Włosy- piękne i zdrowe

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

Dobrym naturalnym, domowym sposobem są maseczki z olejku rycynowego a także mgiełka z nasion kozieradki.
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
Awatar użytkownika
malowanalala
100p
100p
Posty: 197
Od: 5 lut 2016, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rumia

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

A ja używam od pewnego czasu szampony dziegciowe. Nie będę zachwalać konkretnego producenta bo stosuję różnych. Liczy się efekt, zniknął łupież, zniknęło ŁZS.
Wystarczy tydzień przerwy w stosowaniu, użycie zwykłych szamponów - i problem powraca.
-------------------------------------------------------------
brak podpisu
Awatar użytkownika
olaa900
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 4 mar 2016, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

Witam, ja polecam maseczkę z olejku kokosowego. Włosy są wtedy odżywione, nie przesuszają się, także jest to dobry sposób na rozdwajające się końcówki.
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

Przy najbliższej okazji spróbuję olejku kokosowego,planuję zużyć kilka sztuk ,które mam i pewnie rozłupie je i zmiksuje.
Odkryłam nie dawno takie produkty do włosów;
Barwa Ziołowa ? szampon łopianowy,
KLORANE ?linia na bazie wosku z magnolii,
GREEN PHARMACY ? ziołowe preparaty do włosów.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

EDITA pisze:Przy najbliższej okazji spróbuję olejku kokosowego,planuję zużyć kilka sztuk ,które mam i pewnie rozłupie je i zmiksuje
Ale że co?? w sensie orzechy kokosowe?? :shock: Olej kokosowy należy kupić :lol: wygląda trochę jak smalec, ale gdy się go ogrzeje przybiera formę płynną :wink:
niestety nie zgodzę się, że włosy nie są po nim przesuszone - wszystko zależy od rodzaju włosów, u mnie właśnie są suche i bardzo spuszone. Nieszczególnie też u mnie działa olej arganowy, tak zachwalany przez włosomaniaczki... :roll:
Zdecydowanie najlepiej na moje włosy działa olej lniany ;:108
trzeba eksperymentować, bo to, co u innych działa świetnie - u nas może powodować efekt zupełnie odwrotny :wink:
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

Z suplementów diety dobrze na kondycję włosów wpływają tabletki drożdżowe ze skrzypem i pokrzywą oraz cynk i selen. Na wypadanie włosów polecam preparat Loxon - w moim przypadku okazał się bardzo skuteczny. W zasadzie jedyny, jaki naprawdę pomógł. Stosuję go razem z Pokrzepolem, ziołowym preparatem, który poprawia krążenie w cebulkach włosowych i zwiększa wchłanialność Loxonu. Oba preparaty wcieramy w skórę głowy.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

Chciałam poeksperymentować z kokosami i pomyślałam ,że mogłabym je wykorzystać do włosów. I tak przyszło mi na myśl,że skoro mam je w całości, to zmiksować na papkę i wiadomo nie był by to olej kokosowy, ale też mogłoby się nadać.
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

Domowe odżywki do włosów ? Intensywnie nawilżająca odżywka przeciw puszeniu się włosów
Składniki:
2 łyżki siemienia lnianego,
1 szklanka wody,
Sposób przygotowania:
Do wody wsypać siemię lniane i zagotować. Nałożyć na włosy, nie spłukiwać.
Siemię lniane intensywnie nawilża włosy i przeciwdziała puszeniu się włosów.
Siemię lniane zalewam ciepłą wodą i piję oraz dodaję do różnych potraw.
Odżywka na wysuszone i matowe włosy
Składniki:
2 łyżki naturalnego jogurtu,
2 łyżki miodu,
1 żółtko,
Sposób przygotowania:
Wymieszać składniki i nałożyć na wilgotne i umyte włosy. Pozostawić na 20 minut i dokładnie spłukać.
Jogurt ma silne właściwości nawilżające, antybakteryjne i antygrzybiczne. Miód, dzięki witaminom i minerałom, pomaga utrzymać odpowiednią ilość nawilżenia włosów.Żółtko zawiera witaminy i substancje odżywcze, które doskonale wzmacniają słabe i wypadające włosy.
Odżywka do włosów wypadających i zniszczonych
Składniki:
garść świeżych drożdży
1-2 łyżki soku z cytryny
4 łyżki soku z pokrzywy
4-5 łyżek ciepłej przegotowanej wody
Sposób przygotowania:
Zmieszać wszystkie składniki i nanieść na wilgotne włosy. Pozostawić na 30 minut i dokładnie spłukać.
Drożdże są źródłem aminokwasów, dzięki czemu świetnie działają na porost włosów. Cytryna nadaje włosom blask i poprawia ich kondycję.Pokrzywa wzmacnia włosy, przeciwdziała ich wypadaniu, a także przyspiesza porost włosów.
Napar z pokrzyw stosuję też jako płukankę do włosów oraz jako herbatę.
Odżywka przyspieszająca porost włosów, wzmacniająca i regenerująca włosy
Składniki:
1/4 opakowania drożdży
sok z 1 cytryny
1 łyżeczka oliwy z oliwek lub olejku rycynowego
1 żółtko jajka
1 szklanka wody lub mleka
Sposób przygotowania:
Wymieszać wszystkie składniki i pozostawić na godzinę na włosach. Całość przykryć foliowym czepkiem i owinąć ręcznikiem. Po godzinie dokładnie spłukać włosy.
Drożdże są źródłem aminokwasów i działają na porost i objętość włosów. Cytryna dodaje włosom blasku, natomiast oliwa z oliwek działa jak balsam na przesuszoną skórę głowy. Oliwa z oliwek dodatkowo doskonale odżywi suche i zniszczone włosy. Taka odżywka wspaniale wzmocni i zregeneruje włosy, poprawi ich kondycję i nada połysku.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

asia124 pisze:Dobrym naturalnym, domowym sposobem są maseczki z olejku rycynowego a także mgiełka z nasion kozieradki.
Kozieradkę warto wcierać w skórę głowy - wzmacnia włosy, wpływa korzystnie na ich porost i aktywuje uśpione cebulki.
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

Na lato wypróbuję mgiełki aloesowo-lawendowej .
Potrzeba jednej łyżki żelu z aloesa (lub soku z aloesa), łyżki oleju kokosowego, łyżki witaminy E i kilku kropli lawendowego olejku. Spray przywraca blask i nabłyszcza włosy, ułatwia rozczesywanie i nadaje piękny zapach.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

Czy taką mgiełkę należy spłukiwać?
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

Nie pamiętam już jak było podane i nie mogę tego znaleźć, ale wydaje mi się,że można tą mgiełkę stosować na wilgotne i suche włosy ze spłukiwaniem lub bez.
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Włosy- piękne i zdrowe

Post »

"Hair Water" - woda ryżowa, która zawiera proteiny,witaminy, minerały i antyoksydant, odbudowuje włosy i nadaje blask.
Wystarczy ugotować ryż tak jak zwykle,dodając więcej wody. Kiedy ryż się ugotuje, odcedzić wodę i ostudzić. Umyć włosy, spłukać i zaaplikować miksturę na włosy, pozostawiając ją na 2-3 minuty. Potem spłukać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”