Podłoże do różaneczników i azali

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Podłoże pod różaneczniki i azalie - od podstaw

Post »

no tak ale zakładam że folia będzie sperforowana, a ja mam piaski, więc przepuszczalność bbbb. dobra - gdzieś na forum o takim postępowaniu czytałam ale nie umiem natrafić na tamten post ;:14
duduś
MCHADAJ
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 13 cze 2011, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podłoże pod różaneczniki i azalie - od podstaw

Post »

Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłoże pod różaneczniki i azalie - od podstaw

Post »

Przeczytałam o fusach od kawy! Mam w pracy 3 ciśnieniowe ekspresy więc takie fusy się nadadzą? Czu nie przesadzę jeśli będę podsypywać 1/2 litra fusów dziennie? Podłoże mam nędzne, ale kilka worków torfu kwasnego wrzuciłam. Rododendrony są zmarnowane w poprzednim ogrodzie i dopiero od roku są u mnie i cały czas walczę o ich kondycję.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Podłoże pod różaneczniki i azalie - od podstaw

Post »

czy szyszki sosnowe , igły , które opadły jesienią ( ale nie mam gwarancji że opadały z przyczyn naturalnych - ponoć to była osódka ?) i grube kawałki kory można dać na dno dołka /?
duduś
Arto
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 7 cze 2012, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże pod różaneczniki i azalie - od podstaw

Post »

duduś.., spokojnie możesz tym podsypywać ;) Prawie idealna ściółka, bądź skład podłoża ;)
akacjowa
200p
200p
Posty: 220
Od: 24 mar 2016, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sadzenie Rhododendrona

Post »

Czy pod rododendron nada się ziemia łąkowa , tzw ''torf niski'' ? Dysponuję przyczepką tej ziemi. Jest czarna i lepista. Mam zamiar przemieszać ją z dużą ilością igliwia sosnowego, czy to coś pomoże?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Sadzenie Rhododendrona

Post »

akacjowa pisze:Czy pod rododendron nada się ziemia łąkowa , tzw ''torf niski'' ? Dysponuję przyczepką tej ziemi. Jest czarna i lepista. Mam zamiar przemieszać ją z dużą ilością igliwia sosnowego, czy to coś pomoże?
Życzę powodzenia, chociaż widzę to w kolorze ziemi z łąki.
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sadzenie Rhododendrona

Post »

W poszukiwaniu torfu litewskiego natrafiłem na informację, że Hollas i Hartman też biorą torf od nich. Wie ktoś coś na ten temat?.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
szkutnik
100p
100p
Posty: 143
Od: 6 kwie 2012, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska/śląsk
Kontakt:

Re: Sadzenie Rhododendrona

Post »

Połowa Europy bierz z Litwy torf. Ja kupuje bale 250l mocno sprasowane w cenie 31 zł na składzie GS i właśnie ten torf jest z Litwy (firma "kudras")
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do różaneczniki i azalie od podstaw

Post »

Gdzie ten GS konkretnie jest :>, Śląsk ?.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Podłoże pod różaneczniki i azalie - od podstaw

Post »

Daga03 pisze:Proszę o poradę.dostałam dwa rododendr. i czy odpowiedznia będzie pod nie taka mieszanka:trochę torfu,trochę ziemi pod borówki bo mi został worek, i trochę ziemi specjalnej pod te kwiaty kupiłam w obi, na wierzch podsypię korą co jakiś czas zasilę nawozem zakwaszającym obok posadzę ze dwie azalie.
Bardzo dobrze; ja mieszam torf kwaśny z ziemią pod iglaki 1:1 i czują sie doskonale! Nawożenie- MgSO4 wiosna i jesienią, wczesnym latem 2-3 razy nawóz wieloskładnikowy kwaśny.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do różaneczników i azali

Post »

Jaka frakcja torfu jest najlepsza do wsadzania rododendronów ?.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Podłoże do różaneczników i azali

Post »

Niesortowany.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”