Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Dziękuję dziewczyny przede wszystkim za zrozumienie. Wsadziłam tą pietruszkę do doniczki, oczywiście nie całą, tylko obcięłam ok 3cm, przykrywałam folią, podlałam i położyłam pod grzejnikiem. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. Co szczypioru, to często na wiosnę wkładałam do doniczki, ale (teraz to mi się wydaje śmieszne) nigdy długo jej nie miałam, bo obcinałam ją od góry zamiast od zewnętrznych szczypiorów. Efekt był taki że nie puszczała za dużo nowych pędów. Teraz mam 3 cebule, które też mi wykwitły w lodówce. Jedna ładnie wypuszcza szczypior, a dwie pozostałe jeszcze się zastanawiają:)
Pozdrawiam
Dorota
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Dorotko posadź sobie czosnek, taki szczypiorek czosnkowy mmmmm, jaki zdrowy ;:108
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Wczoraj go posiałam, przykryłam folią i postawiłam pod grzejnikiem do wykiełkowania:)
Pozdrawiam
Dorota
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Dziewczyny, ten szczypiorek czosnkowy to z takiego normalnego czosnku ? Kupiłam nasiona ale okazała się że dwuletnie ;:124 - na balkonie nie mam warunków na tego typu produkcje :)
Fajny pomysł z cebulą. W sumie znałam ale jakoś nigdy nie zrobiłam tego :) Dzisiaj posadzę bo i przerośnięte cebule mam i starą, zeszłoroczną ziemię i pojemiki po rukoli :)
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Tak, tak, z normalnego czosnku :tan ale jest też taki szczypiorek co nazywa się czosnkowy. Ja sadzę ząbki czosnku i zużywam z nich szczypiorek, jest bardzo czosnkowo aromatyczny, ale roślina o nazwie szczypiorek czosnkowy wyglądem nie odbiega od zwykłego szczypiorku a w smaku ma lekki posmak czosnku. Dwie różne roślinki ;:172
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Kupiłam wczoraj miętę w markecie. Próbowałam ją rozdzielić. Z 3 kłębków podzieliłam je na 2 kłębki: pojedynczą i podwójną. Mam nadzieję że przetrwają na parapecie. ;:333
Pozdrawiam
Dorota
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Dorotko, Mięta jak chwast, trzeba ją strasznie sponiewierać żeby padła.
Ja swoją miętę już nawet wystawiłam na balkon pomimo świeżych pędów. Stoi sobie w osłoniętym miejscu, nawet jakby ja jakiś przymrozek chwycił to korzenie są raczej bezpieczne ;:198 bo parapety mam zarezerwowane dla pomidorków i papryk. Rozmaryn też dostał nakaz eksmisji, zostawiłam jeszcze tylko tymianek po ma takie długie świeże przyrosty... ale też już chciałabym żeby został na dworze, każdy skrawek parapetu robi się cenny ;:215
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

To mi sie chyba udało zabić miętę. Doniczkę zostawiłam na balkonie i nie podlewając całą zimę. Tylko obcięłam wszystkie pędy i stała. Teraz wstawiłam do domu i zaczęłam podlewać ale nie odbija. Już tak 2 tyg. Myślicie że jest jeszcze szansa dla niej ?
mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Tak wyglądają moje bazylie 8 dni po opisaniu Obrazek. W planach mam posianie mięty, mięty pieprzowej, szałwii, rumianku i melisy.
Gosia
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

LaKamila pisze:To mi sie chyba udało zabić miętę. Doniczkę zostawiłam na balkonie i nie podlewając całą zimę. Tylko obcięłam wszystkie pędy i stała. Teraz wstawiłam do domu i zaczęłam podlewać ale nie odbija. Już tak 2 tyg. Myślicie że jest jeszcze szansa dla niej ?
;:306 o czymś takim myślałam pisząc o sponiewieraniu. Jeszcze jej daj szansę Kami, może jakiś maleńki korzonek się nie przemroził nie ususzył i odbije ;:131 Mięta bywa zawzięta. Duża ta donica?
Awatar użytkownika
vibana
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2014, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

w tym roku posiałam szałwię muszkatołowa i wąskolistną. Czy te odmiany także są traktowane jako zioła, czy tylko lekarska?
Nie wolno w lesie kląć, kapelusz trzeba zdjąć
Pozdrawiam Violetta
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

Skoanna pisze:
LaKamila pisze:To mi sie chyba udało zabić miętę. Doniczkę zostawiłam na balkonie i nie podlewając całą zimę. Tylko obcięłam wszystkie pędy i stała. Teraz wstawiłam do domu i zaczęłam podlewać ale nie odbija. Już tak 2 tyg. Myślicie że jest jeszcze szansa dla niej ?
;:306 o czymś takim myślałam pisząc o sponiewieraniu. Jeszcze jej daj szansę Kami, może jakiś maleńki korzonek się nie przemroził nie ususzył i odbije ;:131 Mięta bywa zawzięta. Duża ta donica?
Doniczka ma średnice 15 cm. Dam jeszcze czas a jak będę miała kiedyś wenę to rozkopię ją i poszukam żywego korzonka ;:108
Obrazek
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Zioła - wysiew, sadzonkowanie, uprawa

Post »

To mały plastik, dobrze widzę? No to szanse faktycznie mizerne ;:131 W naturalnej dużej zdarzało mi się miętę zimować i nic jej nie było, ale w takim plastikowym maluchu niestety i zamarza i przesycha. Ja bym też zajrzała do środka ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”