi fiołeczki też i cudna malutka prymulka ;:167 Reszta jutro! Dziękuję bardzo i podziękuj H. bo już wiem że miał w tym swój wkład ;:4
Sasanki śliczne, moje znikają bo koty siedzą w domu, już się wyjaśniło :;230 Pomysł na skalniaczek świetny i mrówa ładna, ale groźna ;:oj
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pod Jesionem cz. 5

Post »

Reniu takiej mrówy to nie chciałabym spotkać na swojej dzialce,sasanki cudne ;:oj .Pisałaś wcześniej ,że nie widzisz u siebie murarek,u mnie też ich nie widać ,ciekawe czy zasiedlą domki?Dorwałam się do pracy jak durny do sera i dzisiaj trzeba było przystopować ;:124 ,więc nie wiele zrobiłam.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Pod Jesionem cz. 5

Post »

Reniu i mnie nie może zabraknąć pod jesionem :D
Sasanki powaliły mnie na kolana a mrówa - świetna!!! Uwielbiam takie ogrodowe cudeńka ;:215
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pod Jesionem cz. 5

Post »

Renatko, jak ja zazdroszczę ci koron ;:167 Ja chyba się moich nie doczekam.. juz nigdy. Od dwóch lat ptaszyska robią im pogrom ;:145
Mrówa jest genialna, sama bym taką kupiła, najlepiej w kilku egzemplarzach ;:oj Możesz zdradzić to to jest takie cudo kwitnące na żółto, liście ma trochę jak ostrokrzew, ale ostrokrzewem nie jest ;:131
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pod Jesionem cz. 5

Post »

Jaka piękna wiosna :) a mrówa wymiata :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”