Ogród jol_ki 2016

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Ogród jol_ki 2016

Post »

Witam, dzisiejszymi zdjęciami pokazującymi początek wiosny w moim ogrodzie inauguruję nową odsłonę wątku :D
Zapraszam wszystkich serdecznie do mojego ogrodu.

Fotki z dzisiejszego spaceru :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Witam Cię Joluś w nowym wątku :D
Wiosna powolutku zagląda do ogródków, ale zimno jest i strasznie wolno to wszystko się rozkręca.
Ja dziś przeglądałam sobie zdjęcia z marca 2015 i dużo lepiej to wyglądało. Doszłam do wniosku że muszę kupić bratków. Ciekawe, czy pojawiły się już na rynku.
Pod tymi chochołami to co masz ? Róże ?
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

:wit
wpisuję się do podziwiania Twojego ogrodu w nowym sezonie ;:4
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

JOLKA wpisuję się co byś mi nie umknęła, ale jakie moje zdziwienie kiedy spojrzałam na rudzielca.
Mój taki sam jak Twój, przy okazji spotkasz go w moim watku.

:wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Joluś, jestem i ja ;:168
Nie może mnie zabraknąć w Twoim nowym wątku :D

U Ciebie już krokusy pokazały kolorek ;:oj U mnie tylko szczypiorki sterczą i jak na razie nie mam żadnego wiosennego koloru w ogrodzie. Za to tulipany w niektórych miejscach już całkiem duże. Nie zrobiłam żadnych fotek, bo czasu nie starczyło. Za to posadziłam do doniczek trzy róże kupione w A...Jak zwykle nie umiałam się oprzeć :;230 Posadziłam też w doniczki granatowe orliki, floksy "Amethyst" i "David" i jeszcze coś pomarańczowego, ale etykieta z nazwą na tarasie i nie chce mi się wychodzić i sprawdzać. Nazwa jakaś trudna do zapamiętania ;:219
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Hej dziewczyny, miło że zajrzałyście ;:196

Wiolka
, pod chochołami rzeczywiście róże jeszcze śpią. W jednym z ogrodów, który służy mi za wytyczną odnośnie odkrywania roślin po zimie już pozdejmowali osłony, w drugim, tym bliżej mnie jeszcze nie. Więc i ja na razie zostawiłam.

Monia, Krysiu - nadrabiam forumowe zaległości i mam nadzieję, że wkrótce znajdę czas na wasze ogrody :D

Dorotka buszuję właśnie w Twoim ogrodzie i co chwila powiększam listę chciejstw różanych :;230 Szkoda, że ja mam tak daleko do A. Co za róże upolowałaś?? Krokusy pokazały się tylko te najwcześniejsze, miałam ich kiedyś dużo więcej ale wyginęły.

Weekend minął a ja nic nie ogarnęłam w ogrodzie. Pocieszam się, że to dopiero początek marca i czasu jeszcze sporo, żeby posprzątać rabaty po zimie i przyciąć krzewy. Pokażę Wam, jak wyglądała rabata przy płocie przed domem w ubiegłym roku i dwa lata temu:

wiosna 2014
Obrazek

wiosna 2015
Obrazek

teraz zarówno róże jak i byliny fajnie się rozrosły, już nie mogę się doczekać, jak to będzie w tym roku wyglądało :D
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

I ja melduję się w nowym oknie transferowym :wink:

Zacznę od podstawowego pytania, masz rudzielca kota?! :D Uwielbiam koty tej barwy, ale psów to nikt nie przebije rzecz jasna, łapa do Lucky (nie pomieszałam imienia?).

Wiosna już ładnie rozkręca się, co prawda aura niezachęcająca, ale wczesnowiosenne rośliny dają radę. A jak róże po zimowaniu, da się już coś zaobserwować?

Wyczytałam, że przeziębienie i Ciebie dopadło, to kuruj się, bo z aktualnym wirusem żartów nie ma. Zdrowia! ;:196
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Alutka Rudolfa mam od sierpnia ubiegłego roku, długo szukałam kota o takim umaszczeniu aż w końcu przytargałam go aż spod Grudziądza :D
Lucky nie była szczęśliwa, ale już zaczęła go tolerować.

Róże w większości dobrze przezimowały ale pewnie bez strat się nie obejdzie. Widziałam, że Clair Renaissance ma zmarznięte gałązki, nie wiem czy pod kopczykiem coś będzie żywego.
Boję się też o część nowych powojników, włoskich nie okryłam wcale i nie wiem, czy odbiją od korzenia :roll:

Przeziębienie już pod kontrolą, niestety męczy mnie kaszel, chyba zaraziłam się od młodszej córki :evil: A jak u Ciebie? Lepiej już?
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Jola, w Auchanie kupiłam dwie róże francuskie. Ze zdjęć wyglądają mi znajomo. Mam nadzieję, że trafię na Acropolis i Tchajkovsky. Tak wyglądają zdjęcia kartoników, ale co faktycznie wyrośnie, to się dopiero zobaczy. Ta trzecia to czerwona angielska i łudzę się, że może trafię na Williama S tak jak dwa lata temu. Zresztą właśnie William w tym roku mocno podupadł. Dopadło go jakieś choróbsko i marnie wygląda. Nie wiem czy coś z niego będzie :(
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

JOLKA pozwoliłam sobie pokazać mojego RUDIEGO bardzo podobny do Twojego, po porównaniu zdjęcie usunę.

Obrazek
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Jestem i ja co by śledzić wiosnę u ciebie i nie tylko :
Początek wiosny wraz z nowym wątkiem ,super ;:215
Pięknie wiosennie już u ciebie,teraz tylko słoneczka życzę :)
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

Udało mi się dziś popracować w ogrodzie :D :D Niby tylko dwie godzinki, ale zawsze coś do przodu :D
Usunęłam dziś zimowe okrycia, wszak wiosna za pasem. Następny krok to uporządkowanie rabat, trzeba się za to pomalutku zabrać. Plus przygotować miejsce pod nowe róże, trochę ich będzie - poszalałam z zakupami :oops:

Chyba stracę Lady of the Lake ;:145 Wszystkie gałązki czarne, może pod kopczykiem uchowało się choć jedno oczko? Na szczęście pozostałe róże posadzone przy tej pergoli ładnie przezimowały - Bobbie James, Giardina i dwa Albrighton Rambler.

Dorotko
czytałam u Ciebie, że martwisz się o Williama. Może nie będzie z nim aż tak źle? Życzę Ci, żeby te francuskie okazały się tymi, które chcesz :D

Krysia a to mój Rudi :D
Obrazek
Widzę, że i Twój najchętniej do zdjęć pozuje tyłem :;230

Betusia witam i zapraszam :wit Na razie nie ma jeszcze co pokazywać, ale myślę że za miesiąc już będzie kolorowo :D
Pozdrawiam Jola
jo_linki
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród jol_ki 2016

Post »

JOLKA nie koniecznie tyłem, różnie to bywa ale ja bym powiedziała ze to mój kocurek ;:108
Ja dzisiaj tez popracowałam usuwając wszystko suche i stare na ROD a mam tam co robić.

:wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”