Anthurium clarinervium - pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
agaw84
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 maja 2010, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Anthurium clarinervium - pielęgnacja

Post »

Witam serdecznie :wit Od niedawna jestem w posiadaniu Anturium Clarinervium. Wydaje mi się, że należy je przesadzić, bo korzenie zajmują już prawie całą doniczkę, nie pozostawiając tym samym miejsca dla ziemi. Jestem początkująca i nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Chcę dowiedzieć się jak i kiedy mogę przesadzać tą roślinkę i w ogóle jak o nią dbać by nie zrobić jej krzywdy, jak podlewać, jak nawozić itd. Szukałam informacji na internecie ale się rozczarowałam :( Będę wdzięczna za pomoc.
Jak podlewam roślinkę, to woda szybko ucieka z doniczki do podstawki.

Pozdrawiam ciepło ;:100


Obrazek

Obrazek
arkandor
500p
500p
Posty: 733
Od: 17 lip 2008, o 10:04
Lokalizacja: śląskie

Re: anthurium clarinervium - pielęgnacja

Post »

Piękne ma liście i dla nich się tą roślinę hoduje. Kwiaty ma nieefektowne. Wymaga podłoża o odczynie neutralnym, podlewanie umiarkowane, nie przelewaj jej. Trzymaj w świetle rozproszonym, chociaż trochę słoneczka o poranku na pewno nie zaszkodzi. Nie wygląda, żeby korzenie przerosły całą doniczkę, a na roślinie nie widać oznak, że dusi się w doniczce. Przesadzać to chyba możesz ja cały rok, ale najlepiej teraz, na wiosnę. Co do nawożenia, to spróbuj raz na 2 tyg. nawozem dla roślin zielonych, na początek połową zalecanej dawki. Jeśli zdecydujesz się na przesadzenie, to przez miesiąc nie zasilaj nawozem, dopiero jak roślina da znak, że żyje.

:wit
"Większą mądrość znajduje się w przyrodzie aniżeli w książkach"
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: anthurium clarinervium - pielęgnacja

Post »

Wpisuję się do wątku, gdyż od wczoraj stałam się szczęśliwą posiadaczką. Czy mogę prosić o uwagi dotyczące uprawy?
Wyczytałam w necie, że jest to 'łatwa' roślina, jednak jakoś nie mogę w to uwierzyć.

Zdjęcie dzisiejsze:
Obrazek

Dodam, że rośliny są dostępne w krakowskim OBI.
babcia52
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 wrz 2014, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

anthurium crystallinum

Post »

Moje Anthurium crystallinum jest ozdobne z liścia ,bo kwiatek to taka mini "kolba" nic ciekawego :)Mam je drugi rok ,obecne kwitnienie jest "moje" :)


-------------------
pozdrawiam:)
Lucyna
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Anthurium clarinervium - pielęgnacja

Post »

Ja wszystkie kwiatostany obrywam. Jak zostawiałem to poźniej coraz mniejsze liście wypuszczało.
mona_bzzz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 18 paź 2017, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Araceae (obrazkowate) - prezentacja, dyskusja o odmianach, uprawie

Post »

Witam,

Mam dziwne plamy na Anthurium, czy ktoś się orientuje co to może być?


Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”