Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie w moim pierwszym wątku :wit

Nazywam się Agnieszka, od dwudziestu lat jestem mężatką.. mamy dwójkę dzieci :)
Nasz synio ma 18 lat, a córeczka 8 miesięcy ;)

Po kilkunastu latach mieszkania w mieście, a dojeżdżaniu weekendowo do rodziny na wieś, zapragnęliśmy mieć swój kawałek ziemi, a na nim ..kiedyś..mój wymarzony ?mały biały domek?, taki w sam raz do zamieszkania na emeryturę ;).

W 2013 roku staliśmy się właścicielami 30 arowej działki (20 arów pola ornego i 10 arów ?pastwiska? a konkretnie wąwozu schodzącego w łąki),oddalonej o 25 km od naszego obecnego domu? no i się zaczęło..;)

Nie sądziłam, że moje ogrodowe zainteresowania nasilą się tak intensywnie po kupnie działki. Jednak pęd do ?grzebania w ziemi? stał się tak silny, że pierwsze cebulki tulipanów posadziłam jeszcze w ściernisku na nieogrodzonej działce ;:65

Na forum ?przyszłam? po diagnozę na chorujący winogron i wsiąkłam, jak zobaczyłam Wasze ogrody! ;:108
Przyjazna atmosfera jaka tu panuje, wiedza jaką można uzyskać czytając posty i przede wszystkim piękne zdjęcia roślin i ogrodów przemówiły ?za? otworzeniem własnego wątku i skorzystaniem z Waszego doświadczenia (liczę na podpowiedzi).

Ogród zaczynam dopiero tworzyć, głównie na obrzeżach działki z uwagi na prace budowlane, które jeszcze kilka sezonów potrwają. Jednak moja potrzeba zieleni, drzew, kwiatów jest silniejsza od rozsądku?, że nie wiadomo gdzie co i jak będzie stało, że to może się zniszczyć, czy trzeba będzie przesadzić? trudno powiedziałam? i powoli zagęszczam ściernisko ;).

Do niedawna robiąc zdjęcia na działce nie myślałam, że poza mną będzie je jeszcze ktoś oglądał, dlatego proszę wybaczcie ich jakość (obiecuję poprawę;)).

Na początek kilka zdjęć porównawczych i obrazujących teren od 2013 do 2015.
wąwóz 2013
Obrazek
2014
Obrazek
2015 grudzień
Obrazek

2014 aronia sąsiada
Obrazek

Obrazek

po roku już znowu jest za naszym ogrodzeniem..

Obrazek

Obrazek

widok ogólny od bramy 2014
Obrazek

Obrazek

2015 grudzień
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko, mimo dziwnej godziny, mimo dziwnego czasu, wpisuję się i podpatruję Twe ogrodnicze poczynania. Masz najpiękniejszy wąwóz, wśród wszystkich ogrodnikomaniaków tego FO.
Edit: Taki sąsiad to skarb. Nie przycinaj, rób odkłady z aronii.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witaj Adam :)
dziękuję za przemiły wpis, pomimo "dziwnej godziny i dziwnego czasu, tym bardziej go doceniam ;:108
Wąwóz urzekł mnie od samego początku, niestety nie mam zdjęć ze stanu w jakim go zastaliśmy w momencie nabywania działki, ale powiem tylko tyle, że geodetów wytyczających działkę w niektórych punktach nie było widać z pokrzyw (wystawały tylko słupki pomiarowe). To świetne miejsce wypoczynkowe ;:4 ;:136

Aronia sąsiada towarzyszy mi z dwóch stron działki i ta akurat na zdjęciu pozostawiona jest jako już taki nieużytek / z czego się cieszę/. Robi się tam powoli mały las, siedlisko ptaków i innych zwierząt. Bardzo bym nie chciała, żeby kiedyś to uporządkowali ;) a że się mocno rozpycha, to jej owoce mam u siebie ;:224

A tu moje tulipany sadzone z wielkim zapałem w ściernisku ;:65

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok podczas leżakowania..opalania.. teraz już baaardzo rzadki, bo ogrodomaniactwo się nasiliło :roll:


Obrazek
Awatar użytkownika
myszaxs
100p
100p
Posty: 115
Od: 27 paź 2015, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witaj Aga :)
Bardzo się cieszę, że stworzyłaś swój wątek bo wiem, że na pewno będziesz miała co pokazać. Twój ogród powstał tak naprawdę w ciągu jednego roku, a tyle tu już się dzieje. Z Twoim zapałem i uporem, a do tego jeszcze świetnymi pomysłami ogród będzie piękniał z roku na rok. Szkoda,że nie wstawiłaś zdjęć z ubiegłego lata, bo naprawdę byłoby co podziwiać, a szczególnie rabatę z różami i z przepięknymi bylinami. Wiem to wszystko ponieważ dosyć często goszczę na działce Agi i dzięki temu sama zaczęłam zapełniać swój ogród różami i bylinami, bo dotychczas to same iglaki i krzewy. Jeśli chodzi o wąwóz to jest przepiękny i już nie mogę się doczekać kiedy powstanie tam altana i murowany grill gdzie będzie można w miłym towarzystwie spędzać letnie wieczory ;:304
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Aguniu cieszę się, że założyłaś wątek. ;:108
Masz wspaniały potencjał na nie banalny ogród, ale nie ukrywajmy, że mnóstwo pracy przed Tobą.
Pozdrawiam serdecznie. :)
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Hej, Aga! Świetnie, że trafiłaś w to zakręcone na zielono miejsce :wink: . Po trosze identyfikuję się z Tobą, gdyż i staż małżeński podobny, i działka 33 arowa świeżo zakupiona, by się na 'stare lata' z miasta wyrwać. Prace budowlane rozpoczną się prawdopodobnie po wykopaniu studni, co się ma stać w lutym/marcu, jednakże już w zeszłym sezonie szalałam z ogródkiem w drewnianych skrzyniach. Jak wspomniałaś - potrzeba grzebania w ziemi jest nieprzezwyciężona! :D Choć do wiosny jeszcze długa droga, cichcem już szukam ciekawych nasion i sadzonek. ;:108
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Hej hej myszaxs / Iwonko :) dzięki za pochwały i mobilizację ;:333 Nikt tak dobrze nie wie, jak Ty, co mi w głowie siedzi i ile by się chciało jeszcze zrobić.. świetnie się wzajemnie zielono nakręcamy! A Twój ogród jest najpiękniejszy wiosną! Te widoki u Ciebie tak mnie cebulowo nastroiły tej jesieni...a że i Ciebie nie trzeba długo namawiać.. to sama wiesz ile tego wyszło.. ;:224
Zdjęcia oczywiście będę zamieszczać sukcesywnie. Jednak moje skromne różyczki, czy niedawno sadzone byliny to kropelka w porównaniu z tym co inni zamieszczają, nie mniej będę dążyć by ta kropelka się powiększała ;)
Wąwóz i choć częściowa jego adaptacja to jeden z punktów do realizacji na przyszły rok dla moich chłopaków ;:108 popracuję nad ich motywacją :twisted:

2014
Obrazek

Obrazek

2015
Obrazek

Tajko / Tereniu witaj ;:196 Ten wątek to między innymi i Twoje słowa zachęty :) Bardzo żałuję, że nie było Cię na spotkaniu w ubiegłą niedzielę... miałam nadzieję, że poznamy się wreszcie :) Jednak co się odwlecze, to... ;)
Tak jak wcześniej Ci pisałam, mam świadomość jaki ogrom pracy musimy włożyć, by "było jak u ludzi" jak to mówią. Na spokojnie do tego podchodzę, co posadzone niech rośnie... a ja w miarę możliwości czasowych i finansowych będę dokładać roślinki :) Mam dzielnych pomocników, którzy mnie odwiedzają na działce to i robota idzie ;:65

Obrazek

Obrazek

arameic / Basiu miło Cię widzieć :)
33 ary, to będzie pole do popisu! Woda na działce niezbędna, zwłaszcza dla roślinek ;).. no na budowę też się przyda :;230 Już się wciągnęłaś w klimaty działkowe, a chcę Ci powiedzieć, że z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej z tym maniactwem ;) ale to świetna odskocznia od trudów dnia codziennego, pracy zawodowej i stresów. Zamykając furtkę u siebie, jakbym przechodziła w inny świat, gdzie zupełnie zmienia się myślenie i priorytety :) Nasionka i sadzonki mi też już w głowie :) W 2014 miałam z własnych wysiewów takie małe "kleksy" tylko przy bramie schowane.. bo wiadomo bałagan prac budowlanych ;:223 no i warzywnika trochę :)

Obrazek


Obrazek
garbowski
200p
200p
Posty: 324
Od: 25 sie 2014, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

No to ja rozumiem, obiecane -dotrzymane ;:108 . Fajna działeczka, świetne ukształtowanie terenu. To będziemy obserwować w miarę na bieżąco co tam u Was się dzieje. A i D. :wit
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

:wit Agnieszko
Fajnie że jednak zdecydowałaś się teraz założyć wątek, Twój ogród ma wielki potencja a i ukształtowanie terenu ciekawe, wąwóz super. Tak jak wszyscy Ci tu piszą dużo pracy jeszcze przed Tobą ale najważniejsze już jest czyli początek a dalej to z sezonu na sezon roślin będzie przybywać, inne będą się rozrastać i będziesz miała piękny ogród, więc życzę powodzenia i wytrwałości.
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Nie sądziłam, że moje ogrodowe zainteresowania nasilą się tak intensywnie po kupnie działki.
Jak bym o sobie czytała :D
a chcę Ci powiedzieć, że z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej z tym maniactwem ;) ale to świetna odskocznia od trudów dnia codziennego, pracy zawodowej i stresów. Zamykając furtkę u siebie, jakbym przechodziła w inny świat, gdzie zupełnie zmienia się myślenie i priorytety
I jeszcze to ...ubrałaś w słowa moje myśli i odczucia :D
Będę zaglądać i kibicować :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko świetnie, że założyłaś wątek. ;:138 Na pewno łatwiej będzie ci dalej tworzyć ogród, bo spojrzenie innych na nasze poczynania, zawsze się przydaje. Też zaczynałam na ugorze, tylko trzy razy mniejszym. ;:306 Już widać ładne, kolorowe rabaty i wypielęgnowany warzywnik. ;:oj Jak złapałaś wirusa ogrodowego, to już przepadłaś. ;:162 Będę kibicować. Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Aga, i ja wpisuję sie do Twojego ogrodu :wit
Ależ Ty tam masz jeszcze miejsca do zagospodarowania ;:oj
Szczerze zazdraszczam ;:108
Fajnie że zdecydowałaś się na swój wątek, kolejna pozytywnie zielono zakręcona osóbka :heja
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Danusiu i Andrzeju witam Was serdecznie ;:196 Zmobilizowałam się i założyłam :)
Liczę na Wasze wizyty u mnie i cenne wskazówki ;:108 Działka (bez wąwozu) ma na całej szerokości aż 2 metry spadku, co w gruncie rzeczy fajnie wygląda, ale z koszeniem trawy to już nie jest tak różowo..

Iwona 1311 / Iwonko miło mi, że zajrzałaś do mnie :) Mam tą świadomość, że pracy to nas tam czeka ogrom.. zarówno z zielenią, jak i budowlanką.. marzą mi się już utwardzone ścieżki, chodniki czy podjazd, by można było coś konkretnego rozplanować w kształtach nasadzeń.. ale to jeszcze odległe bardzo działania.
Z ukształtowania działki najbardziej cieszyliśmy się jak spadł śnieg (w ubiegłym roku to było aż 3 dni :;230 ) ale jazda na workach.. to była dopiero zabawa!!

Obrazek

bejka 1970 witaj :) wychodzi na to, że jesteśmy podobne :wink: myślę, że znajdzie się tu więcej takich osób jak my.
Niestety, dzisiejsze tempo życia i napięcie wymusza na nas takie ucieczki.. to lepsze od wizyt u psychologów ;:333 .. bo czy tańsze to już nie sądzę :;230

Soniu dziękuję za odwiedziny ;:168 zapraszam częściej ! Pamiętam jak pisałaś mi właśnie o spojrzeniu innych na nasze działanie, o tym że porady już doświadczonych tu ludzi są bardzo cenne. Oczywiście zgadzam się z tobą w zupełności.
Twój ogród taki piękny! Zwłaszcza hortensje! Pod wpływem widoków tych pięknych roślin u Ciebie , kupiłam do siebie 10 odmian tej jesieni. Przyszły sezon pokaże, czy będzie im się u mnie podobać.

Zuzia! witaj ;:196 zapraszam :) Mówisz miejsce do zagospodarowania.. tak, ale z eM muszę negocjować odnośnie trawnika.. on lubi przestrzeń a ja tylko robię mu slalom do koszenia ;) i tak się dziwię, że nie marudzi jak coś kolejnego dosadzę bezpośrednio w trawniku ;:224

Wiosna tego roku upłynęła mi na wdrażaniu się na nowo (po długiej przerwie) w rolę mamy. Jednak nie mogłam sobie odmówić wizyt na działce i korzystając z każdego ;:3 dnia jeździłyśmy z córunią na spacerki, a ja cieszyłam się z każdego kwitnącego...

Obrazek

Krokusy bardzo lubię jak kwitną w trawniku i tu głównie je sadzę.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tu po prawej widać jeszcze "ścierniskowe" nasadzenia ;) muszę je wreszcie przesadzić
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”