Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

Pewnie, że pamiętam te ornatum, czemu mam nie pamiętać :D Ślicznie się prezentują ;:215 Cała reszta też niczego sobie, pewnie im dłużej będziesz z nami, tym więcej będziesz miał chęci i nowych roślinek ;:224
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Ananas26
200p
200p
Posty: 214
Od: 4 lip 2014, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

Ta astrobezfilcówka to najprawdopodobniej: Astrophytum hybrid CAPxAS nudum (A. capricorne f. nudum x A. asterias f. nudum)
llifle.com - Valentino Valicelli's photo pisze: Obrazek
Pozdrawiam, Filip :)
Moje wątki
Awatar użytkownika
turpis
200p
200p
Posty: 209
Od: 28 lut 2013, o 02:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

Cześć wszystkim! Minęły prawie równo 3 lata od mojego ostatniego postu. :D
Kolekcja się nie rozrosła, ale wciąż istnieje i wypadło zaledwie kilka sztuk, zająłem się innymi rzeczami. :wink:
Mam do Was bardzo ważne pytanie. Pewnie nie kojarzycie, że kilka stron wcześniej wrzucałem tu dawno temu zdjęcie mojego adenium, które własnoręcznie wysiałem chyba około 2004 roku... Ad rem. Jak myślicie, co robię źle. Faktycznie, ostatnie lata w środku sezonu zawsze kwitnie. W zimie liście nie opadają odkąd podlewam ją odrobinę częściej. Natomiast jest duża. Za duża. Wcale nie zwarta. Dlaczego moje adenium (fot.1) nie wygląda jak to z gliwickiej palmiarni (fot.2). Czy macie może jakieś pomysły? Czemuż, ach czemuż mam takiego tłuściocha? :? Dwa badyle na pierwszym planie to zeszłotygodniowe cięcie dwóch pędów, które już naprawdę przegły pałkę. Podłoże to włókno kokosowe z perlotem i "zasadowym" żwirem.

Obrazek

Obrazek

Przy okazji chciałbym Was zapytać, czy nie wiecie może skąd najlepiej w tej chwili pozyskiwać nasiona (albo sadzonki) kaudeksowych brzydali typu Dioscorea, Petopentia etc?
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2504
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Bezcierniowy Meksyk i reszta - turpis

Post »

Źle podchodzisz do tematu, jedynie tyle. Roślina z ogrodu, to raczej import z Azji i błędem jest jej porównywanie do tej wyhodowanej w naszych warunkach klimatycznych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”