Danusia. Mój ogród cz 5

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Zbliża się Nowy Rok.Czas otworzyć nowy wątek.
Dziękuję Tym co dotrzymywali mi towarzystwa w poprzednich wątkach.
Serdecznie zapraszam do nowej części stałych bywalców i nowych gości.
Odrobina wspomnień.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

No proszę! a tu Danusia otworzyła nową część i pokazała nam swój śliczny ogród ;:167 Jaki śliczny ten hibiskus pewnie rośnie w słońcu. Moje rosną w cieniu i nie we wszystkie lata są obsypane kwieciem. Pozdrawiam i życzę wspaniałego nowego sezonu ;:168
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Marysiu,rzeczywiście hibiskus rośnie w pełnym słońcu i co rok jest mocno przycinany. Każdego roku obsypany jest kwieciem.
Miejmy nadzieję że nowy sezon będzie dla nas wszystkich łaskawy.
ursa
200p
200p
Posty: 347
Od: 30 paź 2007, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

:wit Danutko ,i ja też się melduję w nowym wątku. Lubię i dobrze się czuję w Twoim ogrodzie i Twoje towarzystwo.
Zyczę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2016.A to toast ;:136 za Twoje zdrowko.
Pozdrawiam cieplutko. Ulka
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Uleńko, ;:304 za ten Nowy Rok.
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Jestem , tak sie bałam że mi gdzieś umkniesz ;:196
Danusiu że podziwiac u Ciebie jest co to wiem od dawna , pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego naj , naj , naj na ten Nowy Roczek dla Ciebie i Twoich bliskich ;:196
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Moniko dziękuję za życzenia. Oby ten rok był dla nas wszystkich łaskawy.
Wspomnienia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Danusiu bardzo podoba mi się Twoje miejsce odpoczynku, ja nad swoim myślę, bo taras odsłonięty spalony słońcem a miejsce pod orzechem trochę oddalone od kawy czyli kuchni :;230 Życzę Ci zdrowia na Nowy Rok i żebyś mogła częściej korzystać z tej haftowanej podusi, czyli mniej pracy a więcej odpoczynku ;:196
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Dobry wieczór Danusiu ;:196
jak zawsze pokazujesz cudeńka ;:167
mam pytanko z zupełnie innej beczki ;:306 Danusiu o ile mnie pamięć nie myli , masz szklarnię , my z Misiem właśnie postanowiliśmy takową postawić u siebie , powiem szczerze że chętnie wysłucham wszelkich sugestii, bo na razie nie mam pojęcia czym się kierowac przy wyborze więc bardzo liczę na podpowiedzi
pozdrawiam cieplutko ;:196
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Ela , ślicznie dziękuję za życzenia,ja Tobie i twoim bliskim życzę spełnienia marzeń, zdrówka zdrówka i zdrówka. Jak będzie szcęście i zdrówko to resztę sami sobie zorganizujecie. ;:303 Jak miło że do mnie zaglądasz. Kochana piszesz że masz ogród, to biegusiem zakładaj wątek. Będziemy się odwiedzały,poplotkujemy o roślinkach.Nie ociągaj się.
Marysiu, słonko, dziękuję za życzenia. Wzajemnie, a z tych podusi całe lato korzystałam zamiast pracować. Wyleniuchowałam się za wszystkie czasy. Jak bym tak dalej ciągnęła to nie wiem czy eM by się w końcu nie zbuntował. Mam nadzieję że do wiosny jakoś się ogarnę. Marysiu jak masz taras to może powinnaś pomyśleć o obsadzeniu go jakimiś roślinami. Nie muszą być gęste bo zasłonisz widok na ogród. Taki ażurek z roślin jednorocznych złamie światło, stworzy strefę półcienia i będzie dobrze. Trzymam kciuki żebyś do wiosny coś wymyśliła.
Monisiu moja szklarnia jest bardzo mała z poliwęglanu. Można kupić z tego samego materiału duże i bardzo duże wg potrzeb. Ja jestem z niej zadowolona. Nie jest łatwa w montażu, ale to zakup na długie lata. Poliwęglan jest bardzo mocnym włóknem. Trudno go uszkodzić. Moja szklarnia jest po wielkich doświadczeniach życiowych i nie doznała żadnego uszczerbku. Konstrukcja jest bardzo lekka. Przy montażu warto dokładnie pozakładać wszystkie osłonki, szczególnie te które zabezpieczają komory ścianek przed wnikaniem wilgoci i tworzeniem się glonów. Poza tym nie ma problemu z utrzymaniem ścianek w czystości. Polecam tego typu szklarnię. Niestety zakup jest bardzo kosztowny.
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Danusiu - bardzo , bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ;:196 , właśnie się głowię szkło czy poliwęglan . Wybieramy się w lutym na Gardenię , oni tam zawsze mają szklarnię , chcemy pooglądać od środka , oczywiście wszystko będzie zależało od ceny ale właśnie jest to inwestycja na lata więc zaciśniemy pasa i może się uda ;:224 Widziałam bodajże w Mai , facet miał szklarnię taką jaka mi się podoba z zaokrąglonym dachem , mówił że jest ona również wyposażona w specjalny system otwierania okien dachowych , w związku z tym iż często całymi dniami jesteśmy w pracy , boję się że rośliny mogą się ugotować , a tam jest tak że pod wpływem ciepła siłowniki same otwierają okna dachowe , ciekawe rozwiązanie . Jeszcze raz Ci dziękuję i pozdrawiam gorąco ;:196
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Monia, oczywiście każdy ma swój punkt widzenia, ale szkło jest tłukące się, zimne z natury, ciężkie, więc i konstrukcja musi być solidna. Ja wybrała bym poliwęglan.
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

No właśnie o ciężar chodzi bo u mnie rozdzielnia wiatrów i boję się że długo się szklarenką nie nacieszę bo mi ją pierwszy podmuch wiatru zwieje
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”