Doniczkowe kompozycje na balkon i taras od 2008 -

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Tak, zostają na balkonie. Nie okrywałam ich nawet, ustawiłam tylko w zacisznym kącie. Ja mam balkon we wnęce, więc dosyć dobrze się przechowują rośliny wieloletnie. nawet bez okrywania. :)
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Ładne kompozycje ;:oj To rojniki (przynajmniej większość)? Ja mam normalnie w gruncie takie i przetrwały każdą zimę bez żadnego okrywania :D
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Tak, to rojniki i rozchodniki, bardzo lubię te rośliny. ;:167
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie rośliny na balkon/taras

Post »

Mój mini balkon jest na ostatnim piętrze budynku (nie osłonięty od góry), od strony południowo-zachodniej. W upalne, letnie dni przez większą część dnia jest tam tak gorąco,że niewiele roślin to wytrzymuje.

Zamarzyło mi się coś niestandardowego na balkonie, rośliny które sama mogę z nasion wyhodować. W zeszłym roku wysiałam wilec Heavenly Blue, powój trójbarwny, lnicę marokańską i smagliczkę nadmorską. Rośliny bardzo się rozrosły i mój balkon przypominał busz. Niestety nie na długo. Wszystko dosyć szybko przekwitło i zmarniało, domyślam się że wybranym przeze mnie roślinom było na tym balkonie za gorąco.

W tym roku postawiłam na wytrzymałe byliny, które świetnie sobie w tych trudnych warunkach poradziły. Co prawda na balkonie było o wiele mniej koloru niż gdybym uprawiała rośliny jednoroczne, ale soczysta zieleń, srebrzyste liście i różny pokrój roślin okazały się równie ciekawe. Posadziłam wytrzymałe rozchodniki - wielki i kamczacki, srebrną bylicę, chaber górski, kocimiętkę, a także wiesiołek czworokątny, liliowiec Stella D'Oro i aster krzaczasty. Mam nadzieję, że dobrze przezimują na balkonie i w przyszłym roku będą jeszcze piękniejsze.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Agneska
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Halo! Jest tu ktoś? ;:303 Bo ja szukam inspiracji na nadchodzący sezon. Jakie macie pomysły i plany?
Za mały ogród, za dużo marzeń...
Jarek_Lodz
100p
100p
Posty: 102
Od: 3 cze 2013, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie rośliny na balkon/taras- kompozycje

Post »

Cześć,

wysiałem lobelię, już wygląda tak :

Obrazek

Zakładam, że niedługo trzeba będzie ją pikować (wyseparować poszczególne sadzonki?), czy to na tym etapie, czy jeszcze czekać ??

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Jarek
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jakie rośliny na balkon/taras- kompozycje

Post »

Od doświadczonych forumowych ogrodników (m.in. Szczytnica, Zibi) można dowiedzieć się, że niektórych roślin nie warto pikować pojedynczo. I ja osobiście tak robię z lobelią. Sieję w inspekcie, później kiedy siewki już mają około 3cm wysokości pikuję kępkami (po kilka roślin) do doniczki. Lobelia jest tak drobna, że pojedynczo nie dałaby urokliwego efektu. Tu jest wątek o lobelii i więcej odpowiedzi na twoje pytanie http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... a#p5452045
Za mały ogród, za dużo marzeń...
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Ja również szukam inspiracji na ten rok-na razie czekam na bratki-myślę,że to już niedługo :heja
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Ja zawsze wysadzam bratki przed świętami ,już nie mogę się doczekać.
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Było już u mnie na różowo,biało,fioletowo ... w tym roku będzie na czerwono:)

W tym sezonie stawiam na:
milion bells Table Dark Red i wersję pełną
diamond frost
osteospermum
niecierpek nowogwinejski
i pewnie jak zwykle coś tam mi jeszcze w toku zakupów z pewnością wpadnie w łapy :uszy
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Pytanie: czy niecierpek bardzo się obsypuje? Bo się zastanawiam,czy nie zastąpić nimi pelargonii rabatowych (strona północna),które trochę brudzą mi kostkę ;:222 Nie mam doświadczenia z niecierpkami i i boję się,żebym sobie nie zrobiła jeszcze więcej pracy niż z pelargoniami ;:302
monika 2014
200p
200p
Posty: 254
Od: 14 kwie 2014, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Witam mam groszek pachnący.lawenda.aksamitka.nasturcja niska i pnąca.
Które mogę posadzić razem
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

IzaAla pisze:Pytanie: czy niecierpek bardzo się obsypuje? Bo się zastanawiam,czy nie zastąpić nimi pelargonii rabatowych (strona północna),które trochę brudzą mi kostkę ;:222 Nie mam doświadczenia z niecierpkami i i boję się,żebym sobie nie zrobiła jeszcze więcej pracy niż z pelargoniami ;:302
Miałam kiedyś niecierpki na balkonie. Bardzo wdzięczne kwiaty, niestety strasznie podatne na przędziorki i na upały... wystarczyło, że troszkę je przypiekło, a już były klapnięte. Podlewałam je 2 razy dziennie. No i obsypywały się bardzo... aż ciężko było płytki doszorować na balkonie..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”