Moje kaktusy-Patryk

Pepper11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 7 lut 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Moje kaktusy-Patryk

Post »

Witam jest to mój pierwszy post także witam wszystkich, poniżej przedstawiam kaktusy które aktualnie posiadam:
1.Pilosocereus Azureus(chyba)- Najstarszy z moich kaktusów, będzie miał minimum 10lat. I tutaj jeszcze pytanie: Czy ktoś wie co się z nim dzieje na dole? Pień jest taki brązowy i wygląda jakby gnił :/ Zależy mi na tym kaktusie i nie chciałbym żeby obumarł teraz.
Obrazek
2.Cereus Peruvianus Monstruoso(chyba)-Mam go od roku i praktycznie nie urósł przez ten czas. Planuję go przesadzić czy coś, może to pomoże.
Obrazek
3.Niestety nie znam jeszcze nazwy tego kaktusa-Latem zakwita na biało bardzo intensywnie, fajne jest to że rośnie nawet z ułamanego kawałka.
Obrazek

Obrazek
4.Także nie znam nazwy- Zdecydowanie mój ulubieniec ze względu na wspaniałe kolce i intensywny zielony kolor. Niestety część kolcy została skrócona przez kota:/
Obrazek

Z góry dziękuję za odpowiedzi i mam nadzieję że pomożecie mi nazwać 3 i 4 oraz że ktoś wie co się dzieje z 1 :)
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Moje kaktusy-Patryk

Post »

Ze zdjęcia to raczej nic nie widać, ale jakby gnił to by się przewrócił, więc to pewno korkowacenie ze starości. Trójka to być może koszmarnie wyciągnięta z braku słońca Mammillaria gracilis, a czwórka Stetsonia coryne.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Pepper11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 7 lut 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy-Patryk

Post »

Dzięki za odpowiedź, właśnie coś poczytałem niedawno i wróciła ona na parapet z szafeczki obok gdzie ewidentnie miała za mało światła:) Zaraz podeślę fotkę z bliska tego co się dzieje z 1 :)

Obrazek
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy-Patryk

Post »

To korkowacenie wynikające ze starzenia się rośliny.
Co do Cereusa ze zdjęcia 2., to taki typ sobie dość powoli rośnie, więc tutaj nie nastawiałabym się na jakieś cuda :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Pepper11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 7 lut 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy-Patryk

Post »

Dzięki za odpowiedź Moniko ;) tak myślałem że to może wiek jest główną przyczyną bo kaktusy szczególnie zimą są rzadko podlewane;) szkoda mi tylko mammilari i teraz już na pewno słońca jej nie zabraknie. Osobiście nawet podoba mi się w takim układzie :D
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje kaktusy-Patryk

Post »

Jak będzie wyglądała bardziej tak, jak powinna, to spodoba Ci się jeszcze bardziej :wink:

Co do cereusa, to zawsze bierz pod uwagę to, że kaktus przyniesiony z marketu/sklepu musi przejść okres adaptacji i przestawić się na zupełnie dla niego nowe traktowanie. To trochę stopuje wzrost. Twój wygląda ładnie, z pewnością się już zadomowił, tylko patrzeć, a zacznie przyrastać i jak mu pstrykniesz fotkę w połowie lata, to różnica będzie na pewno widoczna :)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy-Patryk

Post »

Ja osobiście tej Mammillarii usunęłabym część tych powyciąganych odrostów i troszkę ją zmniejszyła. Moja M. gracilis rośnie w półokrągłym pojemniku w postaci kępki. Nowe przyrosty przy dużej dawce słońca będą już kształtne i cała Twoja roślina na pewno zyska na wyglądzie :wink: A jakbyś chciał kaktusa z wydłużonymi pędami, to rozejrzyj się za Mammillaria elongata - łatwa do zdobycia roślina, na pewno miałbyś z niej uciechę :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Andrew Be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 803
Od: 19 lut 2013, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Moje kaktusy-Patryk

Post »

Witaj Patryk. :wit
Fajnie, że powstał nowy wątek kaktusowy.
Masz całkiem fajne rośliny, i pewnie to jeszcze nie wszystko co możesz nam pokazać?
Jedna rzecz (aż dziwne, że ja pierwszy zwracam na to uwagę): kaktusy mają CIERNIE, a nie kolce. :wink:
Czekam na kolejne fotki :D
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje kaktusy-Patryk

Post »

BigDonn pisze:Jedna rzecz (aż dziwne, że ja pierwszy zwracam na to uwagę): kaktusy mają CIERNIE, a nie kolce. :wink:
A niby dlaczego za każdym razem to ja mam się czepiać? :wink:
Jeszcze teraz ktoś powinien coś o podłożu 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Pepper11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 7 lut 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy-Patryk

Post »

Hehe dzięki za odpowiedzi :D Teraz już będę pamiętał że są to ciernie, a nie kolce. Cereus jest w zasadzie u mnie w domu od dawna tylko od roku stoi u mnie w pokoju i w zasadzie to największą zmianą jest to, że teraz światło ma od strony wschodu a nie od zachodu jak wcześniej to było. Niestety nie mam okien w domu od strony południowej, takie są minusy mieszkania w bloku:/ Ogólnie jak tylko Mammilaria zakwitnie to wstawię zdjęcia bo reszta raczej jeszcze kwitnąć nie będzie :)
Pepper11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 7 lut 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy-Patryk

Post »

Mała aktualizacja, dwa "nowe" nabytki :D
Z tym drugim to coś chyba jest nie tak bo po kwitnięciu to nie zaleczają się miejsca gdzie były kwiaty.
Obrazek

Obrazek
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy-Patryk

Post »

Czas się zameldować w wątku , witam :wit Co do azureusa to już wszystko napisane, co do peruvianusa to on lubi duuużo słońca i wtedy może jakoś lepiej będzie rósł, spróbuj zapewnić mu jak najwięcej chociaż nie zapomnij go do niego przyzwyczaić. Jeśli chodzi o mammilarkę to też usunąłbym kilka najbardziej wyciągniętych pędów i dał więcej słonka, ale to już Twoja decyzja :) Bardzo ciekawy ten odrost na Stetsonii :D co do nowości to obu musisz zapewnić dużo słońca, ile tylko możesz, kaktusy to kochają :) Pamiętaj że to dla nich jak dla nas jedzenie i picie ;:3 ;:3 ;:3 co do tej drugiej roślinki którą pokazałeś, może to być efekt zbyt gwałtownego potraktowania jej w przeszłości słońcem, ale zdjęcie jest mało wyraźne i mogę się mylić :) wiem tylko, że moja Mammillaria miała kiedyś w podobny sposób poprzypalane brodawki , ale po czasie wszystko zaleczyła :)
Pepper11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 7 lut 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy-Patryk

Post »

No dzięki bardzo za odpowiedź, czas pokaże co się będzie z nimi działo :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”