Pelargonia - wysiew nasion Cz.4

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
asia2312m
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 23 sty 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pelargonia - wysiew nasion Cz.4

Post »

Poprzednia, trzecia część znajduje się tutaj

Witam!
W tym roku pierwszy raz wysiewam nasionka m. in. pelargonie. Nasiona przed siewem moczyłam 24 godz. Pierwszy wysiew listopad nasiona legutko mix 10/10 białe 1/10 (porażka). Wysiew właściwy: legutko: raspberry, fioletowe, różowe, bluszczolistne. Kiełkowanie na poziomie 90-100% (65szt.) Tylko te białe były felerne. Ta jedna biała jest wielkości tych grudniowych o miesiąc młodszych. Doświetlam je trochę bo do wiosny daleko. pochwale się tymi listopadowymi, mix listopadowy! Pozdrawiam wszystkich amatorów siewu!


Obrazek
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

U mnie z wysianych 8 stycznia :
wzeszło
Nasiona Legutki - fioletowa 9/10
Nasiona Rekwiat - biała 8 /10
różowa 7/10
Wszystkie na etapie 1 listka właściwego. Fotki wstawie jutro. A dziś wspomnienia z moich zeszłorocznych również hodowanych od nasionka. Część u mnie na balkonie część u mojej mamy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ruda675
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 24 sty 2016, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Post »

Witam Państwa bardzo serdecznie :wit
Jestem początkującą ogrodniczką ,wczoraj wysiałam po raz pierwszy pelargonie rabatowe i zwisające, teraz czekam na młode siewki ;:3
Mam pytanie odnośnie pelargonii angielskiej , gdzie mogłabym kupić?
A jak wasze siewki? A co mogłabym jeszcze wysiać ?
Pozdrawiam Beata z Koszalina.

Poniżej moje pelargonie rabatowe i zwisające
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Moje pelargonie zostały dzisiaj przepikowane do osobnych kwaterek ale zapomniałam pstryknąć fotki. Jutro jak będzie więcej światła spróbuję to zrobić. Przed przepikowaniem wyglądały tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
javier
200p
200p
Posty: 207
Od: 15 sie 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Andzia1967:U mnie z wysianych 8 stycznia :
wzeszło
Nasiona Legutki - fioletowa 9/10
Nasiona Rekwiat - biała 8 /10
różowa 7/10
Wszystkie na etapie 1 listka właściwego. Fotki wstawie jutro. A dziś wspomnienia z moich zeszłorocznych również hodowanych od nasionka. Część u mnie na balkonie część u mojej mamy.

Ta różowa zachodząca w czerwień to jaka to odmiana?
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

javier ta różowa wchodząca w czerwień to Pelargonia rabatowa Raspberry Ripple od Legutki.

---27 sty 2016, o 16:27 ---

Moje już popikowane do osobnych kwaterek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kwiatek1975
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 20 sty 2016, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: strzelno

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Witam wszystkich moje pelargonie wysiane 19 stycznia zaczęły kiełkować. Na 30 sztuk na razie wyszło 4, czekam cierpliwie, nasiona kupione na allegro. Jak bym mogła doradzić to muszą być koniecznie pudełka przykryte folią. Pozrawiam. :D
andrz6
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 9 sty 2016, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Z mojego doświadczenia wynika, że podwyższona temperatura, w przedziale 25-27 st. znacznie przyspiesza kiełkowanie.
Awatar użytkownika
Galicjanka
100p
100p
Posty: 170
Od: 16 wrz 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

:wit Moje były wysiane 21 stycznia- wcześniej namoczone. Czerwone wyszły 6/10 po czterech dniach i na razie to tyle, łososiowe pełne- też po 4 dniach tylko 2/10, a w niedzielę, tzn 31 stycznia jeszcze jedna- może to jeszcze nie koniec? ;:224
Pozdrawiam Gosia
kwiatek1975
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 20 sty 2016, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: strzelno

pelargonie z siewu

Post »

Witam, mam problem, moje pelargonie siane 19 stycznia ładnie wyszły mają około 4cm ale zaczynają się skręcać listki .Czy to jakaś choroba je zaatakowała.Posiałam w tym roku pierwszy raz i nie wiem co robić.Pozdrawiam
javier
200p
200p
Posty: 207
Od: 15 sie 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Czy ktoś wie dlaczego u małej pelargonii która ma trzy listki zaczynają się one zwijać w dół?Trzymam ją w wysadzoną pod woreczkiem.Czy to może temperatura w pokoju?Miedzy 17-20st.C.
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Witam, wpisuję się w wątek, aby go nie szukać. Fanką pelargonii jestem od niedawna za sprawą teściowej (w dzieciństwie wprost nienawidziłam ich zapachu). Dała mi sadzonki pewnego lata, a wiadomo teściowej się nie odmawia i okazało się, że to mało wymagające rośliny, które przy niewielkim nakładzie kwitły całe lato. Tak więc zeszłego lata wysiałam swoje. Bardzo długo nie wychodziły a w końcu tylko 50%. W tym roku podjęłam kolejną próbę. Łącznie 30nasion od Legutko. Już po 2dniach wykieklowaly dwie pelasie. Niemoge się doczekać co będzie dalej i czy ta fioletowa rzeczywiście będzie fioletowa. ;:65
Za mały ogród, za dużo marzeń...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”