Gerbera w doniczce,porady

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Gerbera - więdnie! ;(

Post »

Wiesz, ja postawiłam na parapecie zewnętrznym okna, trochę cieplej niż na przewiewie, ale może poczekać po ogrodnikach.
I nie stawiaj jak możesz w pełnym słońcu, bo klapie, lubi , o dziwo tylko trochę słońca.
lena163
50p
50p
Posty: 81
Od: 29 sty 2012, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gerbera - więdnie! ;(

Post »

Od jutra na dzień zacznę ją wystawiac na balkon bo tam nie ma dużo słońca tylko rano i późnym popołudniem. na noc wole nie zostawiać bo może być przymrozek.
Bardzo dziękuję za radę :)
x-N-a
---
Posty: 327
Od: 26 lut 2012, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gerbera w doniczce

Post »

Mialam gerbery kilka razy i z moich doświadczeń wynika, że one kochają wprost wilgoć. W kilku tematach czytałam, że nie zraszać i nie lać częściej niż raz w tygodniu wody.
Swoje spryskuję wodą i podlewam codziennie bo inaczej więdną. Czy ja mam jakieś inne gerbery? :shock:
monisia22
50p
50p
Posty: 81
Od: 28 sie 2014, o 06:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gerbera w doniczce

Post »

Jak ją podlewać w zimie żeby przetrwała.
totti987
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 cze 2015, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Problem z gerberą ?

Post »

Mam problem z gerberą. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego liście omdlewają i kurczą się ?
Ziemia była parowana.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
kali
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 1 wrz 2013, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gerbera w doniczce,porady

Post »

I jak udało się przetrwać dłużej gerberze z lidla? Moja dość szybko padla :(
Awatar użytkownika
Saharka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 sie 2014, o 00:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gerbera w doniczce,porady

Post »

Witam,
Mam problem z gerberą. Kupiłam ją na wiosnę, miała dwa piękne kwiaty. Gdy przekwitły wycięłam je, zaczęła wypuszczać nowe pąki, ale nie rozkwitły, tylko "zamarły". Liście zaczęły wysychać przy końcach (niektóre całkiem zbrązowiały, wyrwałam je). Zastanawia mnie też "wełenka" u nasady, czy to choroba, czy normalne zjawisko? Staram się zasilać ją nawozem do kwiatków kwitnących, ma jasne stanowisko; będę wdzięczna za ocenę ;:173
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
kwiatkowo1993
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 8 lut 2016, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Gerbera

Post »

Witam. Kupiłam cebulkę gerbery nawet nie wiem czy to doniczkowa czy ogrodowa. Jak należy ją uprawiać wolę się popytać bo pierwszy raz sadzę kwiaty i wolę, żeby dość długo przeżyła u mnie ta roślinka.
Proszę o jakieś wskazówki.
Pozdrawiam.

---10 lut 2016, o 15:36 ---
?
Witam. Zastanawiam się jaką ziemię i nawóz muszę kupić do mojej gerbery. Kupiłam cebulkę i posadziłam ją do piasku uniwersalnego i wymieszałam ją z nawozem i niestety nie dałam drenaży. Czy ona prze to szybko mi nie padnie? Co ile mniej więcej czasu muszę ją podlewać?
Proszę o informacje ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Gerbera w doniczce,porady

Post »

Na pierwszej stronie tego wątku, masz wszystko dokładnie opisane. :idea:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
kwiatkowo1993
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 8 lut 2016, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Gerbera w doniczce,porady

Post »

Ale nic nie mogę znaleźć na temat czy ziemia uniwersalna może być wymieszana z nawozem i czy ma być drenaż
Awatar użytkownika
Maria2008
100p
100p
Posty: 187
Od: 8 sie 2008, o 22:27
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Gerbera w doniczce,porady

Post »

Witam kupiłam sobie ostatnio gerbera w doniczce ładnie kwitł i niby dalej z tym ze kwiat jakby się w pewnym momencie zatrzymał i dalej nie rośnie a kwiat jest piękny żółty ale schowany w liściach po 1 tyg kwiat w końcu opada. Liście są zdrowe. Co jest nie tak?
magritte80
100p
100p
Posty: 141
Od: 24 lis 2006, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nisko, Tychy

Re: Gerbera w doniczce,porady

Post »

Kupiłam gerberę wiosną i miała 3 kwiaty, gdy przekwitła, wyglądała bardzo marnie. Zachęcona zdjęciem z wcześniejszych postów wsadziłam ją do bardzo dobrej ziemi kompostowej w ogrodzie, rosła pod daliami, na wschodniej stronie ogrodu. Zapomniałam o niej. Niczym nie ryzykowałam, bo wiedziałam, że w domu mi padnie na bank, była już bardzo słaba. Po wakacjach spojrzałam pod dalie i bardzo się zdziwiłam, gerbera potroiła liczbę liści, zrobiła się ogromna, liście piękne, ciemnozielone, błyszczące...

Dziś wykopałam ją i posadziłam w donicy, jest ładna i duża. Nie kwitła w ogrodzie, ale może w przyszłym roku... Odnalazłam wątek, żeby poczytać jakie warunki zapewnić jej w domu w zimie, dlatego dzielę się z wami moimi doświadczeniami.

Zachęcona takim rozwojem sprawy na pewno dokupię jeszcze jakieś kolory i zawsze będę je wysadzać na lato do ogrodu. Uwielbiają zraszanie i tylko poranne słońce. Radziłabym wam załatwić od kogoś z działki dobrą ziemię kompostową i przesadzić gerbery, które sobie nie radzą albo wysadzić na lato do ogrodu jeśli ktoś ma taką możliwość.
nowalijka82
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 maja 2017, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gerbera w doniczce,porady

Post »

Witam, od niedawna jestem posiadaczką gerbery doniczkowej, od pewnego czasu zaobserwowałam na liściach białe plamy (jak posypane mąką), poszukałam informacji i prawdopodobnie jest to mączniak prawdziwy. zgodnie z poradami usunęłam wszystkie liście które posiadały plamy, niestety okazuje się że na pozostałych liściach po kilku dniach również pojawiły się białe, pudrowe plamy. Czy jest jakiś skuteczny sposób pozbycia się plam i wyleczenia rośliny? Jaki preparat zastosować?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”