Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu, czy na drugim zdjęciu ten niebieski irysek to z rodzaju żyłkowanych, czyli takich jak ten pierwszy, blady? Nie mogę w ogóle na nie trafić w sklepie. Ostatnio kupiłam holenderskie, ale to jakiś inny rodzaj i ponoć nie zawsze kwitną. Masz tych niebieskich irysów więcej? Mogłabym wysępić choć jedną cebuleczkę?
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu widać że wiosna i u Ciebie już zagościła z czego największą radość ma Sara. Ciekawa jestem czy u Ciebie pokazują się anemony bo moich nie widać wcale.

Wandziu
w lecie jak będą podsychać liście będę jedną kępkę irysków niebieskich wykopywać więc mogę się z Tobą podzielić. A te jasne to odmiana Katherine Hodgkin dostępna jesienią w Biedronce.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Iwonka, dzięki wielkie. Te blade to ja mam (Katherine H.) I rosną mi bardzo fajnie, więc chciałabym i niebieskie. A więc pamiętajcie dziewczyny o mnie. ;:196
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

JOLA dzięki ;:196 za nazwę środka, jutro robię zaopatrzenie ogrodowe to jak tylko będzie to kupię.
Iryskami Twoimi też się zachwycam, ja w tym roku po raz pierwszy wsadziłam ale dopiero wczesną wiosną, na razie jeszcze ich nie widzę ale myślę, że zakwitną .

pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

patkaza-Aga wiosna u nas jakaś powolna.Zdjęcia ogrodu będą jutro, dzisiaj trochę się leniłam.

wanda7-Wandziu widzę ze sprawa irysków już załatwiona, dobrze że Iwonka ma ich więcej bo moje to jesienny nabytek i mam tylko dwie sztuki ale gdyby było trzeba to jeną cebulkę chętnie bym Ci oddała.

IWONA1311-Iwonka anemony się pokazały ale jakieś powykręcane.Pochwalę się że wylazła mi druga sangwinaria , ta kupiona na targach ogrodniczych, a już myślałam że zrobię awanturę sympatycznemu panu z za Puław.Co z tymi kwiatkami co przywiozłam od Markity w ubiegłym roku, coś tam było Twojego? A i jeszcze jedno wszystkie cyklameny mi zgniły. :(

leszczyna-Krysiu ja iryski też mam pierwszy raz, posadziłam jesienią.

Moje narzędzie do przycinania darni
Obrazek

Ciemierniki zebrały się do kwitnienia
Obrazek

Obrazek

Krokusy nadal piękne
Obrazek

Hiacynty w blokach startowych
Obrazek

I takie maleństwa
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu zajrzałam dziś do swoich cyklamenów i moje też zgniły :(
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Ach, Dziewczyny, czyli moje cyklameny zabiła dziwna zima, a nie miejsce.
Jolu, Wasz ogród w listopadzie wyglądał lepiej, niż mój w tej chwili. Coraz bardziej dojrzewam do iglaków. Kiedyś śnieg zakrywał szarzyznę, a teraz nie ma na co liczyć. Myślę, że wiosnę mamy w podobnym terminie, wnioskuję z kwitnień. Długo mi zeszło z dotarciem do tego wątku :oops: , ale teraz już się nie zgubię.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu :wit

Widzę , że wiosna i do Was już dotarła , zaczęły się piękne kwitnienia :D
U mnie jeszcze szału nie ma i długo chyba nie będzie bo dzionki i noce nadal zimne .
Po tej "angielskiej" zimie mam dużo strat .
Co by nie rozpaczać zajęłam się doniczkowymi i rozsadą . Zawsze jakieś zajęcie :wink:

Jolu ,a jak Twoje pomidorki ?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu :wit
Ładne kolorki masz tych irysków.Musze postarać się ich więcej.bo mam ich chyba ze 3.
Ładnie , kolorowo się robi na rabatach i w ogrodzie.Suuper taka wiosna.Tylko u mnie trochę sucho.Jeszcze trochę to chyba podlewać będę :roll:
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Epimedium szykuje się do kwitnienia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

IWONA1311-Iwonka ten ubiegły rok był chyba niezbyt sprzyjający dla cebulowych bo mnie oprócz cyklamenów zgniły wszystkie cebulki zakupionych krokusów i hiacyntów.Zakwitła mi sangwinaria ta co pierwsza wylazła i okazało się że to ta kupiona na targach, ta od Ciebie powoli się gramoli.

ASK_anulla-Aniu witaj.Wiosna trochę się opóźniała ale myślę że nadrabia zaległości.Ja też myślałam że cyklameny posadziłam w złym miejscu ale to zima je załatwiła a szkoda bo już widziałam te kwitnące kobierce.Iglaki są fajne bo i różne formy i kolory igieł ale niestety trzeba je przycinać bo jak się tego nie robi to strasznie się zaczynają panoszyć.

tija-Witaj Elu.No mamy i my wiosnę, chyba jesteśmy trochę rozpuszczeni tą pogodą bo wymagamy wiosny bardzo wcześnie zapominając że jeszcze kilka lat temu w marcu bywało sporo śniegu.
Roślinki nadrabiają zaległości ale zmiany temperatury trochę je hamują myślę że to dobrze bo na niektóre jeszcze za wcześnie i gdyby zbyt szybko rosły to przymrozki mogły by im zaszkodzić.
Moje pomidorki wysiane, dosyć późno bo 19 marca ale na pewno do 15 maja urosną i dadzą sobie radę w gruncie, ja sadzę tylko na grządce więc nie spieszyłam się z wysiewami.

anabuko1-Aniu już tak masz sucho? U mnie jest tak mokro w niektórych miejscach że nie mogę nic robić a o wyplewieniu chwastów nie ma mowy.
Iryski to ubiegłoroczny zakup jesienny kupiłam chyba po dwie cebulki i tak mile mnie zaskoczyły, mam nadzieję że będą się mnożyły bez problemu.

Sangwinaria
Obrazek

Jeden jedyny zakwitł
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawilec
Obrazek
Awatar użytkownika
myszaxs
100p
100p
Posty: 115
Od: 27 paź 2015, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu przepiękny masz ogród taka różnorodność i wszystko takie dopieszczone ;:63 Jestem pod wrażeniem i na pewno będę czerpać inspirację z Twojego królestwa. Zauważyłam na zdjęciach, że mamy psy tej samej rasy tylko moja sunia ma troszkę krótszy włos, ale też nazywa się Sara ;:306
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

myszaxs-Iwonko witaj i zaglądaj kiedy chcesz.

W ogrodzie szaleją narcyzy.Pierwsze koszenie trawnika już za mną w tym tygodniu już kolejne.Część rabatek obrobiona ale do końca jeszcze droga daleka.W ogrodzie ciągle mokro bo co podeschnie to popada deszcz i znowu przestój.Warzywnik jeszcze nie ruszony ale ja zawsze sieję na samym początku maja i w tym roku też tak będzie.
Jakiś miesiąc temu zauważyłam na F informację firmy Syngenta że dostarczają nasiona roślin miododajnych na obsianie 0,5 ha, wysłałam zgłoszenie w ostatniej chwili i w ubiegłym tygodniu dostałam wór nasion teraz tylko zasiać.Nasionka były rozprowadzane w ramach jakiegoś programu unijnego za darmo.Jestem ciekawa co wyrośnie.

No to na początek kolejne narcyzy, mam chyba z 15 odmian.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sangwinaria od Iwonki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Epimedium kwitnie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Głodek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

;:oj Ach te cudne łany narcyzów!!! Jak Jolu rozrasta się ten pełny?
Czyli jednak wiosna już jest!
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”