W moim ogrodzie - Marysia

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marysia
100p
100p
Posty: 108
Od: 20 sty 2007, o 12:39
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

W moim ogrodzie - Marysia

Post »

Obrazek

ZAPRASZAM NA SPACER PO MOIM OGRODZIE:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Bardzo pięknie Marysiu. Takie klimaty lubię najbardziej. Jakże śliczny i urokliwy jest Twój ogród. Wielorakość roślin po prostu poraża w dobrym tego słowa znaczeniu. Jeśli masz jeszcze jakieś zdjęcia zamieść również. To przyjemność podziwiać takie obrazy. Napisz też jeśli możesz coś o swoim ogrodzie. Jakiej jest powierzchni jak długo go już uprawiasz itp.


Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Boże!!! :shock: Jak u Ciebie kolorowo :shock: Prześlicznie. :D :D A co to jest na tym zdjęciu 5 od dołu? Całą resztę kojarzę, ale tego w ogóle :oops: Przypomina mi to kapustę włoską :oops: Wiem, ze się teraz chyba nieźle zbłaźniłam tym stwierdzeniem ale naprawdę nie mam obecnie innych skojarzeń. :oops:
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Brawo Marysiu! Przepięknie. ;:77 ;:111
Mietek.
Awatar użytkownika
Anya
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Od: 5 gru 2006, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Aurynko prawie zgadłaś, to kapusta ozdobna. Śliczna prawda?
Tak pięknie wygląda długo, aż do silniejszych mrozów :D
Marysiu ślicznie u Ciebie i jak kolorowo - wszystkie pory roku piękne. Ogród taki zadbany, jak ty to robisz z takim dużym pieskiem? Pewnie dla chcącego to nic trudnego, ale jak psa oduczyć toksycznego zraszania roślin i biegania wokół, a nie przez rabaty :?:
Bardzo mi się podobają kolorowe rabatki ;:54 ;:2
Pozdrawiam, Anna
Wszystko czego potrzebujesz to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów.
Awatar użytkownika
Marysia
100p
100p
Posty: 108
Od: 20 sty 2007, o 12:39
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

Cieszę się, że podoba Wam się mój ogród.
Działka, na której jest położony ma około 50 arów. Kiedyś znajdował się tu sad moich dziadków. Kilkanaście lat temu moi rodzice zaczęli tworzyć tu ogród, a ja- ich wierna uczennica od kilku lat wtrącam tu swoje trzy grosze:) Dziś jedyną pozostałością po dawnych czasach jest stara grusza porośnięta dzikim winem, która stanowi „serce” naszego ogrodu.
Obrazek
Każdego roku staramy się coś zmienić, sadzić nowe rośliny. Pracy jest mnóstwo, ale satysfakcja ogromna!
Dużą jej część zajmuje skarpa, co trochę utrudnia aranżację ogrodu. Dlatego najbardziej stroma część ogrodu została obsadzona modrzewiami, sosnami, brzozami. Rosną tu również stare dęby. Wiosną cała skarpa porasta dywanem dzikich zawilców a jesienią możemy cieszyć się grzybami z własnego „lasu”.
Obrazek Obrazek

Aurynko!
Byłaś bardzo blisko:) Roślina, o którą pytasz to Kapusta ozdobna ( Brassica oleracea). To jedna z moich ulubionych roślin jednorocznych.
Obrazek Obrazek
Anya pisze: Ogród taki zadbany, jak ty to robisz z takim dużym pieskiem? Pewnie dla chcącego to nic trudnego, ale jak psa oduczyć toksycznego zraszania roślin i biegania wokół, a nie przez rabaty
Anyu, mając tak leniwego psa jak mój Benio, utrzymanie porządku w ogrodzie nie jest problemem :wink: ..... no chyba, że razem z kotem urządzają sobie pościg po ogrodzie :lol:
Obrazek Obrazek

Będę starała się regularnie dorzucać jakieś nowe zdjęcia (jeżeli oczywiście będziecie chcieli je oglądać)
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Ta kompozycja z dzikim winem w roli głównej po prostu powaliła mnie na kolana :shock: U Ciebie to jest widzę wszystko perfekcyjnie dopracowane. Moje gratulacje i chylę czoła - naprawdę. 8)

p.s. A ta kapusta cudeńko. na pewno sobie sprawię, bo nie mogę się napatrzeć :D
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Marysiu jaka jest nazwa traw ozdobnych pokazanych na 4 i 17 zdjęciu (licząc zdjęcia od napisu "ZAPRASZAM NA SPACER PO MOIM OGRODZIE"? :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Marysia
100p
100p
Posty: 108
Od: 20 sty 2007, o 12:39
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

Erazm,
foto nr4: Ostnica mocna, "Pony Tails" (Stipa tenuissima)
foto nr17: Rozplenica japońska (Pennisetum alopecuroides)
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Marysiu ogród przepięny ;:138 ;:138 ;:138 bardzo mnie zauroczył , a ta grusza porośnięta winobluszczem wygląda zjawiskowo, super pomysł ;:215 ,
a zdięcia wrzucaj ja bardzo chętnie pooglądam, już czekam niecierpliwie :wink:
Domicjana

Post »

Wiesz chciałabym miec taką skarpę. Wspaniałe miejsce na kolekcję roślin skalnych.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Jak tu pięknie!!! I to niemal cały rok! Napisz dokładniej, co tam rośnie, bo może bardziej doświadczeni ogrodnicy rozpoznają, ale ja jeszcze nie :) I skąd jesteś? Tak mniej więcej, w jakiej okolicy jest ten ogród, jaki masz klimat.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Ja też jestem pod wrażeniem, nic nie dodam, poprzenicy już wszystko napisali.
Moge Ci tylko pogratulować.
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”