Pod Puszczą cz-1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu....choć zimy nie lubię to zimowe widoki a i owszem. ;:215 . Ładnie, czyściutko...choineczki na tle bieli pięknie się prezentują. :D . O moich widokach zimowych lepiej nie wspominać. ;:222 Choć właściwie trochę dobrze, przynajmniej w śniegu nie brnęłam na co się przygotowałam zakładając buty do kolan. ;:306 . Wycinkę w dalszym ciągu popieram. U nas na działkach jest wręcz nakaz wycinania tak dużych drzew. ;:108 . Szkoda że mój sąsiad żadnych nakazów nie respektuje. ;:185 . PW odebrałam a może ty odbierz także. ;:oj
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu, i ja broniłam się przed różami kilka lat, ale w zeszłym sezonie powstała moja pierwsza różanka. Do tego na jesień posadziłam dodatkowe 11 szt, a lista z chciejstwami wiosennymi to następne tyle. Zazdroszczę że masz tyle miejsca do obsadzania, ja już muszę uważać bo jedno zaczyna włazić na drugie, a jak choróbsko jakieś się przywlecze to leci równo po wszystkim :evil:
Zimowy ogród ładny, taki czysty, ale odwilż za pasem :(
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Witam Cię Zuza . Jak duża jest Twoja pierwsza różanka ,to znaczy z ilu róż się sklada ? Czy jest wielokolorowa czy raczej w jednej tonacji ? Ja osobiście wolę sadzić wiosną bo u mnie pod puszczą z łąk mocno zawiewa . Większość roślon sadzonych jesienią nie przyjmowała się , stąd moja decyzja o nasadzeniach wiosennych.

Zeniu . Mam nadzieję że tym razem długie buty się przydały ;:306 Trochę nas przysypało ,ale dla roślin to dobrze .Do wiosny już tylko dwa miesiące ;:65 Aby do marca ! Pozdrawiam Was Dziewczyny .Elżbieta
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu witaj. ;:168 Cieszę się że jesteś. :D Oj zasypało, zasypało u mnie..nawet nie próbowałam tym razem jechać na działkę. ;:185 I tak bym nic nie zobaczyła, wszystko pod śniegiem. ;:224 . Ładny masz domek..widok z tarasiku ;:333 . Mam podobną różyczkę albo taką samą. Moje myśli już ku wiośnie i zakupy także. ;:306 Zamówiłam już trzy róże, chryzantemy i coś tam jeszcze. Ale ze mnie chwalipięta... :;230
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Zeniu . Ta róża to Jubilea Celebration, zeszłoroczna . Teraz jak pomyślę ile zamówiłam to aż się boję . Oto lista ,niektóre razy dwa :
Old port
Mary Rose
Chippendale
Piroutte
Minerwa
Dolce Vita
Baronessa
Lavender Ice
Marietheresia
Piano
Eden Rose
Soul
Prawdopodobnie w czerwcu będę coś jeszcze domawiała.Nie mogę za bardzo się rozpędzać, bo jeszcze mam do kupienia spore drzewka. Ten rok to będzie orka .Martwię się tylko żeby nie było upałów , bo robota wtedy żadna .A co Ty kupiłaś?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Witaj Elu, niemal sąsiadko! Gdy przeczytałam tytuł wątku, od razu wiedziałam, że masz na myśli Kampinos. Bardzo Ci zazdroszczę tego miejsca na ziemi. Od czasu do czasu jeździmy tam z M na spacery i oddychamy leśną atmosferą.
Czytam o twoich świerkach. Ja mam ogródek trochę mniejszy niż ty, no i te moje świerki, które sadziłam kiedyś własnoręcznie, zdominowały w końcu wielkie połacie ziemi. Najpierw się nimi zachwycałam, ale potem stały się wrzodem na d... Szczególnie taki jeden. Na początku go podkasywałam, ale i tak nic pod nim nie rosło. W końcu namówiłam M i go usunęliśmy, dopóki nie podpadał pod zakaz wycinki. Teraz jest choinką obwieszoną bombkami. I możesz sobie wyobrazić, jak odetchnęłam z ulgą. Ileż to się miejsca zrobiło na moje ukochane róże. Teraz zrobię tam z nich różaną rabatę w kolorze słonecznym ;:138
Elu, ja również służę Ci pomocą i radą we wszystkim, czego będziesz się chciała dowiedzieć. Pytaj jawnie albo na PW, a zawsze odpowiem.
No i oczywiście zapraszam do siebie do wątku :D
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Eluś, moja różanka wstępnie miała posadzonych 13 róż. Teraz na jesieni dosadziłam 11 i mam chrapkę na jeszcze, ale miejsca już brak ;:174
Będę kombinować, bo chciejstwa moje to znów około 10 tych dla mnie naj naj. Zobaczę, bo może coś nie da rady i zwolni miejsce, albo którąś wymienię ;:198
Moje kolory w ogrodzie to zimne - od bieli przez róż i fiolet do niebieskiego. Taką tonacje staram się utrzymać we wszystkich kwitnących.
Oczywiście zdarzają się pomyłki, ale wcześniej czy później się z nimi rozstaję ;:172
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu......to zaszalałaś z różami ;:215 , masz gdzie sadzić. ;:306 . Obie zamówiłyśmy Edenki.. :heja , tylko doczytałam że ona wolno rośnie a ja chcę ;:65 . Czy spełni rolę pnącej się okaże, a o taką mi chodzi. ;:224 . Szkoda by było bo o rok znów z pnącą będę do tylu, zresztą już nie pierwszy. ;:223 . Zima u mnie obecnie taka jaka powinna być. ;:108
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

:wit Wandeczko ,witam Cię serdecznie .Pogościłam się troszkę po Twoich wątkach.Ogród piękny,dojrzały i zadbany.Masz taki sam problem zimą z rączkami jak ja .Muszą coś robić , najlepiej grzebać w ziemi a jak tego brak no to szydełko,druty, igła, maszyna do szycia , farby,pędzle, wypieki,dekoracje i wszystko co tylko się da ;:306 . Przy okazji dowiedziałam się o spotkaniach forumowiczów. ;:303 . Nie myślałam że na forum jest tak dużo osób z Mazowsza.Bardzo mnie to cieszy i ewentualne spotkania też.

Zuza . Musisz koniecznie po kwitnieniu przyciąć krzewuszkę. Nie martw się, tnij mocno a do jesieni się ładnie wzmocni ,zagęści i wiosną pięknie zakwitnie. ;Twoje róże w pierwszym roku całkiem ,całkiem. Trzeba dać im czas. ;:108

Zeniu ...no właśnie mam kłopot ,bo jeszcze i setka spokojnie mi się zmieści a Wiesz ile to roboty a o kasie nie wspomnę .Pisałam Ci że kupiłam Giardinę .To różowa panna , kwitnie prawie cały czas ,a jak się ją rozepnie to robi za pnącą .Poszukam spokojnie wątku , w którym to widziałam , to Sobie obejrzysz .Ja swoją Edenkę posadzę z tyłu i zobaczę jak się zachowa .

Troszkę lata tej zimy.

Obrazek




Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu..widzę że róże to także twoje oczko w głowie. :D Tyle już masz a ile ci jeszcze przybędzie. ;:224 . Czasami nie wiem czy zazdrościć ci tego miejsca do sadzenia, czy cieszyć się ze swego braku. ;:306 . Co do róży Edenki..bardzo chwalona, ja mam jednak mieszane uczucia. ;:224 . Oglądam w necie...zdjęcia często przekłamują, na jednych piękny wyrażny kolor. Na innych bladzioszek. :;230 . U mnie tych bladzioszków sporo, chciała bym inną. ;:173
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu - ogród różany założyłaś ;:138
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Zeniu ,jeżeli nie masz to polecam Ci Princes Alexandrę of Kent .Piękny, konkretny nie blaknący kolor a przy tym duży ,pachnący kwiat. Tyle że to nie jest wielkolud. ;:333 .Lecę do pracy .Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu.. znów bardzo ładne kompozycje pokazujesz . :D . Ta z wykorzystaniem wanienki.. ;:215 . Także kiedyś taką miałam , zakopałam do połowy w ziemi i zardzewiała. :wink: . Co do róży Princes Alexandrę of Kent, już znalazłam..nawet poczytałam . Bardzo ładna ale to krzaczasta. Ja potrzebuję pnącą i to pilnie. ;:306 Już i tak się ;:131 że do tej pory takiej nie mam. ;:224
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”