Różyczki u Ewki cz. II

Zablokowany
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ewuniu..dziękuję ślicznie za podpowiedzi,bardzo się przydadzą. ;:168 . Już te wszystkie podane przez ciebie odmiany gogluję,czytam. :uszy . Gdyby nie brak miejsca na działeczce nie robiła bym z tego wielkiego hallo. ;:224 Jaka by się trafiła taka by rosła. Z braku miejsca,bardzo bym chciała aby to była ta naj,naj...bo więcej już nie zmieszczę. ;:oj Mnie spodobała się u ciebie Rosarium...ładnie wyeksponowana. ;:215
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Odmiana Grootendorst- biała albo różowa już od dawna jest na mojej liście chciejstw. Intrygują mnie jej oryginalne w kształcie kwiaty :D Czy ona rośnie bezproblemowo ? Bo jeżeli tak, to była bym w stanie wybaczyć jej jednorazowe kwitnienie :D
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ewo, Twoja Mini Eden Rose prześliczna ;:138 A RU tylko pozazdrościć :wink: ;:333
O mojej nawet nie ma co opowiadać ;:222 Rośnie chyba z dziesięć lat i ciągle ma trzy pędy. Nie pomogła nawet zmiana miejscówki. Wyczerpała się moja cierpliwość i będę musiała ją pożegnać.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Taro - szukając róż czytałam prawie wszystko, co opisujemy na Forum i nie ukrywam, że i Twój ogród był dla mnie inspiracją. Może dlatego tyle róż nam się powtarza? ;:196 Na burzę kwiatów w RU liczę, bo to będzie jej trzeci sezon!. Mój The Jazz nie chorował, ale wkurzył mnie jeszcze bardziej, gdy wiatr połamał jego pędy, sztywne i grube. Co mi z takiej róży? Teraz rośnie wśród iglaków, zobaczymy jak się zachowa.
Zeniu - czytam Twój wątek i widzę, jak różanie go rozbudowujesz. Bardzo fajnie, że będzie się można z kolejną osobą wymieniać doświadczeniami. Ja żałuję bardzo, że tak późno zajęłam się różąmi pnącymi. W tym roku kilka już dokupiłam. :heja
Majko- Abraham musi być w każdym ogrodzie! Koniecznie! Swoje okazy zakupiłam w Rosarium. Wszystkie różyczki tam zakupione, o ile mnie pamięć nie myli, sprawdziły się na medal.
Wioluś - Pani Goździkowa powtarza kwitnienie i to wielokrotnie ;:138 ! Do tego jest bezproblemowa, jeżeli nie liczyć mszyc, o czym powyżej. Jeśli szukasz innej niż wszystkie róże, to już możesz się nie zastanawiać - kupuj, a potem pochwal się, bo będzie czym!
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

O widzisz :shock:
A byłam pewna, że czytałam gdzieś że kwitnie tylko raz.
W takim razie cieszę się niezmiernie i z pewnością zagości kiedyś w moim ogrodzie :wink:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Dzięki za info o LO.
A niejakiej Goździkowej to i ja się od dawna przyglądam. A skoro na dodatek ona powtarza, to cieszę się tak samo jak Wola. No nic, w takim razie trzeba szukać miejsca. ;:108
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Szukajcie, szukajcie, a potem zapraszam do mnie i tu może coś znajdziecie :lol: . Ale byłabym szczęśliwa. Na razie zaopatruję się w cebulowe i byliny. Jesienią powstała nowa rabatka z różami, a wiosną powstanie kolejna. Zanim róże się rozrosną, muszę wypełnić jakoś miejsce między nimi. Nie wszystko przykryją tulipany i narcyze, poza tym niestety krótko kwitną. Chętnie więc przyjmę ogrodowe nadwyżki. Jeśli ktoś ma roślinki nadające się do posadzenia między różami i nie wie co z nimi zrobić, polecam się pamięci.
Wczorajsze marketowe nabytki :
Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

EWO istnego szaleństwa dokonałaś ;:108
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ewuniu zdjęcie mini edena katalogowe. Pozostałych różyczek tylko pozazdrościć.
Poruszyłaś u Daysy temat przewracających się mieczyków i tam opisałam sposób na to. Wypatrzyłam go w mojej miejscowości.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Krysiu - będzie się działo!
Lucynko - Mini Eden jest doskonały!

Pomarańczowe, morelowe...
Róże pomarańczowe mają to do siebie, że jeszcze bardziej rozświetlają najdalsze zakątki ogrodu niż żółte. Zazwyczaj nie jest to czysty pomarańcz, często w poszczególnych fazach kwitnienia kolory się zmieniają, czasem przechodzą w róż, czasem w morelę a czasem w żółć, nawet w czerwień. Ja lubię je zaraz po pudrowych bladawcach, które są nr 1. Ale to własnie wśród nich jest róża, która bez wątpienia znalazłaby się jeszcze raz, gdyby pewnej zimy wymarzła - mówię o Saharze. Niestety jej ogromną wadą jest to, że łapie plamistość i pod koniec sezonu była prawie łysa. Teraz będę jej obrywać każdy, nawet najmniej zakażony listek, zobaczę, co będzie. Przecudna jest też Maria Curie o zmiennym kolorze kwiatów. Tu z kolei czekam na rozrost krzaczka. Słabo rośnie Whisky, mam dwa krzaczki i oba rosną równo słabo, kwitnienie przeciętnie obfite, więc pewnie drugi raz jej bym nie kupiła. Nieznana róża w żółto-morelowo-pomarańczowej barwie zaskoczyła swą urodą od pierwszego kwiatka. Myślałam, że to Hansestadt Rostock, ale moja jest wysoka osiągnęła w pierwszym roku 1,2- 1,5 m

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

EWKA różyczek to już sporo nagromadziłaś, ale ja też ulegam tej chorobie i zaczynam dokupywać.
U Ciebie spotkałam kilka co mi w oko wpadły muszę ze spokojem o nich poczytać.

:wit :wit
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ewuś, takiej kolekcji różyczek to pozazdrościć, miejsca także. ;:oj Jak tu teraz wybrać tą naj, naj...nie da się. :;230 . Widzę u ciebie obelisk do róż, jak się sprawuje. :?: Takie coś właśnie chodzi mi po głowie. Te gotowe w sklepie co widziałam mają bardzo małą średnicę, a może taka do róż wystarczająca. ;:224 . Nie wiem..... ;:185
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ewciu, bardzo mi się podoba Twój pomysł z prezentacją róż wg klucza kolorystycznego .
Jestem pod wrażeniem ilości gatunków i kondycji Twoich królewien ;:180 .
W Rozczochranym najmniej róż żółtych i pomarańczowych ;:131 .
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”