Włosy- piękne i zdrowe

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
mnishka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 kwie 2016, o 16:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

U mnie świetne efekty daje regularne picie naparów ze skrzypu i pokrzywy, a także kisielek z siemienia lnianego. Ostatnio trochę zaniedbałam tę dietę, ale chyba musze do niej wrócić, bo mam wrażenie, że przy każdym czesaniu na szczotce zostaje coraz więcej włosów :/ Moje włosy lubią łagodne szampony oraz naturalne maseczki i płukanki, takie jak te przedstawione na tej stronie dziękujemy za reklamę, szarotka66. W upalne dni doskonale sprawdza się płukanka z pokrzywy i mięty :) A Wy macie jakieś swoje ulubione sposoby na piękne włosy?
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

Witam wszystkich! z zaciekawieniem przeczytałam cały wątek :D . Chciałabym podzielić się z wami kochani moimi doświadczeniami na temat dbania o włosy. Próbowałam wielu mniej i bardziej skutecznych metod pielęgnacji, najlepszym w skutkach okazał się olej z siemienia lnianego.Polecam gorąco. Trzeba jednak uważać ponieważ ma krótki termin przydatności do spożycia i kupuję go jedynie w sklepie zielarskim. Stosuję go do olejowania włosów jak i do picia. Efekt świetny! włosy przestały się puszyć, wypadać a dzięki temu, że olej pije cera nabrała zdrowszego wyglądu i pozbyłam się niedoskonałości i wyprysków, które były moją zmorą.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

A ile i kiedy go pijesz? olejuję nim włosy i rzeczywiście potwierdzam takie działanie, ale nie wiem czy dałabym radę go wypić ;)
wg mnie jakoś rybą zajeżdża 8-)
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

Piję 3 łyżki dziennie do śniadania,obiadu i kolacji.Masz rację zajeżdża rybą ;:306 szybko popijam żeby nie było tego dziwnego posmaku czuć. Prawdę mówiąc robię to już tak długo, że się przyzwyczaiłam.
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

Przeczytałam o nowych kosmetykach do włosów domowej roboty .
Kawowa odżywka:
- przyciemnia , regeneruje i pobudza włosy do wzrostu.
Zagotować 1 szklankę wody z 3 łyżkami mielonej kawy i 3 łyżkami kory dębu, zmniejszyć płomień i gotować pod przykryciem 10-15 minut . Ostudzić i przecedzić wywar , wycisnąć fusy - powinno być ok.2/3 szkl. płynu.Dodać łyżkę oliwy i łyżkę sosu sojowego.Wetrzeć w skórę głowy i włosy,zawinąć w ręcznik, po kwadransie umyć głowę.
Ziołowa płukanka:
po 2 łyżki szałwii , pokrzywy, skrzypu, rozmarynu i herbaty, zalać litrem wrzątku i ostudzić.Przecedzić i używać do ostatniego płukania przez 6-8 tygodni.
Farba rabarbarowa z octem :
50 g. korzenia rabarbaru, 2 łyżki octu jabłkowego, 1 łyżka oleju roślinnego, 0.25 szkl. ciepłej wody, wymieszać i odstawić na 15 minut. Dolać ciepłą wodę ,nałożyć farbę na włosy na pół godziny i umyć głowę.
Płukanka cynamonowo-cebulowa:
- podkreśla rude pasma.
Litr wody gotować przez kwadrans na małym ogniu z dwiema garściami łupin z cebuli, dodać dwie łyżki cynamonu i przecedzić.Używać do ostatniego płukania po każdym myciu włosów.
Hooth
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 10 sty 2018, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

Z tego, co widziałem, to ostatnio moja żona przerzuciła się na naturalne szampony i odżywki do włosów. Nie znam się za bardzo na tym, ale zauważyłem, że jej włosy wyglądają na dużo bardziej zdrowe.
tmf30
200p
200p
Posty: 430
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

Witam. Ja w sprawie olejku rycynowego chciałem się dopytać. Kupiłem sobie taki z "apteczki babuni" na włosy. Pisze że jest tłoczony na zimno i wygotowany w wodzie. Czy to znaczy że jest rafinowany czy nie.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

Rafinację przeprowadza się przy wykorzystaniu wysokich temperatur sięgających nawet 160°C i środków chemicznych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”